Teraz jest 24 wrz 2024, 22:39

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2012, 17:45 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2007, 15:20
Posty: 295
@deftones9
Myślę, że może. Każdy jest inny, dla każdego inna szybkość myszy będzie najlepsza. Tak jak napisałem: mi najwygodniej się gra na 800 dpi, mojemu kumplowi na 1600, jeszcze innemu na 1200 czy coś koło tego. Ruch myszą musi być naturalny, bo w tych najgorętszych, najszybszych akcjach człowiek 'przestaje myśleć'. Bardzo dobrze widać to podczas gry w takiego Tetrisa: z początku zastanawiasz się gdzie będzie najlepiej położyć klocek, patrzysz przyszłościowo. Wraz ze zwiększeniem prędkości, nie masz czasu na zastanawianie się i w końcu klocki spadają tak szybko, że w ogóle nad tym nie myślisz - układasz je instynktownie. Coś podobnego masz w tych najbardziej dynamicznych momentach gdy wpadasz do ciasnego pomieszczenia z 3-4 przeciwnikami. Nie szukasz najpierw medyka aby ubić go pierwszego, lecisz po kolei, tak jak Ci nakazuje instynkt czyli najszybciej. Dlatego właśnie szybkość kursora musi być tak dostosowana do indywidualnych preferencji. Przy odpowiednich ustawieniach ręka sama zrobi odpowiedni ruch - musi mieć tylko ustawioną 'naturalną prędkość celowania'.

Tak jak mówiłem, najlepiej jest to zrobić na zasadzie granic odchylenia dłoni i ikonkach. Jeśli ustawisz prędkość na ikonach, będziesz na niej pracował cały czas a co za tym idzie, będzie Ci to nieustannie wchodzić w nawyk. Jeśli w grach będziesz ustawiał taki sam efekt (wygodny), to nie ważne co będziesz robił, w co będziesz grał, cały czas będziesz pracować z tą samą czułością myszy a co za tym idzie, będzie Ci to wychodziło coraz szybciej i precyzyjniej, zarówno podczas przeglądania internetu czy klikania w foldery jak i w grach.
Gdy pierwszy raz odpaliłem BF3, wywaliło mnie za 'AFK' z serwera ze 3 razy zanim udało mi się osiągnąć czułość dokładnie taką samą jak mam wszędzie indziej. Tak tak długo z niej korzystam, że teraz najmniejsze odchylenie mi nie pasuje, ale za to gdy je znajdę, nie mam problemów z przerzucaniem się pomiędzy grami i normalna pracą na komputerze.

Mysz ze zmiennym dpi to bardzo dobre rozwiązanie do znalezienia najlepszej dla siebie konfiguracji. Nie musisz kupować nie wiadomo ile myszek aby spróbować wielu opcji. Mógłbym Ci tu wrzucić moje ustawienia z windy i BFa jeśli chcesz, ale tak naprawdę nie ma to większego sensu, ponieważ Ty musisz znaleźć swoje własne na zasadzie prób i błędów. Miałoby to jakiś sens najwyżej w celu pokazania jak bardzo różnią się preferencje różnych graczy.

_________________
Jestem zajebisty, a najlepszym na to przykładem jesteś właśnie Ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2011, 23:41
Posty: 48
Snajper ale przestawiałeś też suwak w grze czy tylko samą mysz sobie w opcjach ustawiłeś na 800dpi?ja mam Logitecha G500 więc moge sobie ustawić maks 5 czułosci myszy i w to też sie bawie nieustannie próbując w grze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2007, 15:20
Posty: 295
Mysz mam ustawioną 'mechanicznie' (przyciskiem na gryzoniu) na 800 dpi, grzebałem w czułości w windowsie oraz czułości w grze. Zaraz zrobię screeny i wrzucę.

@EDIT
Przy myszy 800 dpi:
Ustawienia Windowsa
Ustawienia w grze

_________________
Jestem zajebisty, a najlepszym na to przykładem jesteś właśnie Ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:27 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2011, 23:41
Posty: 48
nie mam już pojęcia jak to ustawić...wróciłem do standardowego ustawienia w opcjach bf3.Nie powiem jest już o wiele lepiej,nie jest tak dziko ale jedna rzecz mnie martwi.Czasami gine we wręcz banalnych sytuacjach.Spotykam sie sam na sam z kolesiem na około 10m,strzelam do niego i logiczne że koleś próbuje strzleać i jednocześnie biec w lewą strone to ja próbuje celownikiem za nim a nadgarstek niczym 2tonowy ciężar nie chce sie ruszyć.Robie jakby wymuszony lag i gine...poprostu frustrujące.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL