Teraz jest 6 paź 2024, 20:22

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zaslona dymna
PostNapisane: 2 maja 2010, 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, 12:22
Posty: 47
Witam.

Grajac w BC2 zauważyłem, ze prawie nikt nie używa zasłony dymnej. Byc może z racji tego, ze jako bron nie spisuje sie najlepiej :)
Moim zdaniem, jest to jednak dobry sposób na zwiększenie szans naszej drużyny. Możemy utrudnić przeciwnikowi pole obserwacji zasłaniając mu widok na strategiczne cele, możemy ukrywać i chronić nasze jednostki kiedy przedzieramy się odkrytym przejściem pozbawionym innych zasłon.
Połączenie szturmowca i zwiadowcy umożliwia bezproblemowe eliminowanie czołgów z C4. Wobec czołgów szturmowiec jest bezbronny, jednak wystarczy taki czołg ostrzelać z granatów dymnych, by kierowca stracił wszystko w widoku i sie wycofal.

Przyklad: Na mapie Pustynia Atakama, w punkcie B jest działo przeciwpancerne. Gdy wrogi czołg zdobywa punkt B przeważnie niszczy bądź obserwuje to działo, rzadko się udaje dobiec i wystrzelic. Wystarcza jednak dwa granaty dymne by kierowca poczuł sie w niebezpieczeństwie. Pozostaje mu odjechać albo dostać rakieta z działa którego nawet już nie widzi.

Przykład 2:Na mapie Arica Harbor mamy wysadzić skrzynie w autobusie, sprawdźcie jak łatwo jest to zrobić w wykorzystaniem zasłony dymnej.

Przykład 3: Wewnątrz pomieszczeń w których mamy skrzynie i ich bronimy. Wystarczy w wejściu umieścić zasłony dymne. Wróg wbiegając do budynku nic nie widzi, wpada sam pod lufy karabinów.

Oczywiscie przykładów tutaj jest o wiele więcej, jesli znacie ciekawe zagrania z zasłoną dymna opiszcie to proszę tutaj w tym wątku.

Z pozdrowieniami
dklnrw


Ostatnio edytowano 2 maja 2010, 14:58 przez dklnrw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Ja wprawdzie rzadko gram szturmowcem ale jak już się zdecyduję to zawszę biorę dymki. Przydają się przy przejmowaniu flag. Rzucam skrzynkę z ammo w pobliżu i wale sobie dwa granaty dymne pod nogi. Jako że one się szybciej uzupełniają ze skrzynki niż zwykłe 40mm to w praktyce siedzę cały czas osnuty gęstym dymem. Uprzykrzanie życia skampionym reconom też fajna zabawa. Puszcza mu się dymka pod nos i chwilowo może mi nagwizdać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 15:31 
Offline

Dołączył(a): 13 mar 2010, 16:43
Posty: 54
Lokalizacja: Pustynia Atakama
Ja mam taki pomysł na przykład pustynia ATAKAMA strzelić gdzieś zasłonę dymną i powiedzieć komuś w helikopterze żeby strzelił tam rakietami albo snajper dał bombardowanie .

_________________
kocham XM8 http://www.youtube.com/watch?v=ms5khWWD ... re=related fajny filmik z AT4


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 15:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
radzio8755 napisał(a):
Ja mam taki pomysł na przykład pustynia ATAKAMA strzelić gdzieś zasłonę dymną i powiedzieć komuś w helikopterze żeby strzelił tam rakietami albo snajper dał bombardowanie .

No i co dalej? To jakaś strasznie wyrafinowana taktyka albo jakiś purnonsensowy post bo nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 15:54 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 04:19
Posty: 251
niestety niezbyt sie sprawdzaja zasłony dymne w bc2 z GL-a , bardziej jakby dali możliwość ręcznych granatów dymnych wtedy cząściej byłyby używane ... gram tylko "gorączke" i próbowałem używać granatów dymnych do plantowania , ale ma to więcej minusów niż plusów , bo co z tego że dojde do planta i podłoże bombe , ale tak samo nikt z mojej drużyny nie widzi co sie dzieje wokoło m-coma , sam równierz nie widze skąd nadbiegają przeciwnicy aby rozbroić , dletego stwierdziłem , że to bez sensu , lepszą skutecznośc mi daje zwykła walka przy m-comach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 08:30
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Sztuką jest zasłonić nie cel, ale otoczenie celu. Na przykład - osłona dymem mcoma w taki sposób, aby był widoczny dla atakujących, ale zadymiony od strony obrony. Pomijam tak oczywiste zastosowania jak wejścia do budynków czy osłona przeprawy przez drogę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 18:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2010, 15:31
Posty: 55
Właściwie nikt nie używa zasłony dymnej, każdy woli granaty 40mm. A szkoda, bo mając dwóch szturmowców z dymem można by postawić np 15m przed atakowanym mcom'em zasłonę z kilku granatów, tak by wbiegający przeciwnicy nadziewali się na lufy. W drugą stronę mogłoby być podobnie. No i tak jak już ktoś wcześniej wspominał, można by szybko i bezpiecznie przeskakiwać otwarte przestrzenie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 18:13 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
voodka napisał(a):
Właściwie nikt nie używa zasłony dymnej, każdy woli granaty 40mm.

Ponieważ nie oszukujmy się praktycznie nikt nie rozumie zasady ich działania i po co się ich używa w walce... większość za to woli mieć zwyczajny granatnik IMHO wychodząc z założenia że jak nie umie zabić kogoś serią z karabinu to na pewno uda się dobić przeciwnika granatnikiem (przed pachem to wielu "specjalistów" nawet nie trudziło się wyciągać karabin bo po co ? :roll: )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, 19:19
Posty: 97
A ja nie używam a ni tego ani tego :D

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2010, 05:01
Posty: 10
Na rashu hardcore dym to podstawa grajac asfaltem ... zdobywanie m-coma, zabezpieczanie drogi a od czasu do czasu trafi sie frag dymem :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 19:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, 12:41
Posty: 103
Na Hardcore - 40MM rzadko spotykany :D Dlatego biorę dymny, ponieważ jest to najlepszy sposób na wkurzanie obrońców :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 7 sie 2009, 21:46
Posty: 33
Używanie granatów dymnych uniemożliwia używanie zwykłych granatników (a jak wiemy sporo ludzi nie może się bez nich obejść) i strzelb 40mm (miodzio hity), ale jak położy się skrzynkę z ammo i zacznie się stawiać dym wszędzie pod nogi atakujących/broniących to krew ich zalewa :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, 15:36 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 2 maja 2010, 08:48
Posty: 2
Ja uważam, że jak jest jakiś wróg w budynku to najlepiej mu wrzucić tam smoga i nie będzie wiedział gdzie uciec to 5 sek. później wrzucamy granata ^^ :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2010, 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, 12:22
Posty: 47
Nie trzeba było długo czekać na efekty, od kilku dni zauważyłem, ze gracze z polski chętniej atakują z użyciem zasłony dymnej. Ostatnio w moim teamie było 3 z zasłonami, w tym jeden w mojej drużynie. Atakując na lagunapresa, przelecieliśmy jak pociąg.., wróg chyba nie wiedział co się dzieje taka była zadyma :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2010, 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Częściowo jest to zapewne efekt osłabienia GL w ostatnim patchu. Teraz żeby go używać z podobną skutecznością co poprzednio trzeba łazić z perkiem Ulepszone Materiały Wybuchowe co jednocześnie uniemożliwia zabranie amunicji magnum bez której co poniektórzy nie potrafią zabić trzech osób podczas rundy. Efekt jest taki że gracze zaczynają używać zasłony dymnej i podwieszanej strzelby którą też mnie ostatnio ubito kilka razy (pierwszy raz od ukazania się gry).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL