Teraz jest 23 wrz 2024, 10:29

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 1 lut 2011, 23:37 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:05
Posty: 32
Lukajn[PL] napisał(a):
Witam,
kupiłem procesor AMD 64 x2 2.6 Ghz, wmontowałem go na miejsce. Odpaliłem battlefilda i się tnie (BF był instalowany na starym procesorze). Czy po zmianie procka trzeba zmieniac coś w biosie? Czy jeszcze raz zainstalowac battlefilda na nowym procesorze? Reszta podzespołów spełnia wymagania gry.
Pozdrawiam


Podaj całą konfigurację komputera.

Astinz napisał(a):
http://allegro.pl/esc-pl-zasilacz-fortron-460w-fsp460-60ghn-i1419704778.html nabieraj ;). Jak zasilacze to tylko OCZ, Corsair, Chieftec, Fortron, Be-Quiet itd. żadnych Megabajtów, Modecomów, Colorsitów i innych no-name'ów. Na prawdę wart jest tych 170zł.



Kolego coś się słabo znasz skoro nie polecasz Modecomów(pomijając serię FEEL, FEEL II).

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
@up
Jedyne dobre Modecomy to MC. Feel III to też niezbyt szałowy zasilacz, co prawda nie jest taki kupowaty. Po co mam polecać zasilacze nie pełnej pewności skoro można dostać 2 razy lepszego Fortrona... Nie wiem skąd masz informacje, że zasilacze od Modecoma należą do polecanych :D ... Może i do trzymania komputera na stocku dają radę , ale ograniczają OC. Fortron - nie. Podsumowując :
Nie polecam Modecomów bo są nie opłacalne.

@topic
Sprawdź jeszcze temperatury programem HWMonitor, może źle radiator zamontowałeś . Wysoka temperatura też może wpłynąć na stabilność. Sprawdź czy jest dociśnięty, chyba o tak logicznych rzeczach jak nałożenie pasty termoprzewodzącej nie muszę mówić ;)... Możesz też sprawdzić kartę graficzną programem GPU-Z i podać Memory Type. Choć wnioskuję, że na wcześniejszym procesorze Battlefield działał jak należy na optymalnych ustawieniach ...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 02:31 
Offline

Dołączył(a): 30 gru 2010, 15:55
Posty: 19
Gadasz głupoty jak potłuczony.... zresetowanie ustawień bios wcale nie wpłynie negatywnie na pracę komputera... Wszyscy moi znajomi mają prawie cały bios na ustawieniach auto i nikt nigdy problemów nie miał ( ja też mam wszystko auto). Jedynie co może mu zaszkodzić, jeśli kości ram ma władowane niestandardowe pod jego płytę główną (tzn. voltage ,mhz lub timing i na auto mogą być cyrki). Ale nie widzę z tym problemu... Timingi powinny być wypisane na ramie lub wystarczy poszukać google. Ja osobiście zresetowałbym bios i postawił nowy system. To na tyle.

Pozdrawiam
Ps.
I oczywiście zmień zasilacz...:| (osobiście polecam Corsair 550w) Będziesz miał zapas nawet na kolejną wymianę podzespołów, a nie będzie Ci wył podczas obciążeń.

**niestety świadczy to o twojej nieznajomości Komputera. I ODRADZAM osobą które się nie znają w temacie wciskanie przycisku power**
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 05:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Osobiście uważam, że każdy kto trochę grzebie w kompie powinien mieć opanowane opcje biosu (nie tylko opcje taktowań, timingów i napięć, bo jest też cała masa innych opcji, na które trzeba zwracać uwagę) Najlepiej wziąć sobie instrukcje obsługi płyty głównej (bo tam jest każda opcja wytłumaczona) i razem z nią dostosować wszystko, zapisać sobie działającą konfiguracje i tyle. A zamiast wyciągać baterię czy bawić się ze zworką lepiej jest po prostu wcisnąć "load default settings", itp i wtedy bios ustawi się tak jak był fabrycznie.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 12:37 
Offline

Dołączył(a): 30 gru 2010, 15:55
Posty: 19
Zgadzam się z KeFas'em. Nie ma się czego bać. Default settings, żeby było wszystko na auto i jeśli masz chęć się pobawić to instrukcja w dłoń i poustawiać sobie wszystko pod swoje podzespoły. Ja osobiście osobom które nie mają pojęcia na temat ustawiania w biosie odradzam grzebanie (i tak jak napisałem wszystko na auto).

_________________
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, 15:11
Posty: 23
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 14:45 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:05
Posty: 32
Astinz napisał(a):
@up
Jedyne dobre Modecomy to MC. Feel III to też niezbyt szałowy zasilacz, co prawda nie jest taki kupowaty. Po co mam polecać zasilacze nie pełnej pewności skoro można dostać 2 razy lepszego Fortrona... Nie wiem skąd masz informacje, że zasilacze od Modecoma należą do polecanych :D ... Może i do trzymania komputera na stocku dają radę , ale ograniczają OC. Fortron - nie. Podsumowując :
Nie polecam Modecomów bo są nie opłacalne..



Akurat tutaj się mylisz FEEL III to już dobry zasilacz, ma zabezpieczenia i nic nie grozi dla pc w przeciwieństwie do I i II. Obecnie nie są zasilacze modecoma zbyt popularne bo już praktycznie nigdzie nie można dostać nowego MC, jeszcze rok temu były one polecane na wszystkich forach. Obecnie najlepszymi zasilaczami o Modecoma jest seria Volcano.

@down, a czemu do OC się nie nadaje?

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Ostatnio edytowano 2 lut 2011, 15:50 przez karolnomad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 2 lut 2011, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
@up
Ale , że do O/C zbytnio się nie nadają to już nie uwzględniłeś. Nie spotkałem się jeszcze z forum, na którym by polecano Modecomy (Oprócz MC oczywiście).
@up2
Po za tym zabezpieczenia to nie wszystko, liczy się też to czy trzyma odpowiednio napięcia. Tak czy siak jak już pisałem: NIEOPŁACALNE, chociażby dlatego że pracują (Volcano) jak suszarki i konkurencja w podobnej cenie ma PEWNE zasilacze . Z tego co czytałem Feel III przy wyższych taktowaniach procesora, a więc i zwiększania napięcia na nim przestawały poprawnie trzymać napięcia. Co się przekładało na niestabilny komputer. W tej cenie Fortron i już! Do konfiguracji wystarczy (chyba, że autor ma w komputerze GeForce'a GTX480 w co wątpię bo ten Megabajt dawno by go puścił z dymem) i jest dość tani :).

@KeFaS
W sumie faktycznie, zbyt skrajny proces tego zarzuciłem. Masz 100% rację, najlepiej po prostu z BIOSu walnąć "load default settings" , nie wiem czemu nie wpadłem na to rozwiązanie. Z resztą najprostsze :). Tak samo z tym opanowaniem innych opcji . Ale straszenie kogoś, że reset biosu jest czymś co może źle wpłynąć na komputer jest czymś no cóż, dość śmiesznym...

@Lukajn[PL]
Napisz jeszcze na wszelki wypadek czy na poprzednim procesorze Battlefield był grywalny. No i jeszcze podaj model karty oraz sprawdź za pomocą GPU-Z Memory Type. I patrz post wyżej dotyczący HWMonitor.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 3 lut 2011, 01:16 
Offline

Dołączył(a): 30 gru 2010, 15:55
Posty: 19
Hmmmm... A może musi zaktualizować bios? Bo na tamtym biosie nowy procek pracuje niestabilnie? :omg:

_________________
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 3 lut 2011, 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, 15:11
Posty: 23
Na straym procku dało się grac w BFa ale ciągle się ścinał. Karta graficzna ATI Raedon x1300 pro, ściągnołem najnowsze sterowniki bo bez tego ani rusz : ) A tym GPU-Z Memory Type co mam sprawdzic (procesor narazie zmienilem, jak załatwie zasilacz to go wmątuje :D )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 3 lut 2011, 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
No właśnie Memory Type :), ale to wiele nie zmieni bo ta karta to też padaka... Sam zasilacz nie pomoże (choć i tak zabezpieczy Twoje podzespoły przed spaleniem). Ta karta jest 2x słabsza od 8600GT... Pomyśl też o kupnie nowego GPU, bo po prostu nie pograsz na tym starociu... W sumie szkoda, że już kupiłeś ten procesor bo może lepiej by było sprzedać obecny komputer i kupić coś nowego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 6 lut 2011, 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2010, 00:11
Posty: 296
Ja kupowałem nowy procek Dual Core E5400 i po włożeniu mnożnik domyślnie był ustawiony na 6x zamiast 13,5x i procek miał prędkość 1,2 zamiast 2,7. Wystarczyło ustawić maksymalny i tyle, może u ciebie jest podobnie.

_________________
Obrazek
Intel 3770K i7 3,5 GHz | GeForce GTX660 2048MB | Asrock Z77 Pro3
________8GB DDR3 1600 MHz | 22" 1680x1050 | Windows 7_______


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 6 lut 2011, 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
@up
Możliwe też , że miałeś mnożnik na auto. Kiedy aplikacje nie wymagają za dużo obliczeń, sterownik zmniejsza mnożnik by zmniejszyć zużycie energii . Prawdopodobnie gdybyś uruchomił jakąś wymagająca aplikację mnożnik znowu by wskoczył na 13,5x. Wiem bo sam tak miałem z Q6600. Na stocku kiedy sobie szperałem po internecie etc. mnożnik wynosił 6x, zaś kiedy włączałem jakąś grę wskakiwał na 9x ;).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 7 lut 2011, 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2010, 00:11
Posty: 296
No właśnie rzecz w tym że nie, bo nie wskakiwał na wyższy dopiero jak ustawiłem na 13,5 to wtedy ta opcja działała którą też zresztą wyłączyłem bo wole mieć zawsze na maksa :)

_________________
Obrazek
Intel 3770K i7 3,5 GHz | GeForce GTX660 2048MB | Asrock Z77 Pro3
________8GB DDR3 1600 MHz | 22" 1680x1050 | Windows 7_______


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 7 lut 2011, 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
W sumie to nie zmienia faktu, że na X1300 PRO sobie nie pogra . Przestarzała konstrukcja...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL