Teraz jest 7 paź 2024, 16:28

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 kwi 2010, 00:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2009, 14:15
Posty: 82
Niestety śmiem wątpić, że pójdzie. 2142 według wymagań zadowalał się 128MB pamięci na karcie. BC2 chce już 256MB. Może i by ruszył, ale na płynność nie ma raczej co liczyć.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 01:39 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 00:18
Posty: 16
Ta gra, a wlasciwie silnik Frosbite 2.0 pozera moc obliczeniowa procka. Grafika tutaj jest mniej wazna. Oczywiscie aby pograc na full detalach tez jest wazna, ale proc najwazniejsza, a wlasciwie 4 rdzenie. Na dwoch mozna grac singla, mozna grac tez multi, ale o 32 osobach na mapie nie ma co marzyc, a na 16 sa spadki do 45-50fps. Moim skromnym zdaniem ponizej 60fps gra juz zwalnia i sesn reaguje inaczej. Wiec aby cieszyc sie plynna gra stala 60. Gram teraz na Athlonie II x2 3.7ghz i jak pisalem na 16 osobowych spadki do 45-50, 32 osoby nie ma co marzyc. Na Phenomie II x2 troszke lepiej gdyz mamy cache L3, nie ma takich spadkow.Jednak aby rozkoszowac sie maksymalnie plynna gra dobrze jest miec 4 rdzenie. Ja na Athlonie i radeonie 4770 czy gram na low czy high mam takie same fpsy. Znajomy z Phenomem II x4 i karta 8800gs czyli dosyc stara jedzie na 1280x1024 wszystko na high aa x16 tylko bloom i hsao wylaczone - 70fps. Dlatego liczy sie glownie proc - glownie do gry po sieci. W singlu na starszym sprzecie da rade. Wiec pamietajcie x4 to podstawa. Moze warto napisac o tym w pierwszym poscie, albo zrobic jakis poradnik odnosnie wymagan.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 01:51 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2007, 13:52
Posty: 243
Lokalizacja: Bydgoszcz
Shadoww85 napisał(a):
Ta gra, a wlasciwie silnik Frosbite 2.0 pozera moc obliczeniowa procka. Grafika tutaj jest mniej wazna. Oczywiscie aby pograc na full detalach tez jest wazna, ale proc najwazniejsza, a wlasciwie 4 rdzenie. Na dwoch mozna grac singla, mozna grac tez multi, ale o 32 osobach na mapie nie ma co marzyc, a na 16 sa spadki do 45-50fps. Moim skromnym zdaniem ponizej 60fps gra juz zwalnia i sesn reaguje inaczej. Wiec aby cieszyc sie plynna gra stala 60. Gram teraz na Athlonie II x2 3.7ghz i jak pisalem na 16 osobowych spadki do 45-50, 32 osoby nie ma co marzyc. Na Phenomie II x2 troszke lepiej gdyz mamy cache L3, nie ma takich spadkow.Jednak aby rozkoszowac sie maksymalnie plynna gra dobrze jest miec 4 rdzenie. Ja na Athlonie i radeonie 4770 czy gram na low czy high mam takie same fpsy. Znajomy z Phenomem II x4 i karta 8800gs czyli dosyc stara jedzie na 1280x1024 wszystko na high aa x16 tylko bloom i hsao wylaczone - 70fps. Dlatego liczy sie glownie proc - glownie do gry po sieci. W singlu na starszym sprzecie da rade. Wiec pamietajcie x4 to podstawa. Moze warto napisac o tym w pierwszym poscie, albo zrobic jakis poradnik odnosnie wymagan.


Bzdury waćpan pleciesz...
Mam 2 rdzenie taktowane po 2.66 GHz (C2D), obecnie bez kręcenia na 3.2 GHz, 8 GB RAM, grafika GTX 280 TOP (ASUS), dźwięk X-Fi Fatal1ty, win7 64bit i gra w 1680x1050 wyciąga na mapach w multi z 32 graczami bez problemu 40-50 fps, co jest wystarczające by płynnie i ładnie grać.
Do tego w tle w systemie mam włączone zawsze: firefox z 10-12 zakładkami, total commander, GG i frapsa - fraps zawsze jak gram łapie co 10s do tego screeny...

Dlatego panocku liczy się tez grafika i to bardzo. Detale mam na High tylko bez v-sync (zbędne), z AAx4. Zaraz powstanie mit, że bez 95 fpsów tnie ci się ekran i nie można grać... Liczą się też sterowniki i system operacyjny.
Może masz pokichane sterowniki do radeona - stała bolączka ATI od wieków - dlatego dawno przeszedłem na Nvidię i serię GTX.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 02:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Elenestir napisał(a):
Witam, przeprowadziłem sobie specyfikacje na tym linku który był na początku... i jeśli chodzi o wszystko to mam ok, prócz niestety karty... 128mb, to jest laptop. Planuję wymienić kompa ale to dopiero za jakieś 5 miesięcy... Z tego co pamiętam to 2142 chodził jeśli miało się miało wszystko w miarę ok, prócz karty. Mogę grać w rozdzielczości 800x600 i pewnie na tylko takiej by mi poszedł, ale monitorek też nie za wielki więc nie mam większych wymagań co do tego, chodzi mi tylko czy znośnie by to chodziło. Pozdrawiam

Edit. Wiem że to robienie sobie nadziei ale jeśli jest taka możliwość ;)

Skoro wszystko jest ok, oprócz karty graficznej, to fajnie byłoby wiedzieć, co to za karta - bo ilość pamięci tak naprawdę nic nie mówi i można sobie tylko zgadywać, a nie wyciągać bardziej konkretne wnioski. 128MB mają karty, które może by sobie jakoś poradziły, ale są też takie, w przypadku których na odpalenie gry nie ma co liczyć, niezależnie od tego, czy będziemy mieć 8 rdzeni na procu i 16GB RAM czy nie.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 04:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2005, 18:06
Posty: 255
Lokalizacja: Łódź
Shadoww85 napisał(a):
Ta gra, a wlasciwie silnik Frosbite 2.0 pozera moc obliczeniowa procka. Grafika tutaj jest mniej wazna. Oczywiscie aby pograc na full detalach tez jest wazna, ale proc najwazniejsza, a wlasciwie 4 rdzenie. Na dwoch mozna grac singla, mozna grac tez multi, ale o 32 osobach na mapie nie ma co marzyc, a na 16 sa spadki do 45-50fps. Moim skromnym zdaniem ponizej 60fps gra juz zwalnia i sesn reaguje inaczej. Wiec aby cieszyc sie plynna gra stala 60. Gram teraz na Athlonie II x2 3.7ghz i jak pisalem na 16 osobowych spadki do 45-50, 32 osoby nie ma co marzyc. Na Phenomie II x2 troszke lepiej gdyz mamy cache L3, nie ma takich spadkow.Jednak aby rozkoszowac sie maksymalnie plynna gra dobrze jest miec 4 rdzenie. Ja na Athlonie i radeonie 4770 czy gram na low czy high mam takie same fpsy. Znajomy z Phenomem II x4 i karta 8800gs czyli dosyc stara jedzie na 1280x1024 wszystko na high aa x16 tylko bloom i hsao wylaczone - 70fps. Dlatego liczy sie glownie proc - glownie do gry po sieci. W singlu na starszym sprzecie da rade. Wiec pamietajcie x4 to podstawa. Moze warto napisac o tym w pierwszym poscie, albo zrobic jakis poradnik odnosnie wymagan.



Napisałeś: na Athlonie i radeonie 4770 czy gram na low czy high mam takie same fpsy. A są inne FPSy :mrgreen: ??? Tak mnie to zaintrygowało:) Ja rozumiem że można mieć mniej albo więcej FPSów. Ale że są inne:P hmmmm :shock: . A jakie one są :D ???

A tak bardziej tematu to czy warto, Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz BO, kręcić na ponad 3GHz??? Czy to jakoś odczuwalnie zmieni mi płynność gry i nie będzie jakiś negatywnych skutków??? Jest sens robić taki manewr???

_________________
A gdy wróg poszedł do nieba. Ja pozostałem w piekle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 09:52 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2010, 19:02
Posty: 149
PS.
Jak ktoś myślał o konsoli pod BC2 to 30-25 fpsów :F

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 11:57 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 09:17
Posty: 63
Shadoww85 napisał(a):
Wiec pamietajcie x4 to podstawa. Moze warto napisac o tym w pierwszym poscie, albo zrobic jakis poradnik odnosnie wymagan.


Jedyne co warto to ostrzegac ludzi przed takimi bzdurami jak twoje :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 00:18
Posty: 16
CS_JUBY napisał(a):


Napisałeś: na Athlonie i radeonie 4770 czy gram na low czy high mam takie same fpsy. A są inne FPSy :mrgreen: ??? Tak mnie to zaintrygowało:) Ja rozumiem że można mieć mniej albo więcej FPSów. Ale że są inne:P hmmmm :shock: . A jakie one są :D ???



Nie lap mnie za slowka. Chodzi o ilosc. Na high mam taka sama ilosc jak na low. Liczy sie proc.

MichelCat napisał(a):

Bzdury waćpan pleciesz...
Mam 2 rdzenie taktowane po 2.66 GHz (C2D), obecnie bez kręcenia na 3.2 GHz, 8 GB RAM, grafika GTX 280 TOP (ASUS), dźwięk X-Fi Fatal1ty, win7 64bit i gra w 1680x1050 wyciąga na mapach w multi z 32 graczami bez problemu 40-50 fps, co jest wystarczające by płynnie i ładnie grać.
Do tego w tle w systemie mam włączone zawsze: firefox z 10-12 zakładkami, total commander, GG i frapsa - fraps zawsze jak gram łapie co 10s do tego screeny...

Dlatego panocku liczy się tez grafika i to bardzo. Detale mam na High tylko bez v-sync (zbędne), z AAx4. Zaraz powstanie mit, że bez 95 fpsów tnie ci się ekran i nie można grać... Liczą się też sterowniki i system operacyjny.
Może masz pokichane sterowniki do radeona - stała bolączka ATI od wieków - dlatego dawno przeszedłem na Nvidię i serię GTX.


Nie porownuj Athlona II do C2D. Z Phenomem II juz moze sie rownac. Jednak nie zmienia to postaci rzeczy. I na Phenomie II wyciagam spokojnie 40-50fps na mapach 32 osobowych i jak pisalem uwazam ze jest ilosc "niegrywalna". Tzn dla uscislenia grac sie da, ale np porownujac do csa na 60 fpsach juz wolniej celownik wracal do stanu faktycznego niz na 100 tzw recoil. W BC2 oczywiscie mozna grac i na takiej ilosci, ale moim zdaniem to jest meczarnia i nie ma nic wspolnego z prawdziwa gra. Na twoim miejscu zmienilbym proca na x4 i nawet wzial slabsza grafe. Moze tym postem nie udowodnilem ze proc jest wazniejszy, ale jezeli mam taka sama ilosc fps na o wiele slabszej grafie to cos znaczy ( nawet proc mam slabszy tylko dobrze wykrecony). Mam 22 panorame i gram 1680x1050 na high. Twoja karta kosztuje 1000zl, a moja 350zl, a mam tyle samo fps. Wiec jak widac rzeczywiscie grafa ma znaczenie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 17:02 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2007, 13:52
Posty: 243
Lokalizacja: Bydgoszcz
Shadoww85 napisał(a):
MichelCat napisał(a):
Bzdury waćpan pleciesz...
Mam 2 rdzenie taktowane po 2.66 GHz (C2D), obecnie bez kręcenia na 3.2 GHz, 8 GB RAM, grafika GTX 280 TOP (ASUS), dźwięk X-Fi Fatal1ty, win7 64bit i gra w 1680x1050 wyciąga na mapach w multi z 32 graczami bez problemu 40-50 fps, co jest wystarczające by płynnie i ładnie grać.
Do tego w tle w systemie mam włączone zawsze: firefox z 10-12 zakładkami, total commander, GG i frapsa - fraps zawsze jak gram łapie co 10s do tego screeny...

Dlatego panocku liczy się tez grafika i to bardzo. Detale mam na High tylko bez v-sync (zbędne), z AAx4. Zaraz powstanie mit, że bez 95 fpsów tnie ci się ekran i nie można grać... Liczą się też sterowniki i system operacyjny.
Może masz pokichane sterowniki do radeona - stała bolączka ATI od wieków - dlatego dawno przeszedłem na Nvidię i serię GTX.


Nie porownuj Athlona II do C2D. Z Phenomem II juz moze sie rownac. Jednak nie zmienia to postaci rzeczy. I na Phenomie II wyciagam spokojnie 40-50fps na mapach 32 osobowych i jak pisalem uwazam ze jest ilosc "niegrywalna". Tzn dla uscislenia grac sie da, ale np porownujac do csa na 60 fpsach juz wolniej celownik wracal do stanu faktycznego niz na 100 tzw recoil. W BC2 oczywiscie mozna grac i na takiej ilosci, ale moim zdaniem to jest meczarnia i nie ma nic wspolnego z prawdziwa gra. Na twoim miejscu zmienilbym proca na x4 i nawet wzial slabsza grafe. Moze tym postem nie udowodnilem ze proc jest wazniejszy, ale jezeli mam taka sama ilosc fps na o wiele slabszej grafie to cos znaczy ( nawet proc mam slabszy tylko dobrze wykrecony). Mam 22 panorame i gram 1680x1050 na high. Twoja karta kosztuje 1000zl, a moja 350zl, a mam tyle samo fps. Wiec jak widac rzeczywiscie grafa ma znaczenie :D


Ty chyba nadal nie pojmujesz sensu o co nam chodzi... Chodzi o fanfary ku kupowaniu procesorów cztero-rdzeniowych. 60 fps teraz w grze FPS to jest twoim zdaniem mało? Ok, ja się pomęczę, ale grafiki na procesor dla jednej gry i kilku fpsów więcej nie będę zmieniać, bo to nie jest komputer do BC2 wyłącznie... może porównajmy teraz jeszcze inne gry jak Tobie "pływają" na tej taniej karcie... a o procka x4 nie martw się, będę mieć kaprys 100 fpsów to sobie wymienię. Ja wolę grać, niż benchmarkować sprzęt, są statsiarze i liczbowcy i są użytkownicy - ja stanowczo jestem tym drugim.

Staraj się też używać PL fontów, bo ciężko czyta się SMS-owy dialekt.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 18:16 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2010, 00:18
Posty: 16
Temat jest o BC2 o ludzie sie pytaja czy ta gra pojdzie, wiec nie rozmawiamy tutaj o wielu grach ktore to wymagaja lepszej karty graficznej tylko konkretnie o BC2, wiec trafiles kula w plot. Mialem Athlona x2, Phenoma x2 x 4 i mam porownanie - jednoznacznie stwierdzam ze glownie procesor pozera moc obliczeniowa. Dlatego napisalem swoj post ( normalnie nawet bym sie nie fatygowal ), gdyz nie lubie robienia ludzi w balona. W tym temacie nieraz widzialem prosbe co wymienic, zeby BC2 lepiej chodzil. I nieraz widzialem odpowiedz kup lepsza grafike - takie porady to po prostu robienie z ludzi idiotow i albo kompletny brak niewiedzy. Ktos kto ma ograniczone fundusze nie moze sobie pozwolic na kupno jednego podzespolu, ktory i tak nic nie zmieni, albo nie zmieni tyle ile zmienilby procesor. Taka niekompetencja mnie irytuje.

BTW Ani tobie ani nikomu innemu nie karze kupowac procesorow czterordzeniowych - powtarzam nikomu nie karze. Stwierdzam tylko fakt ze aby komfortowo grac po sieci przydalby sie procesor czterordzeniowy. Jezeli ktos bedzie mial dylemat kupic grafe badz lepszy procesor bo bedzie chcial aby ta gra jakos dzialala wtedy niech kupuje procesor, a nie jak paru ekspertow ptutaj pisze np grafike, nawet ram widzialem, a moze jeszcze dysk musi wymienic co dla fps?

Kazda gra jest inna. W jednej 60 fps jest plynnie, w innej 30fps. Nie ma stalej granicy. 60fps to na ogol sporo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 18:28 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2010, 19:02
Posty: 149
Obrazek
Obrazek


Test pod BC2
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5670-all

Gra potrafi bardzo dobrze korzystać z wielowątkowości i zdecydowanie preferuje 4 rdzenie.
Jak dla mnie różnice są znaczne i warte zainwestowania pieniędzy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 22:23 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 6 mar 2010, 21:38
Posty: 131
Przepraszam, może takie noobskie pytanie, ale się nie znam i nie orientuje....
W pierwszej tabelce jest 108, 105, 101...co to jest ? I czym więcej tym lepiej ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2003, 18:07
Posty: 561
Liczba wyświetlanych klatek na sekundę. Tak, im więcej tym lepiej.

_________________
In Soviet Russia, lolis fap to YOU! || Best thing about HD anime? HD boobs. Gives a better definition to the curves.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 23:49 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2009, 22:12
Posty: 202
Lokalizacja: Leszno
Już kiedyś pisałem w tym temacie, ale dokupiłem nową kartę graficzną, czy teraz pójdzie? :
Procek Intel Core 2 Duo E7500 2,93 GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 23:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2009, 14:15
Posty: 82
Spokojnie.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 81  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL