Teraz jest 6 paź 2024, 04:35

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: balans drużyn
PostNapisane: 17 sie 2010, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2010, 07:51
Posty: 5
BBC2 jest moją pierwszą strzelanką sieciową i w związku z tym nie bardzo ogarniam kto i jak ustala balans przy tworzeniu drużyn. Z tego co do tej pory wyczytałem raz ustala się to automatycznie raz ustala to admin. Może mi ktoś to wyjaśnić? Jak przejść do drużyny gdzie jest ewidentnie mniej osób? Trzeba coś samemu zrobić czy też czekać na działanie admina/automatu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 12:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2010, 00:19
Posty: 111
Lokalizacja: Rybnik
kliknij enter i w lewym dolnim rogu tego menu co wyskoczyło masz "samobójstwo" oraz "zmień drużynę"

_________________
Airsoft jest niczym Project Reality. Prędzej czy później padniesz.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 13:31 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Dzichader chyba nie kumasz nic... przestan mieszac w glowach, zajmij sie redagowaniem.

Balans na serwie ustala admin poprzez wlaczenie automatycznego balansu (autobalance) lub jego wylaczenie.
Jesli balans jest wylaczony, wtedy mozesz sie dowolnie przerzucac - i dlatego czesto mozna grac 16 vs 2 np, co dla niektorych adminow jest fair.
Autobalans powinien (nie zawsze dziala poprawnie) nie pozwolic na sytuacje opisana powyzej.
Autobalans przerzuca graczy w wypadku nierownych skaldow druzyn, z tym, ze nie robi tego zawsze i trudno okreslic kogo tak naprawde przerzuci, czyli jakim 'kluczem' dobiera owe przerzuty.

@down:
no wlasnie nie do konca: poniewaz, czesto przerzuca graczy ze srodka lub wierzcholka punktacji w rozgrywce.
Natomiast to, ze nowy wchodzi do mniejszego teamu, to raczej pewne.

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Ostatnio edytowano 17 sie 2010, 14:16 przez [Yossarian], łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 13:35 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2003, 14:06
Posty: 371
wersja nr3: autobalans wylaczony, za balans odpowiada guardian, ktory przerzuca do druzyny w ktorej jest mniej osob gracza, ktory ma najmniej punktow (najczesciej jest to osoba, ktora dopiero co weszla na serwer).

jakos mi nie gramatycznie wyglada to zdanie, ale nie mam sily myslec dzis ;>


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 14:22 
Offline

Dołączył(a): 6 lip 2005, 11:32
Posty: 162
Lokalizacja: Lublin
wersja nr 4 - admin może tez ręcznie poprzerzucać graczy co często jest powodem braku balansu jakościowego tzn w jednej drużynie sami doświadczeni w drugiej skazani na pożarcie :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 14:39 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2010, 11:38
Posty: 181
Lokalizacja: Serwery HC
capri napisał(a):
......, za balans odpowiada guardian, .........



ZA BALANS ODPOWIADAJĄ USTAWIENIA SERWERÓW :) oraz ograniczenie/zezwolenia jakie przyznało DICE w ich oprogramowaniu.
Jednym z narzędzi które możemy wykorzystać do ustawiania serwera jest program " Guardian"
Guardian jest o tyle wygodny że jest to osobny program w którym możemy sobie ustawić wiele rzeczy a potem zapisać te ustawienia na serwer. Niektóre ustawienia natomiast nie działają lub źle działają np: "cenzor" odpowiedzialny za usuwanie graczy z serwera za wulgaryzmy na chacie ( dopisałem do niego słowo "noob" w różnych wersjach ale działa z przypadku ), Balans graczy który bardzo dziwnie działa, itd.

_________________
Pozdrawiam
Ramka Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2003, 14:06
Posty: 371
@up - kłócić się nie będę, bo nie mam wiedzy na ten temat, jednak do którejś wersji serwera (przed ostatnim patchem zdaje się) autobalans nie działał w ogóle (można było dowolnie zmieniać team) i dopiero guardian wyeliminował zjawisko przeskakiwania do zwycięskiego zespołu, w chwili obecnej też zdarza mi się grać na serwerach, gdzie za balans odpowiada ten programik. wydaje mi sie, ze guardian inaczej dziala niz serwerowy autobalans, raczej realizuje dostępne komendy admina porównując ilość punktów, a ten serwerowy chyba randomowo (zdarzało mi się, że zostawałem przerzucany przez serwer do drużyny przegrywającej będąc np. drugim w punktacji, a tak nie działa guardian).

oczywiście to mi się tak tylko wydaje i mogę nie mieć kompletnie racji, ale takie wnioski se wymóżdżyłem na podstawie doświadczeń własnych ;>


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Uwielbiam ten balans. Grałem z kumplami i było nas 4 vs 12 no spox


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 20:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, 00:26
Posty: 24
Krex napisał(a):
Uwielbiam ten balans. Grałem z kumplami i było nas 4 vs 12 no spox


Widocznie mieliście pr0 team 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Pewnie się zdziwisz ale wygraliśmy :D (komunikacja głosowa, dobra taktyka, pełne zgranie i dobra mapa (Kanał Panamski) vs. 12 niezgranych przeciwników )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 22:40 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2006, 05:38
Posty: 173
Jeśli były to jakieś nooby z bardzo niskimi levelami to mógłbym w to uwierzyć ale w przypadku gdy byli tam już np. "blacharze" czy "gwiazdorzy" to za cholerę i według mnie bajki opowiadasz... :P To nie BF2 żeby takie akcje przechodziły ale no offence. :mrgreen:

Edit
@down No szkoda bardzo żeby jeden leciał na was czterech, więc dla mnie to żaden argument z Twojej strony. :D Było was 4 a ich 12 więc przypadało po 3 na jednego ale jeśli piszesz, że byliście w stanie wszystkich pojechać bez popitki i wygrać rundę to spoko. :mrgreen: Na waszym miejscu zacząłbym grać jakieś klanówki bo marnujecie swój potencjał na serwerach for fun. :lol:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 sie 2010, 23:24 przez P4V3l, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Spróbuj znaleźć sobie 3 gości do pomocy. 2 medyków, asfalta i snajpera (nie takiego co campi tylko rushuje) załatw sobie jakąś komunikację głosową. Idź na Kanał Panamski z trybie podboju i spróbuj. Jak ogarniecie to wygracie bez większych problemów. Nas żeby rozwalić przeciwnicy musieli atakować w naprawdę dużych grupach. (najczęściej ponad 4 graczy z czego większość medycy).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 23:48 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Szefyk tobie sie chyba cos w dEupie poprzewracalo. Zdarzaja sie takie lamy na serwach, ze smiech czlowieka ogarnia. Mial szczescie: thats all!
Czasami w 2-3 broni sie calosci mapy, lub przejmuje mcomy czy falgi jedna po drugiej, bo reszta gdzies kampi, lub grasz z banda snajperow lub innymi cg heros.
Zdarza mi sie zrobic adwersarza blachami na gostku... dlaczego? Bo jest ich paru wiecej i kazdy mysli, ze ten drugi mnie kiedys zdejmie, sami pochowaja sie po krzaczkach lub domkach i kampia. Rozne cuda widzialem juz w tej grze, tak wiec oszczedz Krexowi komentow i wykladow.
Poza tym grali przez czy z komunikatorem, to ogromna przewaga! i jesli przeciwnicy zaczeli jezdzic tankami, to tylko na plus dla rogarnietych obroncow, bylo by wspaniale gdyby dwoch lub trzech kampilo w ich bazie, tzn kilku mniej w walce :twisted:
Poza tym to raczej nadaje sie do : 'czemu jezdzicie', niz tu.

@down:
No ta widac, jestes tak pr0, ze klanowki to dla ciebie pestka, a nie dla normalych graczy, tak jak my, moze czas zmienic dzial forum? Bo chyba nikt nie wie nic wiecej na temat gry, jej mozliwego przebiegu i rezultatu...
viewforum.php?f=120

Napisalem, ze dla przykladu mcomy lub flagi... Zastanow sie nad tonem swojej wypowiedzi... Btw na panamie, czesto spotyka sie stado kampiacy przy bazach, bez wzgledu na to czy wygrywaja czy przegrywaja... Balwany nie mysla taktycznie...

edit:
P4V3l napisał(a):
Na waszym miejscu zacząłbym grać jakieś klanówki bo marnujecie swój potencjał na serwerach for fun. :lol:

Twoja wypowiedz jest: sarkastyczna&szydercza i starales sie w niej dokuczyc Krexowi, tylko po co? I dlaczego wybielasz sie teraz?
P4V3l napisał(a):
[img] Poradziłem im żeby pomyśleli lepiej nad grą klanową skoro są tacy ogarnięci bo mogą wiele osiągnąć, jeśli w tej grze jadą we czterech 12 przeciwników i wygrywają rundę. :o

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Ostatnio edytowano 18 sie 2010, 01:41 przez [Yossarian], łącznie edytowano 8 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 00:09 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2006, 05:38
Posty: 173
Obrazek

Nie ma tutaj żadnej mowy o gorączce jak znowu sobie dodajesz do teorii a poza tym napisałem, że mogę w takie coś uwierzyć jeśli grały przeciwko nim nooby bo w innym wypadku nie. Skoro grali tylko we 4 i przejmowali flagi to wątpię żeby ktoś kampił w ich bazie skoro nikt tam się nie pojawia. :mrgreen: To jest jak polowanie piranii w przewadze liczebnej ale skoro wygrali bitwę z nimi to fajnie. :D

Edit @up
[Yossarian] napisał(a):
No ta widac, jestes tak pr0, ze klanowki to dla ciebie pestka, a nie dla normalych graczy, tak jak my, moze czas zmienic dzial forum?
viewforum.php?f=120

W jakim kontekście napisałeś to zdanie bo wygląda jak bezsensowny bełkot płaczka. Ja siebie uważam za jak najbardziej normalnego gracza ale to Ty najczęściej starasz mi się przyczepić plakietke alfy i omegi. Poradziłem im żeby pomyśleli lepiej nad grą klanową skoro są tacy ogarnięci bo mogą wiele osiągnąć, jeśli w tej grze jadą we czterech 12 przeciwników i wygrywają rundę. :o Jeśli mają umiejętności takie jak 70% graczy w BC2 i mieli za przeciwników gości z wysokimi levelami to nie wierze w takie bajki i mam do tego prawo i trochę doświadczenia w graniu conquest żeby wyrazić swoją opinie na ten temat. :twisted: Możesz się z nią nie zgadzać, who cares?!

Edit2 @up
Kurde napisz normalnego posta po moim jeśli chcesz coś dodać a nie stale edytujesz bo to trochę głupie. :|
Nie muszę się z niczego wybielać bo jestem świadom tego co pisze w porównaniu do Ciebie. Masz często z tym kłopoty i naskrobiesz czasem jakieś bzdury a później starasz się unikać odpowiedzi na pytania udając, że ich nie widzisz albo dopowiadasz pasującą Ci teorie niezgodną z prawdą żeby zręcznie się wywinąć...

Oczywiście widzisz tylko to co chcesz i niczego więcej nie przyjmujesz do wiadomości bo moja wypowiedź może i była trochę sarkastyczna ale z drugiej strony szczera i z dobrą radą bo marnują się tutaj chłopaki, skoro potrafią takie cuda wyprawiać n serwerach. 8)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 02:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2010, 19:30
Posty: 213
Lokalizacja: SU-35BM FLANKER-E
Panowie ale wy toczycie że sobą wojnę na forum. Co wejdę żeby poczytać sobie, to widzę że oboje się psztykacie i jeden drugiemu chce udowodnić że ma racje. Dajcie już spokój, bo czasami mam wrażenie że macie po 13 lat. Rozumiem toczyć flame war raz, dwa ale nie w każdym możliwym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL