Teraz jest 29 wrz 2024, 09:25

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2012, 22:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Był kiedyś temat "Jaką klasą gracie?". Padło tam kilka odpowiedzi, ale cóż - myślę że przydało by się założyć nowy, bardziej szczegółowy, szerszy temat. Bo można grać supportem uzbrojonym w M60 z dwójnogiem i celownikiem z czterokrotnym przybliżeniem, który rozkłada swoją broń na opartą na dwójnogu położonym na murku kilkanaście metrów od wrogiej flagi, który zasypuje wrogów tonami ołowiu, podczas gdy flagę zdobywają inni, a w wolnych chwilach zabawia się ostrzałem moździerzowym. Można jednak grać także supportem biegającym w pierwszej linii, który trzyma w rękach M249 z chwytem przednim i celownikiem holograficznym. Moździerz można też zamienić na C4 lub Claymory. I tak można w różny sposób dostosować każdą klasę - mniej lub bardziej ofensywnie, by spełniała inne zadania, pełniła różne funkcje. Tak więc zastanawiam się, jakiego setu wy najczęściej używacie? Klasa, broń główna, dodatki do broni, pistolet, inne elementy ekwipunku, specjalizacja? Jaka jest mniej więcej wasza taktyka, sposób gry? Wolicie karabiny szturmowe, czy może ołów z RKMów albo może karabin snajperski lub strzelba? Wolicie wbiegać frontowymi drzwiami, flankować po cichu, czy może stać w miejscu z rozłożonym dwójnogiem i czekać, aż wyczekiwany przeciwnik sam wybiegnie? Albo po prostu walnąć wyrzutnią przeciwpancerną w murek albo przez okno i zgarnąć dwa, trzy zabójstwa?

Niech to będzie ogólny temat o waszym uzbrojeniu, tym co nosicie, taktyce i nie tylko. Ja o swoim sposobie gry wypowiem się potem, najpierw chciałbym poznać zdanie innych.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2012, 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Fajna rzecz, aż będę jednym z pierwszych ze swoją uber"taktyką".
Asfalt (Najmniej eksploatowana przeze mnie klasa)
Asfalt-medyk
FAMAS Holo/Tłumok/Chwyt
MP443 Tłumok/G18 Tłumok
Apteczka
Defibrylator

Krótka notka:Jak tłumik wskazuję, klasa raczej do cichych ataków na wroga ale sam dodatek zmniejsza odrzut broni więc staje się ona nawet użyteczna na dystansach bez strzelania pojedynczo.
Asfalt-Asfalt
M16A3 Chwyt/Lazor
G18
Tuba
Defib

Krótka notka:Typowa klasa uderzeniowa, nawet daje radę.
Engie
M4A1 Holo/Tłumok(lub lazor)/Chwyt
MP443 Tłumok
SMAW/Javelin
Palnik/EOD

Krótka notka:Typowy zestaw, daje sobie radę w większości przypadków ALE porzuciłem karabinki na rzecz PDW które ciut bardziej nadają się dla klasy która walczyć powinna na średnio krótkich dystansach.
CQC majster
AS-VAL Holo/Laser (po R4 mam zamiar używać ExtMags, mam ślepą nadzieję że to będzie dodatek do slota 2), PP19 Tłumok/Kobra/lazor, UMP .45 Tłumok/Holo/Lazor (nie pamiętam całkowitego rozłożenia dodatków dla PDW więc powiedzcie mi gdy będę zrzucać 2 dodatki jednego slota naraz)
G18 Tłumok (ASVAL Portable)
SMAW/Javelin

Krótka notka:Klasa do walki na stricte krótkich dystansach, najczęściej z takiej korzystam (jak już gram engiem)
Rambo
MG36 Holo/Chwyt/ExtMags lub inne LMG w zestawie Kobra-Holo/Chwyt/ExtMags-Lazor
G18/MP443/.44 Scoped
C4

Krótka notka:Klasa do rozwalania piechoty i ciskania pojazdów, przydatna rzecz.
Trollmachine
USAS12 w najbardziej lamerskim zestawie :D
G18
Claymore

Krótka notka:Typowa maszyna do wk*rwiania wrogiej drużyny.
Wariant 3 "Cichy pomagier", nastawiony raczej na pomoc drużynie w ciasnych pomieszczeniach etc.
Pompa lub PDW (Do wyboru)
G18 Supp.
Claymore

Wookie
Wariant kampera:
M98B x12/Dwutakt lub dwójnóg/Lazor
MP443 Supp
MAV
Bekon

Krótka notka:Ot, taka kampiąca w krzakach menda.
Agresywny wookie
M40A5/SV98/L96 x8(lub mniej, mnie bardzo spodobało się M40A5 z ACOG i PKA x3.4)/Dwutakt/Lazor
Raczej do średnich dystansów.
G18 Supp/MP443 Supp

Krótka notka:Run'n'gun.

Dodatkowo:
Nie rozumiem ludzi używających M9, ten pistolet pod każdym względem przegrywa z MP443, mniejszy magazynek a reszta statystyk jest dokładnie taka sama.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2012, 11:44 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
a mi ktoś powie że jestem noobkiem bo katuje tylko i wyłącznie mechanika ;) mam rozegrane niecałe 200h i gram TYLKO i WYŁĄCZNIE Mechanikiem(z racji mojej miłości do wojsk pancernych i zawodu jaki wykonuję). 2x zdarzylo mi się chyba przez przypadek wybrać inną klase,a pare fragów w innych klasach zrobiłemm tylko dlatego , że podniosłem sprzęt od jakiegoś umarlaka na polu walki.

w moim przypadku zestaw jest dosyć prosty

Kamulfaż w zależności od otoczenia. gram tylko w tryb podbój na dużych mapach(z naciskiem na Caspian)
mój ulubieniec G36C + celownik holograficzny/kolimator + rączka +tłumik/ciężka lufa
ew. A91 bo jest ciut szybszy z takim samym zestawem. nie potrafię grać z celownikami tymu ACOG i bliższymi . przyzwyczaiłem sie do tych pierwszych ;)

dalej g18
rpg/smaw na pojazdy
perk drużynowy w zależności od zapotrzebowania dla teamu. Zazwyczaj to dodatkowe ładunki przeciwpancerne gdy nastawiam się na destrukcje maszyn.Dodatkowe ammo jak nie ma wsparcia.

to chyba tyle ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2012, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Cóż, ja się też wypowiem.

Najwięcej godzin mam jako support. I tą klasą najczęściej grywam. Zwykle miałem tak:
M249 - ACOG 4x, Dwójnóg, Extended Mag
Kiedyś G18, ale obecnie wolę G17C z tłumikiem - od chwili, gdy wystrzeliłem we wroga cały magazynek G18 i go nie zabiłem :D Jakoś wolę G17C z tłumikiem, a za niedługo przerzucę się na Magnum - jak go odblokuję.
Skrzynka z amunicją(a co innego może mieć support?)
Claymore(i ciekawa mina wroga, któremu zachciało się moich nieśmiertelników)
Specjalizacja: Przygważdżanie drużynowe, chyba że już ktoś tego używa

Obecnie jednak pokusiłem się na coś innego - M249 z holografem, chwytem przednim(jak to Rojo mówił - bo lubimy chwytać z przodu :D) oraz z extended magiem.
Tylko to się zmieniło - reszta setu bez zmian. Ogólnie na małych mapkach jest lepiej z holografem i chwytem przednim.

A gdy za niedługo zrobię w końcu piątą gwiazdkę za M249 i odblokuję nieśmiertelnik za mistrzostwo w tej broni - wtedy popróbuję inne RKMy. Może MG36...

A ostatnio przykoksiłem też technika:
A-91 z Kobrą(tym pierwszym celownikiem za 10 zabójstw) oraz Chwytem Przednim(super słowo :D)
G17C z tłumikiem
RPG/SMAW - wczoraj odblokowałem Javelina, ale nie miałem jeszcze okazji go testować
Palnik
Ładunki drużynowe - zawsze to kilka rakiet więcej.

To chyba tyle. Szturmowcem dawno nie grałem i raczej nie planuję. Chociaż może by tak przetestować M26 MASS...


Aha, nie rozpisałem się o taktyce. Ja tam nie gram zbyt agrestwnie, zawsze staram się zająć dogodną pozycję, by sobie trochę przykampić. A do kampienia wspaniałe jest leżenie pod tymi wielkimi wywrotkami na Demavendzie. Oczywiście nie kampię całą mapę w jednej pozycji - przemieszczam się, ale nie biegnę też jako pierwszy na wroga. Chyba że czasami wpadnę na jakiś fajny pomysł. W skrócie - mam bardzo podobny styl gry do Rocka.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2012, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Antonio_@2 napisał(a):
A gdy za niedługo zrobię w końcu piątą gwiazdkę za M249 i odblokuję nieśmiertelnik za mistrzostwo w tej broni - wtedy popróbuję inne RKMy. Może MG36...

RPK74M jest świetnym "karabinem szturmowym" dla supporta a niektórzy zachwalają również QBB95.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 01:06 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2010, 03:32
Posty: 126
QBB bardzo dobry, ale mi się lepiej grało Pechenegiem. Najwięcej mam nagrane supportem właśnie i wszystkie bronie tej klasy przetestowałem.
Zaraz po PKP najprzyjemniejszy jest dla mnie RPK74M/IAR (szybkie przeładowanie to duży plus), następnie właśnie QBB, M249 i MG36 też dają radę. M60 - wielkie rozczarowanie, kopie tak że aż zęby szczękają fakt że odgłos miód ale trafić w nic nie idzie. Podobnie M240B - za duży spray. Type 88 - też kiepsko mi szło.
Wstyd przyznać ale obecnie mam najbardziej noobowski zestaw, czyli USAS (10 gwiazdek) + Clay (19 gwiazdek) + Perk na ekstra Claya. Jeśli chodzi o celowniki to do wszystkich broni supporta najlepiej się sprawdza Kobra, ewentualnie Holographic i Reflex - w tej właśnie kolejności. Zoom niepotrzebny jako że i tak nie przysnajpimy, a te kolimatory wydają mi się najszybsze. Do tego uchwyt i tłumik. Żadne lampki/lasery, to mnie nie kręci. Dodam że gram w trybie DM, w kanałach. W dobrej rundzie i 40 killi się wychaczy ale co się naczytam przekleństw to moje...

Do trybów z pojazdami biorę oczywiście mecha, z tub Javelina z nadzieją że ktoś będzie namierzał laserem, obowiązkowo G36C, ekstra rakiety.
Do czołgu reaktywny pancerz, termowizję i canister shell.

Próbuję się przekonać do snajpera i przysposabiam się do L96, widzę że bez zamka dwutaktowego ani rusz, optymalny zoom x7/x8. Niestety na bliskie dystanse... ginę. Korci mnie żeby polatać ze snajperką z założoną kobrą ale to by chyba wsiowo wyglądało.

_________________
Use 'rm file' on Unix/Linux to test for existing file; if you don't get a message, the file existed.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 01:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2010, 21:33
Posty: 139
śpiwór, namiot i snajperka

_________________
Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział salwą rakiet po czym odleciał w kierunku Moskwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 10:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
sir_Paq napisał(a):
Korci mnie żeby polatać ze snajperką z założoną kobrą ale to by chyba wsiowo wyglądało.

Bądź oldschoolowym snajperem i nie korzystaj z optyki, polecam, fajna zabawa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
sir_Paq napisał(a):
Wstyd przyznać ale obecnie mam najbardziej noobowski zestaw, czyli USAS (10 gwiazdek) + Clay (19 gwiazdek) + Perk na ekstra Claya.
eee tam czasem trzeba się zrelaksować.

Natomiast ja... prozaicznie: radar, flary, rakiety FFAR - jak to w jecie. A po starcie podręcznikowo: najpierw wrogie jety, potem helki, potem to co pałęta się po ziemi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Piczing do fajna broń, ale wolę M249. Mniejszy odrzut, a także równo kosi. Fajnie się gra M249. Potem może popróbuję MG36 czy czymś tam. RPK mnie za bardzo nie ciągnie - mały magazynek. Jako trzeci dodatek ja zawsze biorę Extended Mag. 200 naboi w magazynku to coś bardzo przyjemnego.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
To może ja teraz.

Asfalt
Obecnie AN-94 + chwyt + tłumok + kobra
Mp443 tłumok
Apteczka
Defib

Mechanik
G36C + tłumok + chwyt
Mp443 tłumok
RPG/SMAW/Javeling (rzadko)
Naprawiara

Support tutaj ciągle nie znalazłem sobie broni, ale teraz
M249 + holo + chwyt + duże magi
Pistolet ten sam
Ammo
Claymore

Snajper - nim gram najwięcej
M40 z lunetą x8
Mp443 tłumik
MAV/T-UGS
Radyjko

Po wbiciu 500 zabić na wytłumionym Grachu przerzucę się na M93R.
Dokładnej taktyki Wam nie podam ;), ale mogę powiedzieć tyle, że uwielbiam flankować i wbijać heady graczom, którzy myślą, że od tyłu są bezpieczni :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 12:19 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, 10:46
Posty: 6
Jako, że to moje początki, taktyka niezbyt wyrafinowana.

Przeprawa/Metro:
M249/Holo/uchwyt/mag/clay - do frontu, jedno z podejść kryje ogniem, na wąskich przejściach clay, dookoła rozrzucone amo

Caspian, Firestorm itp:
M249/M145/uchwyt/c4 - lekko na skrzydle, obserwacja i krycie ogniem ścieżek podejścia, w razie pojawienia się ciężkiego sprzętu flankowanie i c4 na tyłek, przy obronie flagi c4 oczywiści wcześniej dobrze rozłożone.

Po paru próbach odpuściłem sobie tryb normal, w 90% jestem na CQ. Do rushu zraziła mnie często ogromna różnica w poziomie zespołów i w efekcie strasznie szybkie zdobywanie/tracenie mcomów. Dodam, że gram na Xbox.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 17:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2011, 21:58
Posty: 165
Lokalizacja: Chełm
Mechanik:
Broń podstawowa - M4A1 z celownikiem holograficznym / chwytem przednim / tłumikiem lub ciężką lufą
Broń dodatkowa - .44 Magnum lub G18 z tłumikiem
Gadżet 1 - Miny Ppanc M15 na mniejsze mapy np Karkand, Palnik na większe mapy np Oman
Gadżet 2 - SMAW / RPG 7v2 na mniejsze mapy np Karkand, Javelin jak gram ze sniperem - kumlplem
Perk - ładunki drużynowe, a kiedy są zajęte to bieg

Używam broni podstawowej tylko w ostateczności. Jestem zwolennikiem przechodzenia od pkt do pkt możliwie od tyłu i zneutralizowanie przeciwników poprzez użycie śmiercionośnego narzędzia - noża. Polecam skompletowanie sobie dobrej drużyny, która nie robi trybu RAMBO tylko wykonuje polecenia. Raz zdarzyło mi się na publiku, że jakiś Pr0elo medyk stał sobie obok mnie, ale zgaduję że nie chciało mu się wyciągać defa bo nie zrobił revive :cry:

_________________
http://bf3stats.com/stats_pc/SzYmCiO_1980


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Cytuj:
jakiś Pr0elo medyk stał sobie obok mnie, ale zgaduję że nie chciało mu się wyciągać defa bo nie zrobił revive

Albo pierwszy raz grał medykiem i nie odblokował jeszcze defibrylatora.

Obecnie mam tak:

Support:
PKP Pecheneg z PKA-S holograficznym, chwytem przednim i powiększonym magazynkiem
Magnum(wersja bez lunety)
Skrzynki z amunicją
Claymore
Przygważdżanie drużynowe(jeśli ktoś już tego używa, to biorę coś innego, zwykle granaty drużynowe)

Snajper(ostatnio się bawię tą klasą - gra się bardzo fajnie)
QBU-88(wiecie, ta chińska samopowtarzalna z B2K) z podstawową ruską lunetą PKS-07 i chwytem przednim - trzeci slot pusty - nie odblokowałem jeszcze tłumika
Magnum(wersja bez lunety)
Soflam lub MAW w zależności od mapy
Radyjko z Torunia :D
Specjalizacja drużynowa zależna od sytuacji

Innymi klasami się jakoś specjalnie nie bawię.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2011, 21:58
Posty: 165
Lokalizacja: Chełm
Antonio_@2 napisał(a):
jakiś Pr0elo medyk stał sobie obok mnie, ale zgaduję że nie chciało mu się wyciągać defa bo nie zrobił revive

Albo pierwszy raz grał medykiem i nie odblokował jeszcze defibrylatora.


Właśnie o to chodzi, że ten Pr0elo medyk był ze mną w squadzie i miał 7 stopień pułkownika :lol: :lol:

_________________
http://bf3stats.com/stats_pc/SzYmCiO_1980


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL