Teraz jest 8 paź 2024, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwi 2010, 17:07 
Offline

Dołączył(a): 29 mar 2010, 13:26
Posty: 70
Witam.
Jestem nowy w grach serii Battlefield. Od początku ta gra lekko mnie irytuje.
Uczę się różnych taktych i idzie mi coraz lepiej, mam jednak ciągłe problemy ze strzelaniem - strasznie kiepsko mi to idzie. W dodatku często przegrywam w sumie pewne sytuacje i to z wielu rodzaju broni. Nie wiem czy lepiej celować z normalnego widoku, czy też celownika. Czy w korpus, głowę. Jaki jest odrzut broni.
Często celuję z celownika i nie mogę nikogo zabić, mimo korygowania celu.

Bardzo bym prosił o napisanie jakiegoś poradnika odnośnie sposobów strzelania z poszczególnych rodzajów broni. (Przeszukałem forum i nie znalazłem jakiś pomocnych wskazówek). Może ktoś ma jakiś fajny filmik na youtube, gdzie jest pokazane jak celować.

I jeszcze jedno pytanie, czy da się w opcjach graficznych wyłączyć ten denerwujący błysk broni, efekty pogodowe, które utrudniają celowanie / strzelanie.

Z góry dziękuję za pomoc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2010, 17:24 
Offline

Dołączył(a): 15 mar 2010, 17:55
Posty: 63
1. Nie walić długimi seriami.
2. O ile to możliwe nie walić z biodra - przycelować.
3. Celować w głowę, przy większych odległościach można minimalnie wyżej.

PS jeszcze taka mała wskazówka - przy bezpośredniej wymianie ognia, kiedy wyplułeś się z wszystkich pestek, nie przeładujesz broni, nawet jak będziesz skakał wierzgał i kręcił bączki (no chyba że twój przeciwnik ma zeza). Jest w tej grze coś tak wspaniałego jak pistolet, a przy małej odległości nóż.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 09:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2009, 15:04
Posty: 332
Lokalizacja: Kutno
pokombinuj z ustawieniami jasnosci i kontrastu w grze wylacz bloom (w moich dokumentach jest katalog bfbc2 a w nim plik settings tam zmien w linijce Bloom z true na false)

_________________
Obrazek www.polishhussars.pl
szukaj serwera BF3 - [PH] Polish Hussars .pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Zawsze kiedy tylko możesz to używaj celownika. Krzyżyk w BF'e służy do tego żebyś wiedział gdzie jest środek ekranu i mógł sobie obrać właściwy kierunek jak biegniesz. Jedynym usprawiedliwieniem strzelania z biodra jest sytuacja jak Cię przeciwnik zaskoczy wychodząc zza rogu budynku. Na dalsze odległości nie ma w ogóle sensu używać krzyżyka bo rozrzut jest tak wielki, że tylko się marnuje amunicję.
Jak już wycelujesz to strzelaj krótkimi seriami, czyli naciskaj LPM często, a krótko starając się jednocześnie lekko korygować lufę, która podnosi się z każdym strzałem.
Celuj w głowę. Łatwo powiedzieć a trudniej wykonać. Przynajmniej się staraj celować w górną część ciała, a nie w brzuch. Zawsze jest szansa, że odrzut broni podniesie lufę na tyle, żeby druga seria zaliczyła headshota.
I na koniec, graj jak najwięcej możesz. Ćwiczenie czyni mistrza. Pamiętam jak zaczynałem moją przygodę z BF to miałem K/D poniżej 0.6 wszyscy dookoła mnie zabijali z taką łatwością, że zastanawiałem się czy nie jadą na jakiś aimbotach ;) Po paru miesiącach zacząłem ogarniać o co biega i szło mi coraz lepiej, czego i Tobie życzę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2004, 22:51
Posty: 23
Lokalizacja: Szczecin
marioseda napisał(a):
pokombinuj z ustawieniami jasnosci i kontrastu w grze wylacz bloom (w moich dokumentach jest katalog bfbc2 a w nim plik settings tam zmien w linijce Bloom z true na false)


albo jestem inny, albo nie widzę różnicy.............

_________________
"... TEAMWORK, NAJWAŻNIEJSZY JEST TEAMWORK..."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 13:48 
Offline

Dołączył(a): 29 mar 2010, 13:26
Posty: 70
Troszkę poprawiłem sobie widoczność zmieniając kontrast i jasność. Wyłączyłem bloom, ale różnicy jakoś nie widać za bardzo.

Pograłem już troszkę i rzeczywiście lepiej jest strzelać seriami. Myślałem, że będzie tu jak w COD 4, tam można było śmiało strzelać full auto z przycelowania.

Dalsze moje pytanie, jak wygląda tutaj tor lotu pocisku ? Wydaje mi się, że strzały (szczególnie ze snajperki), mają paraboliczny tor lotu, po przebyciu większej odległości.
Z tego co zdążyłem zauważyć, to na dużych odległościach trzeba strzelać z wyprzedzeniem, gdyż strzały na uderzają w cel w momenie ich wystrzelenia. Nie ma tu więc instant hit.
Wynika z tego, że celując ze snajperki w oddalony cel, który jest w ruchu trzeba strzelać lekko w górę, i lewo/prawo.
Zauważyłem też, że niektóre bronie snajperskie zostawiają po oddaniu strzału smugę dymu, która demaskuje strzelca.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
michal7187 napisał(a):
Dalsze moje pytanie, jak wygląda tutaj tor lotu pocisku ? Wydaje mi się, że strzały (szczególnie ze snajperki), mają paraboliczny tor lotu, po przebyciu większej odległości.
Z tego co zdążyłem zauważyć, to na dużych odległościach trzeba strzelać z wyprzedzeniem, gdyż strzały na uderzają w cel w momenie ich wystrzelenia. Nie ma tu więc instant hit.
Wynika z tego, że celując ze snajperki w oddalony cel, który jest w ruchu trzeba strzelać lekko w górę, i lewo/prawo.
Zauważyłem też, że niektóre bronie snajperskie zostawiają po oddaniu strzału smugę dymu, która demaskuje strzelca.

Tor lotu jest jak słusznie zauważyłeś paraboliczny więc zawsze musisz brać na to poprawkę. Dotyczy to wszystkich broni a nie tylko snajperek, po prostu w snajperkach to najłatwiej zauważyć.
Smuga ma chyba ułatwić grę bo gdyby jej nie było to ukryty snajper był by trudny do zlokalizowanie, a przecież nic tak nie wkurza jak skampiony snajper ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:41 
Offline

Dołączył(a): 29 mar 2010, 13:26
Posty: 70
No tak, problem jest jednak w tym, że po oddanym wystrzale nie widać, gdzie trafia pocisk, gdyż w tym momencie snajper musi przeładować. Przydałaby się opcja umożliwiająca przytrzymanie wzorku poprzez lunetę, aby można było zobaczyć, gdzie trafił pocisk.

Przed chwilą usłyszałem, że część graczy gra na konfigach, które usuwają drzewa, krzaki i itp. Jeżeli to prawda to trochę lipa, że gra nie wykrywa takiej ingerencji i nie banuje.

Jest jakaś możliwość, żeby można było obserwować jak gra ktoś dobry, z widoku 1 osoby?; może jakiś spect serwer? Jak tak się uczyłem grać w CSS. Patrzyłem jak grają najlepsi i potem wcielałem ich styl gry w życie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2007, 00:05
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
michal7187 napisał(a):
No tak, problem jest jednak w tym, że po oddanym wystrzale nie widać, gdzie trafia pocisk, gdyż w tym momencie snajper musi przeładować. Przydałaby się opcja umożliwiająca przytrzymanie wzorku poprzez lunetę, aby można było zobaczyć, gdzie trafił pocisk.

Wystarczy że po oddaniu strzału trzymasz LPM nadal wciśnięty, wtedy luneta zostaje przy oku i widzisz cały tor lotu pocisku:)

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 19:16 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2010, 18:07
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
Wbij 5 lvl i zostan snajperem chodź po krzakach opuszczonych budynkach zawsze w razie zagrozenia wiej przy wiekszej odległosci np na Port Arica w przypadku gorączki celuj troszke wyżej nad głową ja żebym nei przesadzil , to na gorączce jakos wycelowalem typowi ponad 2 m. ( Mniej wiecej w rzeczywistosci) i Typ dostal centralnie w baniak .
Używaj też bardzo często Moździerza i sensora Ruchu.

Myśle , że pomogłem pozdrawiam i powodzenia w grze :P

_________________
Origin/Battlelog : SoulMasta
xfire: soulmasta96
gg: 8441572


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2010, 23:08 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2010, 05:44
Posty: 24
michal7187 napisał(a):
Jest jakaś możliwość, żeby można było obserwować jak gra ktoś dobry, z widoku 1 osoby?; może jakiś spect serwer? Jak tak się uczyłem grać w CSS. Patrzyłem jak grają najlepsi i potem wcielałem ich styl gry w życie.


No tutaj sie klania serwis YouTube - wpisz sobie BC2 sniper/medic/engineer/assault - i mozesz sobie podpatrzec co i jak.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 10:40 
Offline

Dołączył(a): 29 mar 2010, 13:26
Posty: 70
M[a]D napisał(a):
Wystarczy że po oddaniu strzału trzymasz LPM nadal wciśnięty, wtedy luneta zostaje przy oku i widzisz cały tor lotu pocisku:)

Rzeczywiście :shock: :D

maniujordan23 napisał(a):
No tutaj sie klania serwis YouTube - wpisz sobie BC2 sniper/medic/engineer/assault - i mozesz sobie podpatrzec co i jak.

Oglądałem już parę gameplay'ów i jakoś nie widzę zbytniej różnicy między swoim stylem, a tym co jest tam pokazane. Może to nawyki z CSS karzą mi ciągle raszować :twisted:
W tej grze potrzeba więcej instynktu samozachowawczego.

Niemniej jednak wasze rady okazały się bardzo cenne, idzie mi coraz lepiej. Serdecznie dziękuję wszystkim za wskazówki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 19:50 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
@sidh77
Teraz masz k/d 1.2 :P

A dla kolegi michal7187 pamiętaj, bf to gra drużynowa, bez squadu nic nie osiągniesz, rzucają amunicję/apteczki, spotuj wrogów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 20:09 
Offline

Dołączył(a): 5 cze 2007, 15:29
Posty: 136
Looool stary bierz karabin maszynowy i wal jedna dluga serie w łep az padnie :) ja tak robie caly czas xD

_________________
one shot, one dust


http://www.youtube.com/user/gumen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2010, 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010, 11:57
Posty: 58
Lokalizacja: Łódź
GUMEN.plll napisał(a):
Looool stary bierz karabin maszynowy i wal jedna dluga serie w łep az padnie :) ja tak robie caly czas xD

No to powodzenia. ;)
Aż trafisz na kogoś bardziej ogarniętego no i dostaniesz "w łep". Ale prawdopodobnie jednym pociskiem, a nie serią.
Bo to istne marnowanie amunicji jest.

_________________
Na Xbox Live, znajdziecie mnie pod gamertag'iem: KubaXman .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL