Teraz jest 24 wrz 2024, 23:29

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BattleRecorder
PostNapisane: 16 mar 2012, 01:06 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2012, 13:33
Posty: 14
Hio, ostatnio zacząłem się zastanawiać czy jest jakaś możliwość nagrywania meczy z BF'a do pliku (coś ala record w CoDzie) ale znalazłem tylko informację o tym, że DICE planuje zrobienie wspomnianego w temacie BattleRecordera. Posty na większości stron są z zeszłego roku (z okolic grudnia) i nowszych wieści o tym nie znalazłem. Czy DICE planuje coś takiego wydać / kiedy możemy się czegoś takiego spodziewać?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 09:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2009, 15:04
Posty: 332
Lokalizacja: Kutno
szczerze watpie juz dawno sie pogodzilem ze nie bedzie

_________________
Obrazek www.polishhussars.pl
szukaj serwera BF3 - [PH] Polish Hussars .pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 10:08 
Offline

Dołączył(a): 9 lut 2012, 15:59
Posty: 9
Podobno BattleRecorder istnieje, ale nie mam pojęcia kiedy i czy w ogóle go wprowadzą.

Istnieje, bo RolleThePollie, koleś, który montuje trailery DICE i którego akcje widać na większości z nich (np. trailery map z B2K, czy też zwiastun najnowszego DLC - CQC) wypowiedział się na Twitterze na temat tego jak nagrywa akcje, wymieniając m. in. właśnie BattleRecordera.

LINK z eneterbf3.com

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 5 sty 2012, 11:51
Posty: 6
Podepnę się do tematu - jaki program na zastępstwo "nieistniejącego" BatttleRecorder byście polecali?
Bardzo był bym wdzięczny za dwie propozycje darmową i płatną a przy tej drugiej wskazanie jej zalet nad darmową.

Zależało by mi by rozgrywka podczas nagrywania była w miarę płynna by to nie przeszkadzało w poważniejszych rozgrywkach.

Nie jest to priorytetem ale też by było fajnie gdyby filmiki zajmowały mniej miejsca z powodu ograniczonej przestrzeni dyskowej (słyszałem że FRAPS troche tego miejsca wymaga podczas nagrywania) i były gotowe do wrzucania na youtube. Jak i również nie jest priorytetem nagrywanie jednocześnie dźwięku z mikrofonu i głośników (TS) ale było by fajnie gdyby tak się dało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 18:00 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2011, 08:14
Posty: 136
Bandicam, polecam - sam tym nagrywam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 19:05 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, 08:09
Posty: 5
Na starszych kompach ciężko nagrywać i grać jednocześnie, tak samo jak na full fpsach :P.
Dlatego battlerecorder by sie przydal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 19:25 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2012, 13:33
Posty: 14
@backbone, no po krótkim teście tego programu widzę, że jest w nim potencjał ale nie wiem dlaczego tnie mi się przy nagrywaniu w FullHD. Ostatnio kombinowałem coś z Dxtory i tam w FullHD na high detalach nagrywało mi na metro 30 fpsów (nie było spadków ani lagów - dało się normalnie grać). Teraz odpaliłem tego Bandicama też ma metrze i przy nagrywaniu FullHD cięło się strasznie (coś koło 20 fpsów i skakało) :<

Mam:
AMD Phenom II x4 960T @ 3GHz
8GB Ram
MSI HD6850 Cyclone

Co mógłbym zrobić aby uzyskać komfort nagrywania przy takim sprzęcie? Jakieś OC? Odblokowanie tego procka do 6 rdzeni coś da? (próbowałem - da się, katowałem go OCCT i nie było błędów. Temperatur się nie dało odczytać ale widziałem, że na SpeedFanie pokazywało 50 parę maks. więc na razie wyłączyłem te 2 rdzenie). Pytam o tego procka bo nie wiem czy opłaca się kupować do niego lepsze chłodzenie, no i nie wiem czy bardziej opłaca się go wykręcić na 4GHz przy 4 rdzeniach czy np. 3.5GHz przy 6 - nie wiem czy da coś to przy nagrywaniu).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2011, 08:14
Posty: 136
Ja na Phenomie 960T przy 6 rdzeniach, podkręconym do 3400mhz z wyłączonym turbo core, 12GB Ram ddr3 1600 i Radeonie 6870 OC podczas nagrywania w 1680x1050 mam 60fps, bez około 140.

Ustawienia graficzne na low, powyłączane wszystkie wodotryski.

Kodek kompresji Motion JPEG, quality 80, audio 44100khz, stereo, PCM (ustawienia dla vegasa).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 20:29 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2012, 13:33
Posty: 14
Jakie masz chłodzenie? Też nie pokazuje Ci temperatur np. w HWMonitor'ze? Takie taktowanie masz cały czas na procku czy system sobie zmienia jak potrzebuje? Jak możesz to podaj jeszcze jakie masz ustawione taktowanie na rdzeniu i pamięciach grafiki. Może zabiorę się za podkręcanie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 5 sty 2012, 11:51
Posty: 6
A da się w tym programie nagrywać jednocześnie to co mówię i mówią kumple na TS wraz z dźwiękiem z gry? Filmy ile zajmują?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 02:14 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2011, 08:14
Posty: 136
Miedzcu napisał(a):
A da się w tym programie nagrywać jednocześnie to co mówię i mówią kumple na TS wraz z dźwiękiem z gry? Filmy ile zajmują?

Tak da się. Mecz (w jakości podanej w moim poprzednim poście) długości 30 minut zajmuje ok 12GB.

Cytuj:
akie masz chłodzenie? Też nie pokazuje Ci temperatur np. w HWMonitor'ze? Takie taktowanie masz cały czas na procku czy system sobie zmienia jak potrzebuje? Jak możesz to podaj jeszcze jakie masz ustawione taktowanie na rdzeniu i pamięciach grafiki. Może zabiorę się za podkręcanie :)


Arctic Cooling Freezer 64 / 7 Pro PWM, Pokazuje. W stresie ok 60c Procek, Grafika ok 55-60c. Taktowanie takie ustawione mnożnikiem w biosie, TurboCore wyłączone. Grafika na standardowych ustawieniach producenta (Model Gigabyte 6870 OC - Core 915mhz, Memory 4200mhz [4x1050mhz]).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 02:29 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2012, 13:33
Posty: 14
A pokazuje Ci temp. dla całego procka czy dla poszczególnych rdzeni też (jakiego programu używasz do odczytu)? Co do chłodzenia to polookam na neta i kupię coś podobnego / wydajniejszego i pobawię się w OC. A mam jeszcze takie pytanie, np. na metrze patrze się normalnie bez zooma w scoperce to mam około 100FPSów. Gdy zoomuje to fpsy spadają do około 40-50, dlaczego tak się dzieje i czy jest jakiś fix na to?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 10:30 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2011, 08:14
Posty: 136
Rst napisał(a):
A pokazuje Ci temp. dla całego procka czy dla poszczególnych rdzeni też (jakiego programu używasz do odczytu)? Co do chłodzenia to polookam na neta i kupię coś podobnego / wydajniejszego i pobawię się w OC. A mam jeszcze takie pytanie, np. na metrze patrze się normalnie bez zooma w scoperce to mam około 100FPSów. Gdy zoomuje to fpsy spadają do około 40-50, dlaczego tak się dzieje i czy jest jakiś fix na to?

W AMD Overdrive pokazuje i dla rdzeni, i dla calego procka. Speedfan pokazuje dla całęgo procka.

A co do spadku fps, przez scope - powiększasz obraz, przez co grafika musi być bardziej szczegółowa - pobaw się ustawieniami graficznymi, ich obniżaniem - myślę że to może pomóc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 14:12 
Offline

Dołączył(a): 5 sty 2012, 11:51
Posty: 6
Bandicam powoduje niestety znaczne spadki FPS i po mimo że utrzymują się one na poziomie 40-50 pojawiają się jakieś śmieszne mikroprzycięcia. Zdecydowanie bardziej komfortowy jest MSI Afterburner tylko nie ma takiej opcji by nagrywać dźwięk z dwóch źródeł a metoda na ominięcie tego ograniczenia powoduje że bf3.exe łapie błędy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL