Teraz jest 27 wrz 2024, 17:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 cze 2012, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2004, 22:14
Posty: 505
Lokalizacja: Manchester
Eleanor napisał(a):
jak jesteśmy przy fizyce, dlaczego, gdy przekroimy pomidor na pół, jego dwie połówki będą ważyły więcej niż ten sam pomidor przed przekrojeniem? Albert Einstein to udowodnił. Wiem tyle, że energia włożona w przekrojenie pomidora zamienia się w coś innego i zostaje w tym pomidorze, bo nic nie ginie.



Jestes pewien ze zostalo to podparte jakimis dowodami?
Wg. tego czego ja jestem uczony energia przed reakcja i energia po reakcji w systemie musi byc rowna - nie da sie stworzyc czegos z niczego, a kazda nadwyzka energii zostaje oddana poza system zgodnie z grandietem natezenia.

Zalezy na jakim poziomie bysmy chcieli rozpatrywac ten przypadek.
Wydaje mi sie ze taki ''przeplyw'' materii to tylko na poziomie molekularnym, gdzie zmiany w ciazeniu wywolane byly by przez zerwane i utworzone wiazania chemiczne.

Poszukam czegos na ten temat, a moze i nawet zapytam sie mojego szalonego wykladowcy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2012, 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
koleżanka mi o tym mówiła, a jest w jakimś lepszym liceum i na fizyce taką ciekawostkę jej przekazali/
wyciągnę więcej info później.
Edit:
Cytuj:
Otóż podstawową cechą każdej reakcji termojądrowej jest zjawisko niedoboru masy. Polega ono na tym, że masa jądra atomowego jest zawsze niższa niż zsumowane masy poszczególnych składników. Na przykład w jądrze deuteru, odmianie wodoru proton ma masę 1,0081 jma, a neutron 1,009 jma. Zsumowane masy dają 2,0171 jma, ale w rzeczywistości jądro deuteru waży mniej, bo 2,0147 jma. I nie jest to błąd w pomiarach, lecz po prostu część masy nukleonów przekształciła się w energię wiążącą jądro, a rozbicie jądra powoduje wyzwolenie tej energii.

to jest teoria względności einsteina

Zasadę równoważności masy i energii potwierdza zjawisko zwane deficytem masy (niedoborem masy) . Jest to różnica między sumą mas nukleonów wchodzących w skład jądra atomowego, a masą tego jądra. Iloczyn niedoboru masy i kwadratu prędkości światła w próżni jest równy energii wiązania jądra
czyli e=mc2

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2012, 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
osobiście mózg mam rozpiepszony
Ciekawostka, lecąc samolotem wolniej się starzejemy niż osobniki na ziemi

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2012, 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
Nie, starzejemy się wolniej tylko czas "płynie" wolniej :) Im szybciej się poruszasz, tym wolniej "się starzejesz". Rozpędź się do prędkości światła to z punktu widzenia innego obserwatora zastygniesz na wieki :)

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2012, 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
troche źle to przekazalem ale wlasnie o to mi chodzilo.
dodatkowo satelity na naszej orbicie musza co jakis czas brac poprawke w systemowych zegarach o jakąś część po przecinku, ogólnie na discovery byl bardzo fajny program o podróżach w czasie, kóry prowadzil Stephen Hawking, polecam serial
---
ale popatrz na to iż lecąc coraz szybciej przybieramy na masie, a co za tym idzie potrzebujemy coraz więcej paliwa aby przyśpieszyć. osiągając prędkość światla będziemy ~nieskończenie ciężcy, tyle teoria ciekawe jak będzie to wyglądać w przyszłośći. Takie same spekulacje byly podczas przekraczania dźwięku tyle że wówczas twierdzono że będziemy młodniec xD tutaj też odsylam do discovery.

Jestem bardzo ciekaw jak by wyglądało przebicie się przez barierę światła

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2012, 23:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Gdybym zaczął kopać i jakimś wielkim cudem udało by mi się przekopać do Australii, to gdybym wyszedł, to byłbym odwrócony do góry nogami, czy stałbym normalnie?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2012, 23:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
@WoWo_Soldier
polecam http://lib.rus.ec/b/338765/read część Krzysztof W. Malinowski — Wedrując po Wszechświatach
pozostałe opowiadania tez ciekawe. Krótkie i ciekawe.

@Antonio_@2
Wywróciło by cie na lewą stronę.

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2012, 08:44 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
pl Szq1 napisał(a):
Nie, starzejemy się wolniej tylko czas "płynie" wolniej :) Im szybciej się poruszasz, tym wolniej "się starzejesz". Rozpędź się do prędkości światła to z punktu widzenia innego obserwatora zastygniesz na wieki :)

Można też zamieszkać na równiku teoretycznie i starzeć się wolniej :D
Eleanor, łap plusa za to, że jednak wyciągnąłeś informacje i podzieliłeś się nią :)

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2012, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2004, 22:14
Posty: 505
Lokalizacja: Manchester
Eleanor napisał(a):
Cytuj:
Otóż podstawową cechą każdej reakcji termojądrowej jest zjawisko niedoboru masy. Polega ono na tym, że masa jądra atomowego jest zawsze niższa niż zsumowane masy poszczególnych składników. Na przykład w jądrze deuteru, odmianie wodoru proton ma masę 1,0081 jma, a neutron 1,009 jma. Zsumowane masy dają 2,0171 jma, ale w rzeczywistości jądro deuteru waży mniej, bo 2,0147 jma. I nie jest to błąd w pomiarach, lecz po prostu część masy nukleonów przekształciła się w energię wiążącą jądro, a rozbicie jądra powoduje wyzwolenie tej energii.

to jest teoria względności einsteina


Wlasnie wbilem na forum zeby napisac o zjawisku niedoboru masy :D
To wlasnie slynny przyklad zaprzeczajacy zasada w mechanice klasycznej.

Szczerze, moglbym wiecej na wykladach o tym sluchac ale nienawidze tremodynamiki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2012, 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
dostane takie stopery w aptece?

Obrazek

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2012, 11:48 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2012, 11:45
Posty: 378
Lokalizacja: Wrocław
Na allegro ja kupuje takie, sam używam często.

_________________
Obrazek

Kpię z pozerstwa, chciwości, głupoty i próżności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2012, 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Co myślicie o obiektywności tego filmu? Jest tu ktoś obeznany z bronią białą?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2012, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
Mówi się iż prawdziwe katany tworzone z pasją i wedle starożytnych japońskich tradycji (1 katana ok. 6-8 miesięcy) są tak ostre , ze spadający swobodnie liść który natrafi na jej ostrze , przecina się sam pod wpływem grawitacji.
Wg. mnie najpotężniejsza broń biała odległych lat.

No były jeszcze takie fajne hlabardy , ale to do nich trza było siły , a katana , leciutka zwinniutka i zabójcza.

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2012, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Wiem, katany są piękne. Zastanawiałem się tylko nad tym komentarzem kogoś:
Cytuj:
Number 1: These people sharpened the Katana to a fine point while the longsword was still blunt.
Number 2: The people in the video also hit the block of ice with the Katana where the most momentum was in the hit and hit the ice with the longsword at the worst possible spot on the blade. They call it a LONGsword for a reason, you are supposed to hit at LONG range. If these old crusty men weren't slobbering retards then maybe the test would be more accurate.Dumb asses


I czy są jakieś historyczne potwierdzenia tych opowieści o przecinaniu się liścia na pół po natrafieniu na ostrze?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2012, 22:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Antonio_@2 napisał(a):
Co myślicie o obiektywności tego filmu? Jest tu ktoś obeznany z bronią białą?


Czy czasem nie sierżant Hartman z Full Metal Jacket ? :P

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 73  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL