Teraz jest 8 paź 2024, 21:20

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2010, 09:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Szynszyl napisał(a):
@UP:
Wtf? A eLan Party Project? A chociażby Pustynna Burza? Kuźnia Herkulesa? o_O

h1gh Miał na myśli serwery postawione w Polsce, a nie np. w Holandii czy w Niemczech.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 14:15 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 18:14
Posty: 114
Lokalizacja: Poznań
dokladnie, G4G stoja fizycznie w polsce. Pozostale nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 01:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
h1gh a ja więc bardzo chętnie zobaczę świat twoimi oczami i zmierzę się z tobą mającym łącze 56kb modemowe Ciekawe jak ci będzie się grało...

Odkąd tylko pamiętam im bardziej złożona gra tym więcej problemów z lagami*. Każdy z graczy musi stale posiadać dane na temat tego co się dzieje na mapie. Za wolne łącznie nie pozwala na płynny przebieg informacji i następują opóźnienia, które gracze nazywają lagami. Jak ktoś wyskoczy z przemądrzaniem się co to ping etc. to hamować konie dzieci, bo nawet producenci zalecają odpowiednio szybkie łącza.

No chyba, że zaraz mi ktoś powie, że przepustowość łączna nie ma nic wspólnego z lagami :stupid: Zaoferuję wtedy serwer za 200zl miesięcznie 32 sloty na moim 7Mb/1Mb

Położenie serwera też nie jest takie "proste". Wyszukując po pingi prawie nigdy nie pokazują mi się te położone u nas. Od naszego kompa do serwera droga bywa różna...ja mam najlepsze pingi na niemieckich maszynach.

*można grać płynnie mając ping 200 i nie móc trafić słonia przy pingu 60.

Bo to o lagi pytał autor tematu a nie o genezę i znaczenie słowa ping h1gh...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 03:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2005, 23:43
Posty: 706
Podałeś akurat najbardziej skrajny przykład. Na tym, w dzisiejszych czasach będziesz walczył pare minut ze zwykłą stroną internetową. To nawet na chłopski rozum nie ma prawa działać.

Myślę, że 256 jest już wystarczające do gry, może nawet 128. Łatwo to sprawdzić grając, np. godzinę, a później podliczając dane ściągnięte podczas gry. Później sam z ciekawości to sprawdzę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 04:18 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 09:17
Posty: 63
Equilibrium napisał(a):
Myślę, że 256 jest już wystarczające do gry, może nawet 128. Łatwo to sprawdzić grając, np. godzinę, a później podliczając dane ściągnięte podczas gry. Później sam z ciekawości to sprawdzę.


zgadza sie, ode mnie w czasie gry na pelnym 32 osobowym serverze nie wychodzi wiecej niz 10 KBps, wiec nawet lacze 128k spokojnie by wytrzymalo).
Na lagi ma wplyw server i to na jakim laczu jest postawiony oraz nasz ping do tego servera. Do serverow w Europie mamy w wiekszosci pingi rzedu 30-60, do USA 130-200, do Azji 300-400

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 10:09 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 18:14
Posty: 114
Lokalizacja: Poznań
Lailonn napisał(a):
....

Pisalem bezpiecznie o 1 Mb ze starczy, wiec nie wyjezdzaj mi z 56kb... choc szczerze myslalem, ze 512 Mb wystarczy. Czlowiek pyta o laczenie do serwa wiec 512 i iles tam uploadu starczy. Jakie super lacze bys nie mial mozesz miec jeszcze sprzet do niczego i to moze powodowac lagi. Bo jak ktos ma nisko fpsy to i ma wieksze lagi. Serwer natomiast musi miec dobre lacze, ale Ci co sie z nim lacza wcale nie musza miec 100Mbit...

a autor pytal o lagi na laczu 2Mb/s wiec nie nie bedzie mial lagwo na serwerze ktory lezy w europie i jesli ma calkiem ok sprzet.

mi na wszystkich serwach w niemczech mam rubber band laga.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:08 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 19:08
Posty: 45
lordvoldemord1 napisał(a):
Witam Was

Przed wczoraj kupiłem sobie internet z orange 2mb/s i chce się was zapytać jak będzie wyglądała sprawa z pingiem w BF BC2.Czy są duże lagi?Proszę o wypowiedz osób które mają podobny internet.Jak dotąd grałem na necie bezprzewodowym z play i dało się grać, teraz tylko czekam na aktywację orange :D


Też mam 2 Mb/s, ale od TPsy (w sumie wychodzi na to samo), gram na serwerach na których pingi są <100ms i naprawdę nie czuć lagów, co w przypadku >100ms jest już mocno odczuwalne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 18:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zdradź mi zatem, które serwery mają ping poniżej 100ms, bo też chętnie bym skorzystał. Najlepiej w trybie HC.
Jak gram to ping nie schodzi poniżej 140ms (przy sprawdzaniu podczas gry).

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2005, 23:43
Posty: 706
Wszystkie europejskie ^^

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hmm, no tak się składa, że ja na "wszystkich europejskich" mam średnio ping 160ms w czasie gry. Przynajmniej takie są wskazania po wciśnięciu klawisza [TAB]. Z reakcji też wynikałoby, że tyle właśnie jest.
Co więcej, nie widziałem do tej pory, by ktokolwiek z grających na jakimkolwiek serwerze np. niemieckim miał ping niższy jak 120ms.
Nie wiem skąd wzięło Ci się nagle <100ms?

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2005, 23:43
Posty: 706
Z dość prostej przyczyny - to pod tabem nie jest pingiem ^^ Jeden z programistów sam to przyznał na forum .uk, to co widzisz w grze dzielisz przez 2 i odejmujesz 10, i masz przybliżony ping. Dokładnie możesz sprawdzić w przeglądarce (ona wyświetla poprawnie) albo na klawiaturze logitech G15.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2010, 23:45 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 18:14
Posty: 114
Lokalizacja: Poznań
w przegladarce mozna uszeregowac wedlug pingu...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2010, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
h1gh napisał(a):
w przegladarce mozna uszeregowac wedlug pingu...

No można, ale pingu i tak nie widać. A jak odwrócisz tabelę i jeszcze raz uszeregujesz, to masz zupełnie inne serwery. Wychodzi na to, że szeregowanie według pingu nic nie daje.
Może po dzisiejszej łacie coś się zmieni.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2010, 13:34 
Offline

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 11:33
Posty: 141
Pingu nie widac tylko na niektorych serwach. A moze szeregowanie odswieza serwery i dlatego inaczej sie ukladaja?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2010, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 19:08
Posty: 45
Wierzbin napisał(a):
h1gh napisał(a):
w przegladarce mozna uszeregowac wedlug pingu...

No można, ale pingu i tak nie widać. A jak odwrócisz tabelę i jeszcze raz uszeregujesz, to masz zupełnie inne serwery. Wychodzi na to, że szeregowanie według pingu nic nie daje.
Może po dzisiejszej łacie coś się zmieni.


Jak nie uruchomisz aplikacji z prawami admina (Vista, Win7) to nie będziesz widział...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL