Teraz jest 29 wrz 2024, 05:42

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2012, 22:08 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Uff pomogłeś pomogłeś. Dzięki za obszerną wypowiedź.;]

O coś takiego właśnie mi chodziło. Ktoś kto ma kartę, gra na ultra i wie co i jak.

Niby na testach GTX570 (w przypadku BF-a) wypada dużo lepiej ale jeśli mówisz, że do ULTRA HD6950 wystarczy to świetnie;] Jednak miał bym jeszcze parę pytań do tematu jeśli mozna :)

Po pierwsze dowiedziałem się, że wspomniany wyżej Radeon w zupełności do ULTRA wystarczy lecz myśląc przyszłościowo opłaca się dać te 500zł więcej i dołożyć do GTX570 ? Chodzi mi głównie o stosunek wydajność/cena i patrząc pod kątem 1-3 lat.

Następnie chciałem spytać czy opłaca się brać modele HISowskie (IceQ Turbo, IceQ Turbo X)?

Kolejną sprawą będzie zasilacz. Czy taki uciągnie Radka bądź GTX-a? http://www.komputronik.pl/product/10201 ... 120mm.html

Następnie pozostaje obudowa wraz z chłodzeniem. Czy będę musiał zmieniać swoją (standardową- bez zasilacza na dole itp....) posiada raczej skromne funkcje chłodzenia. Poza tym o ile się nie mylę karty te duże i boję się, że zwyczajnie nie wejdzie.

Nie ukrywam, iż wariant z Radeonem+delikatne podkręcenie bardziej by mi odpowiadał ze względu na konieczność zakupu zasilacza i (możliwe)obudowy. Tylko pytanie co będzie za rok, dwa? Co myślicie?

Dzięki za ew. odpowiedzi i Pozdrawiam. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2012, 22:50 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 22:53
Posty: 48
Mój HD 6950 jest podkręcony ale na seryjnych zegarach też grałem na ultra.Spadki były jakoś do ~30 FPS przy mocnej walce.Oczywiście ,że opłaca się dołożyć.GTX 570 jest lepszy od HD 6950 i komp na dłużej Ci gry pociągnie i jeszcze jak to podkręcisz ,bo masz zestaw dobry do oc ,a jak procek za słaby będzie to też podkręcisz ;]
Z GTX 570 polecam http://techplanet.pl/produkty/karty-gra ... 18706.html
albo ~100 zł tańszy http://techplanet.pl/produkty/karty-gra ... 16954.html
W tym sklepie jest dużo taniej niż w "kuposroniku" :D popatrz sobie różnicę cen ,ja z techplanet brałem całego kompa.Według mnie nie opłaca się brać kart fabrycznie podkręconych jak ma się zestaw pod oc.Nie wiem jak z HIS jest ale z Gigabyte jest taki myk ,że owszem jest podkręcona ale ma zablokowane napięcia na rdzeń i za dużo z niej nie wyciśniesz.Proponuje MSI Twin Frozr II/III lub ASUS HD DirectCU II chociaż XFX Dual Heatpipe też dobry jest.Zasilacz spokojnie uciągnie te karty ,bo to markowy a nie jakiś tracer czy noname ,sam mam aerocool strike x 600w :D Co do obudowy - jak masz pieniądze to kup.Ja mam na przykład taką http://techplanet.pl/produkty/obudowy/a ... 14427.html .Fajnie wygląda ,a tych 3 wiatraków w ogóle nie słychać.Nie wiem czy karty się zmieszczą do twojej obudowy.Karta z chłodzeniem ASUS DirectCU II ma chyba niecałe 30 cm długości.Zmierz obudowę od środka i zobacz czy wystarczy miejsca na kartę.Jeśli wystarczy ci HD 6950 to bierz tą kartę.Myślę ,że ASUS HD 6950 DirectCU II 2GB lub Twin Frozr II 2GB jest dobrym wyborem.Sam mam tą kartę i nie narzekam.Jak masz więcej pieniędzy do bierz GTX 570 z dobrym chłodzeniem ,żeby lepiej podkręcić :D Tylko nie bierz karty od Gigabyte ,bo tak jak pisałem ,ma zablokowaną możliwość zmiany napięcia i mocno jej nie podkręcisz.
Co do techplanet vs kuposronik popatrz:
Techplanet.pl - Gainward GTX 570 Phantom - 1425 zł
Komputronik.pl - Gainward GTX 570 Phantom - 1559 zł
Jeśli nie pasuje ci techplanet to morele.net też dobry sklep(ceny podobne jak w techplanet).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2012, 23:26 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Witam. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie się tematem. :)

Czyli krótko mówiąc proponujesz zestaw Zasilacz(wspomniany) + HD6950 + fajna obudowa. :)

Myślę, że będzie to najlepszy wybór z racji tego, że za te 2 lata zdążę już uzbierać na kolejną graficzną machinę.;]

Co prawda wspomniałeś o różnych wersjach tej karty jednak chciał bym słyszeć TWÓJ jednoznaczny typ (producent) na dzień dzisiejszy . W sensie, że bardzo bym prosił :lol: Budżet myślę, że na samą kartę wyniesie do 1200zł powiedzmy.

MMM kocham tą obudowę(za wygląd) :lol: ale jak się sprawuje jeśli chodzi o bardziej techniczne sprawy ?
To prawda, że ma marnej jakości materiały itp. ? Co byś powiedział np na takie coś? http://www.agito.pl/obudowy/thermaltake ... tr=1-33596

Bardzo bym prosił o odp. z racji, że już za niedługo muszę podjąć decyzję.;] Pozdrawiam serdecznie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2012, 23:40 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 22:53
Posty: 48
Z obudową nie ma problemów ,ma nawet mocowania dysków,napędów bez użycia śrubek.Trochę plastikowa (przód i góra obudowy) ale mocna ,ogólnie jest OK.Ta co ty podałeś też jest dobra.Ten zasilacz OCZ 600W będzie super.Karta - tutaj bierz która ci się podoba :
1. ASUS HD 6950 DirectCU II 2GB - zajmuje 3 sloty
2.MSI HD 6950 Twin Frozr II 2GB - zajmuje 2 sloty
Weź wersję 2GB ,podobno lepiej się kręci niż 1GB i może kiedyś gry będą potrzebować więcej pamięci.Raczej nie szykuj się nie modowanie karty na HD 6970 bo ASUS HD 6950 nie ma dual biosu ,a poza tym modowały się karty z I partii ,która były rok temu.A za jakiś czas kupisz sobie inny ,mocniejszy zasilacz i HD6990/GTX 590 :D niedługo ma wyjść nowa generacja kart ( Radeon HD 7000 series) i będą tańsze.Zanim HD 6950 zacznie być słaby to minie trochę czasu :D I nie kupuj w kuposroniku ,bo tam strasznie drogo.Polecam techplanet.pl / morele.net / agito.pl.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 00:10 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki ! :D

Po jutrze idę do fachowca, który oficjalnie stwierdzi czy w moim przypadku nowa obudowa będzie konieczna:)

Co do tych dwóch modeli kart jeszcze się zastanowię, ale myślę, iż obojętnie którą bym nie wybrał i tak będzie stała na wysokim poziomie.... swoją drogą czy w modelu tym na 3 sloty jest mniejsze ryzyko przegrzania ? ( w ciasnej obudowie może to być kluczowe)

Hmm tak się zastanawiam... Czy mówiąc że czasami spada do 30 fps przy dużej rozwałce miałeś na myśli serwery 64 graczy? i oczywiście rozdziałkę Full HD.

Nie orientujesz się może czy istnieją jakieś ''magiczne wiatraczki'' mowie tu o chłodzeniu, które przy ciasnej obudowie może to być ważne.

Tak btw. Duża jest różnica HIGH a ULTRA?

Oczywiście Pozdrawiam bardzo pomagasz.;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 00:32 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 22:53
Posty: 48
Różnice high a ultra prawie zerowe -> viewtopic.php?f=133&t=40243&hilit=high+r%C3%B3%C5%BCnice
Ta karta na 3 sloty ma lepsze chłodzenie ,karta się nie przegrzeje u mnie na 950/5400 na szybkości wentylatorów 10% karta miała w stresie 70*C ,a może mieć maksymalnie 90-100*C.Ustawiłem w tym ASUS Smart Doctor szybkość wiatraków w zależności od temperatury karty np. do 45*C kręcą się z szybkością 1800 rmp ,a jak karta złapie powyżej 45*C to kręcą się z szybkością 2400 rpm i temperatura nie dochodzi powyżej 60*C ,a jest cicho.Potem są poziomy średni,szybko i bardzo szybko(tu chodzi niczym suszarka do włosów :D ) ,ale nigdy takiej temperatury nie łapała.Spadki do 30FPS występowały na niepodkręconej karcie na Granicy Kaspijskiej ,64 graczy i rozdziałce full hd ,szczególnie jak jest dużo dymu i pyłu.Można dokupić oddzielnie wiatraki i wsadzić je w obudowę.Tej karty nie da się zagrzać :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 00:52 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
No to jestem usatysfakcjonowany. :o Co prawda coraz częściej pojawiają się głosy, że lepiej czekać na Radki 7***, ale moim zdaniem pewnie ceny będą kosmiczne+problemy z dostępnością.... myślę, że zostanę przy tej 6950. :)

Wiesz może przy ilu FPS-ach odczuwa klatkowanie obrazu?

A i nick z BF-a ( może uda się kiedyś zagrać :) )

Dzięki wielkie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 01:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
gen.Jendro2PL napisał(a):
Wiesz może przy ilu FPS-ach odczuwa klatkowanie obrazu?

30 to dolna granica, poniżej tego to pokaz slajdów.
Ale są majstry dla których 100FPS to mało, innym starcza ledwo 20.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 01:58 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 22:53
Posty: 48
Nick taki jak na forum - Karol1366 :D tak 30FPS to minimum


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;];]

Jeśli chcecie wiedzieć to zarówno w BC2 jak i w BF-a 3 (przez ok. dwa tygodnie) grałem na moim ponad 3 letnim sprzecie:/ Pierwszy Core2Duo 1.8 GHz radek HD4850 3 Gb ramu itd.
Była to poprostu masakra. Często miałem po 17 fps. :roll: No a później się zirytowałem i wziąłem za wymianę sprzętu.

No cóż, teraz się odkuję za wszystkie męczarnie :lol:

Karol jeszcze spytam do ilu najbezpieczniej podkręcić tego Radka? i czy wspomniany przez Ciebie program jest prosty w obsłudze?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;];]

Jeśli chcecie wiedzieć to zarówno w BC2 jak i w BF-a 3 (przez ok. dwa tygodnie) grałem na moim ponad 3 letnim sprzecie:/ Pierwszy Core2Duo 1.8 GHz radek HD4850 3 Gb ramu itd.
Była to poprostu masakra. Często miałem po 17 fps. :roll: No a później się zirytowałem i wziąłem za wymianę sprzętu.

No cóż, teraz się odkuję za wszystkie męczarnie :lol:

Karol jeszcze spytam do ilu najbezpieczniej podkręcić tego Radka? i czy wspomniany przez Ciebie program jest prosty w obsłudze?
Co byś powiedział na takie coś od zielonych: http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi ... 63083.html parametry ma w miarę imponujące.

Pozdrawiam

Przepraszam za 2 takie same posty ale coś się z netem podziało. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 17:44 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 22:53
Posty: 48
Najlepiej nie przekraczać napięcia 1.25V dla rdzenia karty.Zrób tak jak ja - ustaw zegary na maxa czyli 950 rdzeń i 5400 pamięć + napięcie rdzenia 1.25V.Mi to napięcie cofnęło do 1.237V ,nie wiem czemu ,ważne że karta działa stabilnie.Potem pobawisz się też w programie ASUS Smart Doctor ustawieniami szybkości wentylatorów tak jak ci odpowiada.Program jest banalny w obsłudze ,a jak będziesz się czuł na siłach to w opcjach odblokowujesz limit i kręcisz ile chcesz.Do testowania karty polecam program ATI Tool.Jest tam opcja Scan for Artifacts ,która wyłapie ci błędy w wyświetlaniu obrazu.Karta wtedy pracuje na maxa i można sprawdzić temperatury.Na jakimś portalu o kartach podkręcili ją na 984 mhz rdzeń.Nie opłaca się brać tej karty co z tego ,że ona ma od razu 950 mhz rdzeń jak ty sam to sobie wykręcisz.Do tego ona ma 4200 mhz taktowanie pamięci ,a swojego HD 6950 wykręcisz na 5400 z 5000 mhz.I radeon ma 2GB pamięci a ten 560ti hawk ma 1GB.GTX 560ti jest głównym rywalem HD 6950 i radeon jest trochę wydajniejszy.Lepiej dopłacić te 100 zł i kupić ASUS HD 6950 DirectCU II 2GB i go podkręcić.Albo kupić MSI HD 6950 Twin Frozr II 2GB i podkręcać go tak samo tylko ,że w programie MSI Afterburner.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 19:28 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Rozumiem.

Sprawdzałem dzisiaj w obudowie. Asus powinien się zmieścić prawie na styk.
Bardzo dużo się już od Cb dowiedziałem, ale nurtuje mnie pytanie czy te karty różnią się czymś oprócz chłodzenia? tak samo się podkręcają itp? Szukałem na forach i tam jedni pisza ze taka, drudzy ze taka w ogóle nie uzasadniając (albo w sposób przykładowo: MSI ma lepszy sprzęt.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 22:53
Posty: 48
Karty nie różnią się niczym oprócz chłodzenia i tego ,że ASUS ma rdzeń podkręcony o 10 MHz :D Podkręcają się raczej tak samo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2012, 20:26 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
No i wszystko jasne. :)

Powiem tak. Jak wejdzie mi na pewno do obudowy Asus to biorę jego, a jak nie to zadowolę się MSI.

Dzięki Wielkie.;]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL