Teraz jest 25 wrz 2024, 13:18

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1005 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 67  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2012, 17:40 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 17:07
Posty: 7
Witam wszystkich!

Przepraszam, ale muszę w końcu spytać. Wiele godzin już spędziłem w tym forum (i w innych też), przeglądałem różne testy, oferty, aukcje i już sam nie wiem... Chodzi o to, że mam już dość stary komputer pc (athlon 64 x2 @2,1ghz, płyta asus socket AM2, 2,5MB DDR2, grafika geforce GT220 1MB), a lubię sobie zagrać w różne serie BF (a kto nie lubi - ostatnio BF2:BC, multi płynnie chodzi na minimalnych ustawieniach), dlatego chciałbym zrobić upgrade hardware'u, małymi krokami, żeby się nie szarpnąć na raz (bo się żona dowie :P ).
Dlatego wpadłem na pomysł, żeby wymienić najpierw procek +płytę +DDR3. I tu właśnie mam dylemat, bo nie mam nieskończonej ilości kasy na to, chciałbym się zmieścić w 500-600zł za taki zestaw (tak, wiem, to trudne będzie...). I teraz już sam nie wiem, czy brać AMD, czy Intela? Czytałem tu dużo postów, że Intele są bardziej wydajne niż AMD, ale wątpię, żebym kupił w tej cenie coś sensownego - myślałem nad Q6600 @2,4ghz, ale do tego procka są raczej starsze płyty z DDR2, a nie DDR3... Albo się mylę?
A może jakiś Phenom 945 x4 @3 ghz z płytą MSI i 4GB DDR3 brać? to chyba wyjdzie lekko ponad 600zł?

Chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł, który byłby sensowny w tej cenie?

Zasilacz ma 350W, firmy nie znam niestety. Grafikę chcę kupić w następnej kolejności. A w BF3 chciałbym na multi pocinać, wystarczy, żeby chodził płynnie na minimalnych ustawieniach i rozdzielczości.

Za wszelkie pomysły i rady dziękuję 8)

PS. A może celować w jakiegoś Athlona x4 640 4x3ghz??? już sam nie wiem... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 13:12
Posty: 7
@smarek

Propozycja ode mnie:
Procesor - Athlon II X4 620/630/640- 200 zł za 620, 250 zł za 630/640 różnią się taktowaniem i rewizją
Płyta główna - 150 zł
RAM - 2x2 GB 100 zł
Zasilacz - Fortron 400 W 2x 12v - 90 zł

Razem - 450 zł

Do tego Ati Radeon HD 5770(300 zł), ciągnie mało prądu i jest wydajny, albo HD 4870(~200 zł) jest tańszy niż HD 5770, ale pobiera więcej prądu (~+50 W) wydajność zbliżona

Razem - 750 zł z HD 5770, a 650 zł z HD 4870. Zakładam, że dysk na SATA II, a obudowa nie potrzebna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 17:07
Posty: 7
CleVer napisał(a):
@smarek

Procesor - Athlon II X4 620/630/640- 200 zł za 620, 250 zł za 630/640 różnią się taktowaniem i rewizją
Płyta główna - 150 zł
RAM - 2x2 GB 100 zł
Zasilacz - Fortron 400 W 2x 12v - 90 zł

...

Razem - 750 zł z HD 5770, a 650 zł z HD 4870. Zakładam, że dysk na SATA II, a obudowa nie potrzebna.


Ale mówisz o nowych podzespołach, czy używanych? W sumie to pytałem w sklepie komputerowym, ale raczej o Phenomy, nie Athlony. A jeśli chodzi o różnice w mocy obliczeniowej BF-a między Athlonami 630/640 są jakoś wyczuwalne, czy w tej półce cenowej nie ma to znaczenia i multi będzie chodziło płynnie (mam neostradę 2Mbps) na ustawieniach na LOW?
Nad grafiką się nie zastanawiałem jeszcze, ale może - skoro tylko 300zł za radeona - to może już się szarpnę na całość...?

W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc, trochę to mi się poukładało i cieszę się, że Athlon wystarczy do BF-a. Widzę światło w tunelu :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 21:47 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 13:12
Posty: 7
smarek napisał(a):
Ale mówisz o nowych podzespołach, czy używanych? W sumie to pytałem w sklepie komputerowym, ale raczej o Phenomy, nie Athlony. A jeśli chodzi o różnice w mocy obliczeniowej BF-a między Athlonami 630/640 są jakoś wyczuwalne, czy w tej półce cenowej nie ma to znaczenia i multi będzie chodziło płynnie (mam neostradę 2Mbps) na ustawieniach na LOW?
Nad grafiką się nie zastanawiałem jeszcze, ale może - skoro tylko 300zł za radeona - to może już się szarpnę na całość...?

W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc, trochę to mi się poukładało i cieszę się, że Athlon wystarczy do BF-a. Widzę światło w tunelu :mrgreen:


Mówię o używanych częściach, bo tak wychodzi taniej.
Między Athlon II X4 630, a 640 nie będzie różnicy, no może 1/3 klatki:] Różnią się tylko i wyłącznie taktowaniem.
W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz(można też pomyśleć nad G540/840, ale to dwurdzeniowe procesory i do BF 3 się nie nadadzą).
Różnica między Phenomem, a Athlonem to kilka/kilkanaście procent na korzyść Phenoma, ale nie odczujesz tego w grach tylko benchmarkach(3DMark) i renderowaniu/obróbce wideo.
Jeśli działałby mi Origin to bym powiedział ile wyciągam klatek w multi... Bo jedyne co mogę powiedzieć to ile klatek wyciągam na SP. Na SP, wszystko na maxa włącznie z AA, rozmyciem itp. w rozdzielczości 1440 x 900 jest 30 klatek i spadki do 25, ale przy takiej ilości nie da się grać... Na high jest już 50/60 klatek spadki do 40:] Te spadki u mnie spowodowane są małą ilością pamięci RAM, bo tylko 2 GB :/
Jeśli masz jakiekolwiek problemy/pytania dot. nowego sprzetu pisz tu albo na PW:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:02 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 17:07
Posty: 7
CleVer napisał(a):
smarek napisał(a):
Jeśli masz jakiekolwiek problemy/pytania dot. nowego sprzetu pisz tu albo na PW:)


Tak, jeszcze coś mi się tłucze po łbie :mrgreen:

Bo tak się zacząłem zastanawiać, czy zamiast Athlona x4 630/640 nie kupić wolniejszego Athlona X3 450@ 3,2ghz, który jest tańszy, a te pieniążki przeznaczyć na dodatkowy RAM...? Docelowo myślę albo o zestawie Athlon X4 (2MB L2cache) + 4GB DDR3 RAM albo Athlon X3 (1,5MB L2cache)+ 8GB DDR3 RAM. I właśnie nie orientuję się, który zestaw byłby wydajniejszy do BF-a.
A na koniec pytanie - gwóźdź-do-trumny :mrgreen: Czy geforce gt220 1MB uciągnie na początek choć trochę multi z zestawem j/w, czy żeby w ogóle myśleć o odpaleniu, trzeba już mieć lepszą grafikę (vide radeon 5770)?

I raczej myślę o nowych zestawach, bo jakoś nie mam przekonania do używanych, nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie "kręcił" procka i ile jeszcze pociągnie... Dlatego tak może wyglądać, że chcę "szkłem du..ę utrzeć", czyli "jak wydać najmniej za jak najlepszy zestaw" :lame:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:19 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
GT220 ci uciągnie Multi pod dwoma warunkami.
Rozdzielczość nie większa niż 1280x1024 oraz wszystkie detale na low
Godzisz sią na czeste lagi i spadek FPS, tego że ubijają cię przeciwnicy kltórych nie widzisz.

Sorry, ale jak nie masz kasy to odpuść sobie BF 3. Uzbieraj większą kwotę i kup raz a porządnie. Nie stać cię na bezsensowne rozrzucanie pieniędzy.
Takie są realia, abo masz mocny i wydajny sprzęt albo odpuść sobie BF3.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
smarek napisał(a):
Czy geforce gt220 1MB

Oplułem ekran i śmieję się jak głupi, nie tylko literówka a i niesamowicie wydajne GPU :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:54 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 17:07
Posty: 7
Sokar44 napisał(a):
Takie są realia, abo masz mocny i wydajny sprzęt albo odpuść sobie BF3.


Nie mam zamiaru sobie odpuścić BF3 :mrgreen: Za dużo lat spędziłem z BF2 i BF2:BC :stupid: Ale zdaję sobie sprawę, że potrzebny jest do tego mocny sprzęt, dlatego staram się wypytać o wszystko ile się tylko da, bo jak sam zauważyłeś - nie stać mnie na bezsensowne rozrzucanie pieniędzy. Ale też nie mam zamiaru wydawać kilka tysi na full-spectrum-wypasiony komputer, na którym mógłbym walić BF-a w ultra high i max rozdzielczości, bo po prostu nie chcę oglądać fajerwerków, tylko wygodnie pograć w multi z innymi ludźmi (jestem wychowany w czasach PRL-u, grałem w "Arkanoida" na Atari 800XL, który miał ******* 1KB RAM, a gry ładowały się ponad godzinę z kasety magnetofonowej :twisted: ).
O kartę pytałem, bo nie byłem pewien, czy na tym w ogóle pójdzie, ale jeśli jest tak źle, to ją wymienię, ale przy następnej wypłacie 8) Stać mnie na nowy komputer z wydajnym procesorem i kartą grafiki, ale po prostu nie mogę wydać na raz wszystkiego, muszę to robić na raty z pewnych względów :D (Chwała Najwyższemu, że można PC-ta składać na raty :lol: )

Dlatego wdzięczny jestem za wszelkie sugestie, które mi wszystko układają w głowie. W sumie to już wiem, czego się trzymać i chyba mam już sprecyzowany konfig do zakupu :arrow: będzie Athlon X4 + 4GB RAM (docelowo 8GB) + radeon 5770. Ujdzie?

Mofixil napisał(a):
smarek napisał(a):
Czy geforce gt220 1MB

Oplułem ekran i śmieję się jak głupi, nie tylko literówka a i niesamowicie wydajne GPU :D


Cieszę się, że poprawiłem komuś humor :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 00:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
smarek napisał(a):
Mofixil napisał(a):
smarek napisał(a):
Czy geforce gt220 1MB

Oplułem ekran i śmieję się jak głupi, nie tylko literówka a i niesamowicie wydajne GPU :D


Cieszę się, że poprawiłem komuś humor :lol:

Zapraszamy ponownie, teraz moja kolej :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 00:33 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 17:07
Posty: 7
Mofixil napisał(a):
Zapraszamy ponownie, teraz moja kolej :D


Mam nadzieję, że już nie będę walił niechcący głupio-śmiesznych pytań, trochę już wiem i nie dam się tak łatwo podejść :P :stupid: 8)

PS. Ten zestaw, który sobie umyśliłem, wydoli na multi?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 01:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Sam miałem wepchnąć HD5770 w miejsce GTS450 ale znajomi wybili mi ten pomysł z głowy, cholerni fanboye, ale cóż, siedzę wśród swoich.
Pójdzie spokojnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 10:51 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2012, 13:12
Posty: 7
Mofixil napisał(a):
Sam miałem wepchnąć HD5770 w miejsce GTS450 ale znajomi wybili mi ten pomysł z głowy, cholerni fanboye, ale cóż, siedzę wśród swoich.
Pójdzie spokojnie.


HD 5770 jest wydajniejszy od GTS 450, a do tego pobiera mniej prądu:]

@smarek
4 GB RAM wystarczy do medium/high oczywiście bez kosmicznej rozdzielczości:]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 11:00 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
smarek napisał(a):
Mam nadzieję, że już nie będę walił niechcący głupio-śmiesznych pytań, trochę już wiem i nie dam się tak łatwo podejść :P :stupid: 8)


Jak mawiał mój Ojciec, nie głupi ten co nie wie a głupim jest ten co boi się zapytać :) Pytaj więc a my ci pomożemy.

Na jakiej rozdzielczości będziesz grał ??

PS
Mi gierka F-19 na C64 ładowała się 2,5 godziny. Tak się wtedy człowiek poświęcał by pograć :)

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2012, 19:57
Posty: 2
Dobra poradziłem już sobie z tym problemem. Odpowiadając na wasze pytanie tak komputer kupowany na allegro bo na lepszy składaka gdzieś na mieście mnie nie było stać . Gra chodzi bardzo dobrze nawet na 64 graczach gdzie nie ma mowy o jakiej ścince czy coś podobnego .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2012, 00:36 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Radomteam napisał(a):
Dobra poradziłem już sobie z tym problemem. Odpowiadając na wasze pytanie tak komputer kupowany na allegro bo na lepszy składaka gdzieś na mieście mnie nie było stać . Gra chodzi bardzo dobrze nawet na 64 graczach gdzie nie ma mowy o jakiej ścince czy coś podobnego .


Podaj link do aukcji, lub chociaż napisz jaką masz kartę.

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1005 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 67  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL