Teraz jest 7 paź 2024, 00:40

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 maja 2010, 14:03 
Offline

Dołączył(a): 9 sie 2006, 19:15
Posty: 26
Lokalizacja: GD
Wasze kłótnie do niczego nie prowadzą, snajperzy bywają czasem przydatni, mortar strike jest czasem niezastąpiony, problem jest tylko w tym że zazwyczaj same beztalencia grają tą klasą i nie ma co liczyć na taki mortar strike. W skrócie są tylko 4 klasy i każda jest przydatna, byle z umiarem.

A kolega marudzący na squad score grając snajperem nie odkrył jeszcze motion mine na którym można trochę punktów zarobić i pomóc drużynie, pewnie dlatego że nie używał takich wynalazków bo po co, krajobraz zza krzaków mu psuły.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 14:19 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 28 sie 2007, 11:23
Posty: 165
[WhoCash]

"
Powiedz mi prosze jak sie moze ktos uslyszec jesli ty go ledwo widzisz. Moge sie mylic, ale chyba nie ma granicy na spotowanie :roll:
"
Nie pisałem o sytuacji, gdy kogoś ledwo widzisz, tylko gdy masz spot blisko ścieżki lub spawna.

"
Przypomnij mi jaki jest warunek wygrania RUSHa, albo Conquesta jako atakujący ? Jeśli to jest z ataku to niestety zaliczam to do: FAIL ! 25 fragów jako obrońca to jak najbardziej godny podziwu wynik ... z drugiej strony co z tego, jeśli te fragi padały gdzieś na końcu świata, a w międzyczasie na MCOMie / fladze zespawnowalo się pół drużyny wroga :omg:
"
Gram tylko capture the flag (pisałem o tym wcześniej i widać w moich statach) ... rush mam chyba tylko 50 kolejek więc się nie wypowiadam na ten temat.


PS: "q" działa tylko na niewielkie odległości takie same jak mort-ka.

PS2: Nie gram drużynowo... zajmuję się tylko innymi snajperami, panami w pojazdach otwartych (quad, uav, jeep), wyrzutniami i strefami śmierci (biegnący po prostej, siedzący pod flagami). Nic innego nie wchodzi w mogę kompetencje, czasami bezsensownie marnuję ... to by było tyle... Drużyny jeśli nie gram z c4 przeszkadzają mi, bo wszyscy zaraz obskakują moje spoty, stają na baczność i walą gdzie popadnie zamiast 1s 1kill by się przeciwnicy nie połapali... przez to muszę sobie ciągle szukać miejsca.

PS3: Jeśli komuś bardzo zależy to w 10 min mogę napisać programik, który będzie wciskał wasze "q" sam co określony interwał.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
ceek napisał(a):
A kolega marudzący na squad score grając snajperem nie odkrył jeszcze motion mine na którym można trochę punktów zarobić i pomóc drużynie, pewnie dlatego że nie używał takich wynalazków bo po co, krajobraz zza krzaków mu psuły.

Cudkulka przydaje się tylko jak się gra ofensywnym reconem. Na Isla Inocentes snajper siedzący na górce może sobie rzucić 50 razy motion mine, a i tak nie zaliczy asysty bo przeciwnik siedzi po drugiej stronie zatoki. Natomiast jak zza tego krzaka spotuje, rzuca mortala czy też eliminuje rozbrajających mcoma to raczej można powiedzieć, że jest przydatny. Pytanie brzmi tylko jak rozróżnić przydatnego snajpera od beztalencia? Ciężko na pierwszy rzut oka, więc najlepiej wrzucić wszystkich do jednego wora. :stupid:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 maja 2010, 14:50 przez sidh77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 14:46 
Offline

Dołączył(a): 9 sie 2006, 19:15
Posty: 26
Lokalizacja: GD
Może i racja ogólnie w tym temacie chodziło o to że problem jest wtedy kiedy na tej wspomnianej mapie na 16 osób z drużyny 10 siedzi na tej górce, co chwila zresztą ginąc od wrogich snajperów i assultów wbiegających do nich a pozostali z tej drużyny daremnie próbują zakładać ładunki, stąd nienawiść do snajperów. powinien być po prostu limit snajperów na drużyne i było by bez problemów i nienawiści.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 15:08 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2010, 14:59
Posty: 178
Lokalizacja: Lublin
ba oby tylko snajperzy - często jest tak, że np tylko 3 osoby z 12 osobowego zespołu zdobywa/broni m-com - reszta za to gania za fragami lub boi się podejść do celu i narażać sie na spadek tych porąbanych statów (nie tylko snajperzy). Statystyka spycha cel prowadzący do wygranej na dalszy plan. Kiedyś w starych grach, kiedy jej nie było - nikt nie przejmował się k/d ratio, bzdurnymi szpilkami, odznaczeniami, skill levelami... Wygrywała ta strona która wypełniła założenia gry. Tu też są cele do wypełnienia - problem w tym, że są też staty i większość ludzi właśnie w nie gra.

_________________
[BroWar]sgt.PifPaf
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 16:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 mar 2010, 10:01
Posty: 88
Zanim przejde do meritum tego wpisu: Wiem, że nie każdy sniper jest też bezużyteczny, ale ten wątek jest akurat o takich :)
sidh77 napisał(a):
[...]Cudkulka przydaje się tylko jak się gra ofensywnym reconem. Na Isla Inocentes snajper siedzący na górce może sobie rzucić 50 razy motion mine, a i tak nie zaliczy asysty bo przeciwnik siedzi po drugiej stronie zatoki. [...]

Chyba u ciebie :wink: Ostatnio moj malo ogarniety team z duza iloscia beztalencia w postaci wookie został zalany przez obcą drużynę właśnie na tej górce. Ile bym dał, za czujniki ruchu wtedy, albo żeby któryś z nich zmienił klasę i pomógł przegonić łobuzów z podwórka. A tak wróg zablokował nas praktycznie na spawnie i kupa. Dograłem do końca, ale potem zmieniłem serwer :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
WhoCash napisał(a):
Chyba u ciebie :wink: Ostatnio moj malo ogarniety team z duza iloscia beztalencia w postaci wookie został zalany przez obcą drużynę właśnie na tej górce. Ile bym dał, za czujniki ruchu wtedy, albo żeby któryś z nich zmienił klasę i pomógł przegonić łobuzów z podwórka. A tak wróg zablokował nas praktycznie na spawnie i kupa. Dograłem do końca, ale potem zmieniłem serwer :roll:

Jak już zostaliście zalani przez hordę spawnkillerów to nawet cudkulki niewiele pomogą. Zanim ktoś rzuci to dostaje kulkę i czeka na odrodzenie Ostatnio miałem taką sytuację, że cwaniak się zaczaił z teamem za plecami atakujących i jechał z M60 po łopatkach zanim się zrobiło dwa kroki. Można oczywiście się uprzeć i próbować jakoś ich z tej górki przegonić ale jak by na to nie patrzeć tickety lecą. Większość takich sytuacji kończy się przegraną atakujących. Ale fak faktem wtedy 10 wookich na pewno nie pomaga.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
No a ja po ostatniej rozgrywce doszedłem do wniosku, że kampiący Reconi nie są aż tak wnerwiający. Ba, ja nawet zaczynam, w porównaniu, lubić Wookiech ;). Otóż trafiłem (z kolegą) na gościa co na mojej liście najbardziej wnerwiających zachowań na serwerach zajmuje aktualnie pierwsze miejsce. Ta-da-mmm, oto on: http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Bust. Mam nadzieję, że to nikt z was.

Czymże się tak zasłużył? Gramy sobie spokojnie i zespołowo. Aż nagle bęc. Dostałem kulkę od [Timb-cośtam] Bust'iego. Cóż. Zdarza się. Jest akcja, to i drwa rąbią, czy jakoś tak... Po respie, za jakiś czas. Bęc. Z CG. I znów od Bust'iego. No ślepy jest kolo i swoich od wrogów nie odróżnia. Skarżę się kumplowi na TSie, że trzeci raz dostałem kulkę od swojego. A on pyta. "Od Bust'iego?" :cry: No prorok jakiś czy co? I obserwujemy gościa. Wali pacan do swoich. WYŁĄCZNIE!

W pierwszym odruchu pożegnaliśmy serwer ale potem przyszła refleksja. No tak być nie może! Zalogowaliśmy się i zrobiliśmy mu musztrę "padnij-powstań". Ku naszemu zdziwieniu po pierwsze. Gościowi nie przeszło. Dalej walił do swoich. Po drugie. Podczas musztry w ustronnych miejscach (wnętrze budynku, pod-moście, itp) na naszych tyłach (atakowaliśmy) nagle zaczęli dobiegać żołnierze przeciwnika. Jasnowidze? Wątpię.

Moja wersja jego zachowania jest taka. Grał po naszej stronie eliminując żołnierzy by ułatwić swoim kolegom z klanu (od siedmiu boleści) z pomocą TSa grę po drugiej stronie. O! I to jest wku..jące a nie kampiący Reconi.

Przydała by się ban-lista i dodatkowo opis pojawiający się przy logowaniu takiego delikwenta na serwer: "<Ksywka> jest na banliscie X innych użytkowników. Zostałeś poinformowany i nie miej pretensji o stratę czasu jeśli zdecydujesz się grać dalej."

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 18:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Gość ma 439 teamkillów na koncie. Musi często pomagać kolegom. Może go przyjeli do klanu pod warunkiem że będzie grał rolę dywersanta albo próbuje sobie K/D podnieść bo póki co ma ujemne.
Edyta
Nie dziwi mnie również platyna za GL. No cóż każdy orze jak może.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 19:01 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 04:19
Posty: 251
sidh77 czemu ty tak bronisz tych "sniperów" sam mało co grasz tą klasą ??
co do samej klasy " recon" to nie powiem że jest bezużyteczna ... snajper jest tak samo potrzebny jak szturmowiec , ale wystarczy jedna kampa z lunetą x12 i mortarem w drużynie , reszta niech działa w dystansie od średniego w góre .... naprawde jak mam takich snajperów to sie ciesze .... rzucają sensora w wir walki i z lekka sie cofają wycinając przeciwników w drugiej linij .... a są na tyle blisko , że jak pojawi sie pojazd to robią użytek z C4 i z takim "rconem " sie wygrywa , a nie jak z [Yossarian] który ma niezłe ratio k/d ale jakoś cieżko mu idzie z wygrywaniem drużynowym ( ratio w/l 0,88 )

gościu pisze że bede łatwym celem , dla jego noża .... no pewnie nie sztuka komuś z krzaka kose w plecy władować


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
matzo napisał(a):
[WhoCash]



PS3: Jeśli komuś bardzo zależy to w 10 min mogę napisać programik, który będzie wciskał wasze "q" sam co określony interwał.



Mi bardzo zależy, może nie spiesz się z tymi 10 min. ale tak na późny wieczór żebyś się wyrobił skoro już się zaoferowałeś :wink:
wrzuć na rapida, a kto będzie chciał to sobie pobierze.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 19:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
gladky napisał(a):
sidh77 czemu ty tak bronisz tych "sniperów" sam mało co grasz tą klasą ??
(...)z takim "rconem " sie wygrywa , a nie jak z [Yossarian] który ma niezłe ratio k/d ale jakoś cieżko mu idzie z wygrywaniem drużynowym ( ratio w/l 0,88 )

Głównie bronię dlatego, że siadłeś na Yossariana jakby Ci kochanego chomika gazetą zatłukł. Porównujesz go do kampiacych po krzakach snajperów z których nie ma pożytku a tak między Bogiem a prawdą to akurat on jest takim reconem co więcej z niego dobrego niż złego. Zgodzę się z tobą że bywają momenty że na serwerze jest więcej wookich niż innych klas, ale to nie jego wina. Przecież nie napisze na czacie "Ej, chłopaki ja będę reconem bo jestem w tej klasie dobry" bo pewnie cały serwer by się turlał ze śmiechu.
Powiem więcej sam chcąc odblokować sobie po kolei wszystkie bronie siedziałem w krzakach próbując trafić te cholerne ludziki po drugiej stronie mapy co ciągle mi z celownika uciekają. Zmarnowałem więcej amunicji niż zaliczyłem hitów, bo tak naprawdę kiepski ze mnie snajper. Pewnie na mnie też się wkurzali, że pod mcoma nie lecę i nie uzbrajam ale szczerze mnie to tyle obchodziło co zeszłoroczny śnieg. I co teraz jestem złym graczem? Każdy chce sobie pograć, co nie?
Gorzkie żale, że za dużo snajperów na mapie to kieruj do DICE, może wtedy wprowadzą limity klas, a nie do pojedynczych graczy
Wracając do W/L to tak z ciekawości popatrzyłem na swoje i wyszło, że jak atakuję to mam 2.41 a jak bronię to 0.48 więc wygląda na to że zawsze powinienem atakować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
sidh77 napisał(a):
jak atakuję to mam 2.41 a jak bronię to 0.48 więc wygląda na to że zawsze powinienem atakować.

Większość ma podobne dysproporcje. I nie wynikają z uzdolnień tylko ze złego zbalansowania ataku i obrony. Ale to temat na inną dyskusję.

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 21:15 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
sidh77 napisał(a):
gladky napisał(a):
sidh77 czemu ty tak bronisz tych "sniperów" sam mało co grasz tą klasą ??
(...)z takim "rconem " sie wygrywa , a nie jak z [Yossarian] który ma niezłe ratio k/d ale jakoś cieżko mu idzie z wygrywaniem drużynowym ( ratio w/l 0,88 )

Głównie bronię dlatego, że siadłeś na Yossariana jakby Ci kochanego chomika gazetą zatłukł. Porównujesz go do kampiacych po krzakach snajperów z których nie ma pożytku a tak między Bogiem a prawdą to akurat on jest takim reconem co więcej z niego dobrego niż złego. Zgodzę się z tobą że bywają momenty że na serwerze jest więcej wookich niż innych klas, ale to nie jego wina. Przecież nie napisze na czacie "Ej, chłopaki ja będę reconem bo jestem w tej klasie dobry" bo pewnie cały serwer by się turlał ze śmiechu.
Powiem więcej sam chcąc odblokować sobie po kolei wszystkie bronie siedziałem w krzakach próbując trafić te cholerne ludziki po drugiej stronie mapy co ciągle mi z celownika uciekają. Zmarnowałem więcej amunicji niż zaliczyłem hitów, bo tak naprawdę kiepski ze mnie snajper. Pewnie na mnie też się wkurzali, że pod mcoma nie lecę i nie uzbrajam ale szczerze mnie to tyle obchodziło co zeszłoroczny śnieg. I co teraz jestem złym graczem? Każdy chce sobie pograć, co nie?
Gorzkie żale, że za dużo snajperów na mapie to kieruj do DICE, może wtedy wprowadzą limity klas, a nie do pojedynczych graczy
Wracając do W/L to tak z ciekawości popatrzyłem na swoje i wyszło, że jak atakuję to mam 2.41 a jak bronię to 0.48 więc wygląda na to że zawsze powinienem atakować.


Bedzie krotko: ci ktorzy ze mna graja nie narzekaja. Dodam, ze nawet nie chca mojej zmiany klasy.
A ty G. wpadniez pod moj nozyk wczesniej lub pozniej, nawet zza 1000m.
Pozdrawiam all.

Sidh masz racje, jestem tym grajacym dla teamu snajpem. Dzieki za dobre slowa.

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 21:27 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 28 sie 2007, 11:23
Posty: 165
link-> do programu spot ującego: http://rapidshare.com/files/391162038/U ... t.rar.html
Powinno działać we wszystkich okienkach DirectX i zwykłych formach... Powiedzcie czy się sprawuje bo na razie sprawdzałem to w zwykłym okienku... Minus jest taki, że trzeba będzie uruchamiać prog przed wejściem na kazdy serv bo inaczej nam się qqqqq powciska w textboxach... oczywiscie dodałem opuxnienie startu.

Pozdro.


PS 2.: Dobra... działa najlepiej chyba przy ustawieniach dw 500ms i up 1ms

_________________
Użytkownik zbanowany


Ostatnio edytowano 24 maja 2010, 21:57 przez matzo, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL