Teraz jest 1 paź 2024, 09:12

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 787 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 53  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2006, 21:54
Posty: 633
Lokalizacja: 58-506
mcmt napisał(a):
P4HT 630 64bit, 2GB DDR2, 2x250GB 32MB cache (zlepione w RAID0), Gainward 7800GT. Moze sekretem jest plyta glowna ;) najlepsza ze stajni Intela o nazwie: 955XBK :).
Podczas nagrywania frapsem robie troche duzo bledow, gdyz troszke sie przycina, a w momencie jesli na przyklad wymusisz na kims przelot przed twoim celownikiem, na kamerze "flyby" musisz miec BARDZO plynna gre aby precyzyjnie skrobnac go z dzialka.
Co zauwazylem, najfajniej sie uczysz ogladajac pozniej swoje bledy... W pewnym miejscu zdalem sobie sprawe, ze niczego nowego sie nie ucze i dlatego zaczalem sie nagrywac :wink: .
ps. Nooo i dla oskarzycieli o cheaterstwo :roll: .
Lol. A czy nagrałeś swoje wczorajsze "loty" na Krapie razem z Panem Murderem. Acha rozumiem "Podczas nagrywania frapsem robie troche duzo bledow, gdyz troszke sie przycina" to w czasie tych "przycinek" lecą TK za samolot, żarliście się jak psy o F35. Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2006, 15:01
Posty: 17
neuro napisał(a):

nie potrzebuje danych.
to sie zdrowy rozsadek nazywa. nie chce mi sie po raz setny tlumaczyc, ale trudno:

1) EA zarabia na klientach (fakt), dlatego
2) EA robi wszystko, by zadowolic klientow (domniemanie na podstawie faktu ponizej), a poniewaz
3) EA robi to najlepiej na swiecie (najwieksza firma robiaca gry, fakt), to
4) trudno mi wierzyc, by az tak bardzo sie mylila wydajac patcha 1.3 (domiemanie), szczegolnie, ze
4) pod petycja podpisal sie niewielki procent graczy (fakt), co oznacza
5) ze EA wiedziala cos, czego nie wiemy my (domniemanie) a poniewaz
6) wiekszosc serwerow stoi na patchu 1.3, kupa ludzi gra, nawet przeciwnicy patcha (fakt) oznacza to, ze
7) EA sie nie mylila lub tez mylila sie, a gracze sa masochistami


neuro

1) Zarabia (moj kumpel prowadzący warzywniak tez - i co z tego) tylko, że wpływ patcha 1.3 (traktowanie graczy) zobaczymy na sprzedaży następnych produktów EA (BF2140 itd.).
2)Tylko skąd wie, co tych klientów teraz tak naprawdę zadowoli (nie było żadnych ankiet) skoro przecież to EA wprowadziła SL do gry więc nie jest tak wszechwiedząca jak twierdzisz.
3)Jest największa fakt - jak wiele firm przed nią. Być może patch 1.3 (a dokładnie sposób traktowania klientów) sprawi, że EA straci swoją pozycje. W historii było wiele największych firm w danej branży które padały lub traciły swoją pozycje przez jeden błąd (Apple, IBM,ATARI itd.).
4)Tak EA na pewno sie nie myli- ta sama EA która z każdym patchem wprowadza nowe bugi, ta sama która wydała patcha 1.01, ta sama która nie przewidziała granatników, latających C4 no i samego SL - SJ (bo przecież twierdzisz że to nie podoba sie 1.2 mln graczy,a wszechwiedząca EA wprowadziła to do swojej gry).
5)Pod petycja w sprawie wyrzucenia SL nie podpisał się nikt (FAKT)
6)Hm... jak na razie to klanowcy wiedzieli wiele rzeczy o których EA nie miała pojęcia (granatniki,C4 żabki itd. ), a przecież ktoś z EA tą gre testował przed wydaniem, prawda .
7) Jasne, że grają, bo przecież nikt z dnia na dzień nie rzuci czegoś, nad czym spędził kilkaset godzin, zwłaszcza gdy nie ma alternatywy (gra).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, 13:14
Posty: 1464
Lokalizacja: Zabrze
dr.Zoidberg[PL] napisał(a):
7) Jasne, że grają, bo przecież nikt z dnia na dzień nie rzuci czegoś, nad czym spędził kilkaset godzin, zwłaszcza gdy nie ma alternatywy (gra).



Dokładnie, wielu moich znajomych juz szuka alternatywy. Narazie nie rzucaja gdy w bf-a bo nie maja sie na co przesiasc. Gdy wyjdzie OFP:AA, ETQW i podobne hity zapewniam ze ta scena stopnieje o spora ilosc maniaków lubioacych strzelac do kupki pixeli ;)

Kurcze, jakby wziasc udział w tej dyskusji to moze bym w tym tyogdniu dobił 1000 ;)

_________________
"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby,
kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz
wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

:(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2005, 09:46
Posty: 500
Lokalizacja: Olsztyn
robal napisał(a):
dr.Zoidberg[PL] napisał(a):
7) Jasne, że grają, bo przecież nikt z dnia na dzień nie rzuci czegoś, nad czym spędził kilkaset godzin, zwłaszcza gdy nie ma alternatywy (gra).



Dokładnie, wielu moich znajomych juz szuka alternatywy. Narazie nie rzucaja gdy w bf-a bo nie maja sie na co przesiasc. Gdy wyjdzie OFP:AA, ETQW i podobne hity zapewniam ze ta scena stopnieje o spora ilosc maniaków lubioacych strzelac do kupki pixeli ;)

Kurcze, jakby wziasc udział w tej dyskusji to moze bym w tym tyogdniu dobił 1000 ;)


Statsiarzy tępimy.
Niezłe temat sie rozwija.Nie było mnie 20hi już kolejny 9-10 stron przyszło :shock:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 16:45 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 maja 2004, 20:41
Posty: 2219
Lokalizacja: Warszawa Praga
robal napisał(a):
Kurcze, jakby wziasc udział w tej dyskusji to moze bym w tym tyogdniu dobił 1000 ;)

Nie warto, no chyba że lubisz pisać 10 stron o jednym, kolejne 10 o drugim, a następne 20 o rzeczach nie związanych :roll:

Taka już tradycja tego forum :lol:

BTW:
neuro napisał(a):
(...)
3) EA robi to najlepiej na swiecie
(...)

To czysty fakt!! zgadzam się!! Nikt nie potrafi tak spieprzyć dobrej gry jak EA!! :lol:

_________________
43RIDE Magazyn Rowerowy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 17:10 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2004, 14:20
Posty: 2712
Lokalizacja: Ostrófek
Usuń gg Tom@s :wink:
Spinacz: Na polskich nie ma z kim latac, tak ze latam glownie na tv2 bo nie lubie czesto zmieniac map :wink:

_________________
Wszyscy nie moga byc normalni bo świat byłby nudny :wink:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2004, 16:11
Posty: 212
Lokalizacja: Szczecin
Kod:
                            ____________________
                   |\  /|  |                    |
                   ||__||  |     Proszę nie     |
                  / o o \  |    karmić Trola.   |
                 /       \ |      Dziękuję.     |
                /    \    \|                    |
               /   _  \    \--------------------´
              /    |\__\    \        ||
             /     |\|_|\_../        ||
            /       \|_|_|/  \      _||
           /  /   \           |____| ||
          /   |   |           |     --|
          |   |   |           |____ --|
    *_    |  |^|^|^|          |     \-/
 *--_-\ _ \   ^ ^ ^          /       ||
  /  _     \\        |       |       `´
*  /   \_ /- |       |       |
  *          c_c_c_C/ \C_c_c_c

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Neuro nie zauwazyl mojego posta chyba(kolejny raz :P) oto on ;]

Cytuj:
ad 1. zgoda. 1.200.000 stwierdzilo, ze SJ rodzi problemy


O moj Boze. Ale pokaz mi statystyki osob narzekajacych na SJ. Ja ci pokazalem ankiety osob, ktore popieraja SJ. Nie masz takich danych? To sie nie wypowiadaj o nich

Masz problemy z czytaniem? Tekst, ktory ci podalem informuje, ze branza growa zyskala 7% ogolnie. Jesli zas chodzi o pojedyncze firmy to EA stracilo 17% wartosci. Wedlug ciebie natomiast stracil caly rynek growy. Ciekawe...

ps. Fajny rysunek ale ja tak jak neuro lubie uszczesliwiac ludzi i gdy widze glodnego to dokarmiam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 18:03 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
Lailonn napisał(a):
Neuro nie zauwazyl mojego posta chyba(kolejny raz :P) oto on ;]

Cytuj:
ad 1. zgoda. 1.200.000 stwierdzilo, ze SJ rodzi problemy


O moj Boze. Ale pokaz mi statystyki osob narzekajacych na SJ. Ja ci pokazalem ankiety osob, ktore popieraja SJ. Nie masz takich danych? To sie nie wypowiadaj o nich

Masz problemy z czytaniem? Tekst, ktory ci podalem informuje, ze branza growa zyskala 7% ogolnie. Jesli zas chodzi o pojedyncze firmy to EA stracilo 17% wartosci. Wedlug ciebie natomiast stracil caly rynek growy. Ciekawe...

ps. Fajny rysunek ale ja tak jak neuro lubie uszczesliwiac ludzi i gdy widze glodnego to dokarmiam :D


co do EA (nie wiem jakie to ma znaczenie juz, ale co tam! :D):

http://today.reuters.com/investing/fina ... DATE-3.XML

co oznacza, ze cala branza ma przechlapany rok przez nextgeny, ale EA ma status long term buy, bo jest liderem rynku. innymi slowy, chwilowa czkawka. na pewno nie wynikajaca z rynku PC, o ktorym mowimy ani z powodu BF2 albo boosterow.

co do danych, to juz tlumaczylem. nie potrzebuje danych, bo wierze EA, ze ma lepszych specow - zarowno od Ciebie jak i ode mnie. skoro wprowadzaja patcha, to nie robia tego dlatego, bo tak im sie podoba i nie maja zamiaru sluchac klientow. jesli w to jednak wierzysz, to rownie dobrze mozesz uwierzyc, ze EA odda Ci kase - bo byloby to rownie glupie zagranie biznesowe ze strony tej firmy.

btw dzialania EA sa kontrolowane przez specjalistyczne komisje papierow wartosciowych. gdyby, jak tu faktycznie niektorzy twierdza, patche byly wprowadzane po to, zeby celowo zrazic klientow do BF2, to EA ryzykowalaby BARDZO DUZO (pomijajac glupote takie dzialania). duzo wiecej niz garstke klanowcow.

moze faktycznie EA jest zle zarzadzane i ktos nie wie co robi zmieniajac BF2 i narazajac EA na straty. ale szansa na to jest tak samo minimalna, jak na to, iz Lailonn sie ze mna zgodzi :D.


pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2005, 16:26
Posty: 1207
Lokalizacja: Warszawa
neuro napisał(a):
Kolec napisał(a):
ocknij się bo zdaje mi się że niewiesz o czym mowa
1)n00by domagały się na forum EA likwidacji SK i SJ
2)EA zapowiada zablokowanie SH i SJ w changalogu
3)podnosi się protest środowisk dobrze obeznanych z gamplayem w który pada ostrzeżenie że zablokowanie SH i SJ spowoduje znaczący wzrost częstotliwości lockowania oraz utratę i tak kiepskiego balansu niektórych map
4)EA przeprowadziło swoje zmiany pomimo ostrzeżeń a ich rezultat który obecnie cały czas podziwiamy portwierdził przewidywania "kropli w morzu potrzeb" graczy co podpisali petycję (tą i wszystkie inne - bo było ich więcej)

tak więc historia ostatniego miesiąca z kawałkiem weryfikuje team odpowiedzialny za ostatniego patcha jako partaczy - zarówno w kodowaniu jak i "zmysle taktycznym"



wszystko zgoda, gdyby celem EA byla poprawa gameplaya w rozumieniu klanowiczow. jak juz od dawna wiemy - tak nie bylo. do kosza cala argumentacja, bo nooby sie ciesza z patcha, ktory byl przygotowany dla nich. ja sie ciesze, ze nie ma SJ, mimo bzdurnych jeepow z nieba. ale i tak ich nie uzywam, wiec jest ok.


neuro napisał(a):
ale i tak wiesz lepiej, bo jestes elyta.


przedstaw mi empryczne dane że n00by się cieszą z patcha
niejestem w żadnym klanie pr0 ani wczęśniej niebyłem
w PL4FC biorę znikomy udział więc praktycznie nadal zaliczam się do n00bów z FFA - i jako n00b z FFA mówię ci że patch jest do dupy

częstotliwość locków się zwiększyła i jest to FAKT
basereaping jest jedną z najbardziej nielubianych rzeczy przez n00bów - czego dowodzą reguły zabraniające na wiekszości serverów - FAKT

to że tobie się podoba likwidacja SJ&SH nie oznacza zę innym też - gadaj w swoim imieniu albo przedstaw jakieś dane!

powyższy argument pisze ci już 3 raz i mógłbyś na niego wreszcie odpisać
czy może faktycznie jesteś trollem internetowym i ignorujesz niewygodne tobie argumenty ?


neuro napisał(a):
rozmowa z Toba wyglada mniej wiecej tak:
"EA to leszcze, bo wprowadzili zmiany, ktore mi sie nie podobaja. co za nooby! czy oni nie wiedza, ze ja tak bardzo lubie SJ? a Ty noobie nie wiesz co jest dobre, bo teraz sa locki nonstop i ogolnie kaszana, kiedys, Panie, bylo lepiej. nie masz o niczym pojecia. wyciagam moje wnioski na podstawie grania na 10 serwerach. jestem masta of obiektywne wnioski. EA suck, DICE to kiepscy programisci!"

(btw czy to cokolwiek wprowadza do dyskusji - nie, ale moge sie tak bawic, chociaz nudy. jeden Ognacy i czasem Lailonn podadza sensowne argumenty...slabo)


znowu pudło! i to trym razem pudło jak cholera :lol:
próbujesz zdyskredytować moje argumenty robiąc ze mnie antyfanboy'a EA, podczas gdy cała moja opinia ma konkretne podstawy i wynika z ostatniego patcha oraz dodatku eurofore - i to głównie dlatego że pokazali się od strony zlewającej zwykłego klienta (bynajmniej niezależy mi na pr0'gej'merach)

jakbyś był na tyle ambitny by prześledzić dyskusje o patchu 1.3 sprzed jego wydania to byś wiedział że to zemną wcześniej się spierał Lailonn i to włąśnie ja go uświadamiałem że EA bardziej będzie zależeć na opini freplayowców (nie to żebym uważał że akurat oni mają rację - jedynie tłumaczyłem że to ich opinia będzie ważniejsza) oraz sugerowałem osłabienie SH - bo 15s to zamało

problem w tym że EA zamiast poważnie potraktować ostrzeżenia klanowców o tym że zapowiedziane zmiany mogą przynieść nieporzadane rezultaty (nie tylko dla nich ale i dla graczy FFA) upieprzyli całkowicie zarówno SH jak i SJ

a wystarczyło jak w PRMM dodać kilkusekundowe opóźnienie do spawnu na SLu

jeszcze raz ci tłumaczę (jak dziecku)
zignorowanie ostrzeżenia środowisk klanowych świadczy albo o ograniczeniu umysłowym patch-makerów (raczej wątpliwe) albo o całkowitym olewaniu przez nich całej sprawy (w stylu "chcą, to mają, co się tam będziemy z nimi cackać")

i właśnie TO budzi moją zdecydowaną niechcęć względem EA
jak już napisałem 2 posty temu - początkowo miałem zamiar nabyć wszystkie bonusy do BF2, po euroforce'sie który jest słabo zbalansowany i niemam jak w niego sensownie zagrać bo zabiła polityka EA jeszcze miałem zamiar dać równe szanse bf2142 w starciu z konkurencją - teraz mówię produktom EA oraz ich parówkowym skrytożercom zdecydowane NIE (i wiem że niejestem jedyną osobą która tak to potraktowała)

neuro napisał(a):
co do analogii z gownem: jak juz wczesniej pisalem, lubie "gowno" podobnie jak milion graczy worldwide. dzieki gownozercom wspierajacych EA w kazdej ich "beznadziejnej grze" masz swojego BF2 (w wersji 1.00, 1.22 czy 1.3 - ciagle masz wybor!) - podziekuj gownozercom, show us some respect! bez gownozercow gralbys w darmowego niemieckiego klona BF2 - cool.


nie reprezentujesz żadnego miliona graczy a jedynie swoją włąsną trollowatość
chcesz się wypowiadać w imieniu rzeszy zadowolonych z patcha graczy to przedstaw dane!

wbij to sobie wreszcie do swojej grubej czaszki że WYBORU NIEMAM - jako typowy gracz FFA gram na serverach FFA które wszystkie wymogiem EA muszą być na aktualnej wersji by być rankingowe
albo patch 1.3 albo świat za firewallem - FAKT!

a gównożercom niemam co dziękować bo gra powstałą tak samo dla nich jak i dlamnie - każdy z nas zapłacił taką samą ilość pieniędzy - pieniędzy które są jedyną rzeczą interesującą EA!
jeżeli uznam że EA jest godna mojego "restekpa" to im wyślę jzcze trochę pieniędzy (not going to happen anytime soon)

klient płaci - klient wymaga!
a jężeli przedsiębiorstu się tak w dupie poprzewracało że przestaje się z klientami liczyć to najwyrzszy czas na bankructwo - jak pokazują dane przytoczone przez Lailonn'a - EA jest na dobrej drodze <- tak głosują pieniądze milionów much i to też jest k***a FAKT!
przemyśl to fanboy'u EA




edit:
neuro napisał(a):
nie potrzebuje danych, bo wierze EA, ze ma lepszych specow

dobra - zapomnij o wszystkim co pisałem wyżej
ja już niemam więcej pytań - odemnie masz EOT
mam jedną prośbę na koniec - podeslij zdjęcie swojego ołtarzyka gdzie oddajesz cześć Niepokalanemu Miłosierdziu Electronic Arts - chciałbym zobaczyć to miejsce gdzie korporacyjny fanatyk nabiera sił do produkowania w internecie swoich bzdurnych teori

_________________
IGN - Khav
Kolec da Pr0fessor


Ostatnio edytowano 28 maja 2006, 18:41 przez Kolec, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2005, 18:36
Posty: 1340
Lokalizacja: Poznań
odkąd wyszedł patch 1.3 więcej kasy na kobiete wydaje xD

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 18:46 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2005, 15:34
Posty: 1988
Lokalizacja: Rzeszów>Woliczka :)
czyli sa jakies plusy :lol:

_________________
...a jeśli z Nas ktoś padnie wśród szaleńczych jazd, czerwieńszy będzie kwadrat, nasz lotniczy znak"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Neuro znowu cholerka pudlo. Moje dane dotyczyly ROCZNYCH wynikow za caly 2005 branzy komputerowej i tam EA jako jedyne stracilo 17% wartosci. Aby przekonac mnie o swojej racji bedziesz musial zaczekac do 2007 aby przedstawic wyniki raportu za 2006...

Na samym wydaniu Next Genow tarca chyba ich tworcy. Tu mgoe palnac gafe bo nie interesuje sie swiatem konsol ale next geny to:

PS3-sony
Xbox360-microsoft
Wii-nintendo

Wszyscy wiedza, ze firmy te sprzedaja konsole po nizszych cenach niz powinni bo faktyczny zysk bedzie pochodzil z gier. Dlatego odnotowuja one aktualnie straty.

Jakiego next gena wydalo EA ? Powaznie nie wiem(jak juz mowilem moge palnac glupstwo)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2005, 14:31
Posty: 612
Lokalizacja: Łódź
Ehh... Co do troli to macie tu przydatnego linka-
http://dziecineostrady.prv.pl/

Tak samo jak kolec jestem fanem BF2(nadal) i miałem zamiar kupić całą serię dodatków(nad BF 2142 się zastanawiam z przewagą na tak). Po IMO wspaniałym SF i <<tu wstawcie wszystkie pochwały jak wam przyjdą do głowy>> Ghost Town, przyszła kolej na EF, które też mi się spodobało. Ale przez patcha IMO EF jest nie grywalna, a 50% map SF też (na szczęscie ominęlo Ghost Town). Patch zjechał całą grywalność EF, większość SF i 25% BFa nie może mi się podobać :/. I po co on był? Żeby dobrze się gralo w AF, którego w ramach protestu nie kupie.

SJ był dobry i pokaż mi miejsce neuro gdzie ktoś na nieo narzekał. To bęzi IMO twój jedyny sensowny argument.

Pozdr.
Yamsza

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 mar 2004, 14:09
Posty: 1446
Lokalizacja: Warszawa
Ale z jedna rzecza to sie trzeba zgodzic. Jak sie nie podoba, to nie trzeba grac. Ja np. na patchu 1.3 gralem w sumie 20min i chwilowo mnie nie ciagnie :).

_________________
ex MON.BF2, ex eXploit, ex PRGK-42


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 787 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 53  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL