Teraz jest 28 wrz 2024, 19:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sty 2010, 16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2005, 21:08
Posty: 64
Witam. Wiem, że co poniektórzy z Was mieli podobne problemy z naszymi zachodnimi "braćmi".
Po tym, jak zostałem bezpodstawnie, a bezczelnie zbanowany na serwerze The Damned Priests, postanowiłem zwrócić się o pomoc do społeczności serwerów Pixel Fighter, gdyż tam jestem zarejestrowany, natomiast żeby zarejestrować się na forum TDP trzeba uzyskać akceptację admina, na którą cały czas czekam, a której szczerze nie spodziewam się otrzymać.
Na forum PF po niemałych problemach ("invalid session. resubmit the form") udało mi się dodać nowy wątek tytułem mniej więcej "Scandal on TDP server" z prośbą do społeczności (zwł. tej wpływowej jej części) PF o wpłynięcie na TDP do poszanowania praw człowieka i gracza i z wyjaśnieniem zajścia na TDP. Wątek poszedł w świat wczoraj, teraz przed chwilą, po zalogowaniu już go nie było. O ile to mogę zrozumieć, bo wątek założyłem na może nieodpowiednim forum, ale za to jedynym "międzynarodowym" - na forum PF są sekcje poszczególnych nacji, i bodaj tylko forum "history channel" jest "międzynarodowo-ogólne" (za co we wstępie posta bardzo przeprosiłem), o tyle nie mogę już zrozumieć dlaczego usunięto post z linkiem do tego wątka w forum dla Polaków. Niejaki Grabbi odpisał pod nim jedynie "refer to TDP, it's not our business". Następnie pojawiły się kłopoty z forum, mianowicie nie mogłem zobaczyć listy forów, ani też odczytać prywatnej wiadomości (pojawiła się jedna nieodczytana). Po wysłaniu w eter prośby o pomoc, bo coś się dzieje z forum, jak również e-maila z prośbą do Grabbiego o pomoc w rozwikłaniu problemu z niewidocznym forum, zostałem zbanowany na forum. Pragnę zaznaczyć, że zarówno podczas gry na TDP jak i na forum PF cały czas zachowywałem się grzecznie i kulturalnie.
Oto treść owego wątku na forum PF, w którym prosiłem o pomoc:
Cytuj:
Hi everyone! Firstly, I'd like to apologize for putting this topic into this specific forum, I know it's completely off the subject, but it's the only forum here I guess that is most general (i.e. international) and I need it to be that way so anyone can see how is an ordinary player treated on TDP server.

Just a few minutes ago, while playing on TDP server, I noticed this guy nicknamed SeppDietrich. As all you know, this scumbag was an SS general and as such, obviously a nazi.

I thought something's wrong here. I was pretty sure that TDP is a civilized modern server with the same common rules as on other civilized servers. So I asked TDP admins (Volkssturm and Rotti) that were acctually in, playing, if it is allowed to have a nazi nickname. And if not, whats this Sepp still doing here. They were pretending they cant see my question. So I tried to type in big letters. Didn't help. Than they started saying something in german which I dont understand and they knew it quite well, as I'm a frequent player there and they have never had any problems with talking in english BTW.
One player named MADMAX sort of tried to help i suppose he asked them in german but it didnt help either. After a while I suppose they kicked me for supposedly spamming. I decided to change my nickname to Hermann Goering and see what happens when I enter. I was obviosuly kicked for having a forbidden nickname. Then finally, with a nickname of Joseph Dietrich (practically no different than SeppD.) I rejoined the server. After announcing to Volkssturm that I had read their server rules on their website and that in paragraph 2. it says THIS He went on being rude, calling me names and insulting me (as he did earlier) and I then finally got banned. I gotta mention that I was trying to be polite all the time and not to solve the problem in harms way. Now don't you think it's not the way you should treat your frequenter or any ordinary player?
Is there any chance you could influence them, as a community, to unban me? BIG thanks in advance.
Greetings

W tym miejscu chciałbym się zwrócić do was jako polskiej społeczności FH o pomoc w tej sprawie. Głęboko wierzę, że w przeciwieństwie do choćby admina PF Grabbiego, znane są wam takie terminy jak solidarność, empatia, życzliwość. Liczę zwłaszcza na tych, którzy w podobny sposób zostali potraktowani w przeszłości przez naszych przemiłych sąsiadów, a którzy być może mają możliwość przedstawienia mojej nędznej sytuacji i prośby na forum PF bądź TDP. Z góry przepotężnie dziękuję za wszelkie przejawy międzyludzkiej i, w tym przypadku także węwnątrznarodowej, solidarności
Pozdrawiam ciepło

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2010, 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 mar 2005, 17:50
Posty: 485
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Cóż, abstrahując od tamtego gracza i zachowania adminów, złamałeś regulamin serwera za co zostałeś zbanowany. Nie widzę w tym nic bezpodstawnego.

Prowokacja nie była dobrym wyjściem IMO :s

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2010, 23:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2005, 21:08
Posty: 64
Mogę wiedzieć w którym to niby punkcie? I ciekawe dlaczego nie dostałem nawet upomnienia, tylko od razu bana? Zwłaszcza że nie tak całkiem dawno z Rottim (nie wiem czy Volkssturma też przypadkiem nie było) bardzo fajnie się bawiliśmy na Alpenfestung (traktorki i inne sprzęty) i nie mieliśmy żadnej scysji.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2010, 23:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Sorry ale jak przeczytałem wstęp to przypomniałem sobie...niemcy mnie biją ratuuunku,złamałeś regulamin i mieli prawo zrobić to co zrobili,nie udowodnisz im że celowo nie zbanowali kogoś innego też z zakazanym nickiem,pewnie swojego kumpla

w jakim punkcie?to pewnie wie tylko ten który dawał bana,może tym
Cytuj:
I decided to change my nickname to Hermann Goering and see what happens when I enter. I was obviosuly kicked for having a forbidden nickname. Then finally, with a nickname of Joseph Dietrich (practically no different than SeppD.


widziałeś kiedyś na jakimś serwerze aby niemiec zbanował niemca i do tego pewnie znajomego?bany dawane przez niemców zawsze były stronnicze,często dawali bany jak jakiś polaczek ich jechał

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2010, 00:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2005, 21:08
Posty: 64
Ech, nawet chciałem w tytule wątku dodać (Rokita-style :wink:). Co do tego "jechania" Niemców, to jak już pisałem, specjalnie byłem nadzwyczaj grzeczny i kulturalny, coby licha nie kusić. Natomiast tamten gracz nie miał przedrostka TDP, także przynamniej w klanie nie był, a czy był kumplem? Kto wie, w sumie widziałem go chyba pierwszy raz, a bywałem tam od czasu do czasu.

EDIT:
Dziękuję za odzew.
P.S. Obyście wy nie potrzebowali kiedyś pomocy.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Ostatnio edytowano 25 sty 2010, 22:21 przez szymon08, łącznie edytowano 1 raz
Łączenie postów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2010, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, 10:50
Posty: 62
Gram bardzo często na serwerach PFC, dużo rzadziej na TDP. Zacznę od tego, że obie grupy nie uwielbiają się i na pewno nie ma między nimi przyjaźni, raczej panuje tu zachowywanie dystansu i unikanie wchodzenia sobie w drogę. W tym kontekście pisanie o problemie z TDP na forum PFC nie było zbyt przemyślane.

Grabbi, jeden z filarów PFC, jest facetem, który zawsze pomaga kiedy może i nigdy - a znam już trochę PFC - nie zauważyłem, żeby faworyzował Niemców czy jakąkolwiek inną nację. Co więcej, stara się, żeby społeczność PFC miała charakter możliwie uniwersalny i międzynarodowy. I dalej, jego sugestia, żebyś zwrócił się do TDP ze swoim problem była jak najbardziej na miejscu (pomijam, że wybrałeś bardzo dziwne podforum do zamieszczenia swojego posta). Nie wiem jak dokładnie wyglądała dalsza historia Twoich postów na forum PFC i późniejszego zbanowania, ale jeśli potrzebujesz mediacji w tej sprawie, napisz na polskim podforum PFC (na nowym loginie oczywiście), którego jestem moderatorem i zobaczymy co się da zrobić :arrow: http://www.pixel-fighter.com/modules.ph ... 1bbc160d6e Podkreślam - na forum PFC załatwiane są kwestie dotyczące PFC, nie TDP czy innych klanów/społeczności FH. Spróbuj skontaktować się z adminami TDP.

Jednocześnie zgadzam się z opinią, że Twoja prowokacja choć w dobrej intencji nie była dobrym zagraniem. Serwer TDP jak 95% istniejących serwerów BF42 nie zawsze przestrzega nawet własnych zasad i admini mają lepsze i gorsze dni. Do tego czasem pojawiają się wobec tej grupy graczy mniej lub bardziej poważne zarzuty, powiedzmy, polityczne. Jeśli lubisz dobrą, zespołową grę, szanujących się wzajemnie graczy i żywą społeczność na forum, a także wyważonych adminów zawsze online - polecam PFC. Na stałe gra tam paru Polaków (vide polskie podforum), jest TS, jest zabawa. Istnieje również osobny serwer FHSW, gdzie też można postrzelać z przyjemnością.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2010, 23:20 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
TDP to TDP, ale bana raczej na długo ci nie dali bo mają teraz deficyt graczy. Od siebie mogę powiedzieć że nie dalej jak 3 dni temu zostałem wyrzucony z serwera ponieważ zwróciłem uwagę na nieregulaminowe zachowanie rodzimego gracza, a raczej pieniacza "Dziubek", którego to podobno jeden z adminow tdp jest "kumplem". Co ciekawe już 5 lat temu ktoś się żalił na niego:

viewtopic.php?f=5&t=8449

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, 10:50
Posty: 62
Ano, niestety ciągle zdarzają się indywidua, nawet podczas gry w FH, które z "pl" w nicku przynoszą nam wszystkim wstyd. Na głupotę nie ma rady.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2010, 09:50 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 21:49
Posty: 785
Lokalizacja: nadbużańska dzicz
Aoi napisał(a):
Grabbi, jeden z filarów PFC, jest facetem, który zawsze pomaga kiedy może i nigdy

Potwierdzam - drugiego takiego włazidupy jak Grabbi ze świeczką szukać. Nawet jak Cie okradnie, nie można mu zarzucić, że nie jest miły. Niemniej jednak po burzliwym rozstaniu z TDP raczej nie szukał bym u niego mediacji w tej sprawie.

Inna sprawa, że nie bardzo widzę sens pisania o tym na forum PFC, czy tutaj, poza chęcią wyżalenia się. O sensie prowokacji nie wspominając. Wybacz, ale patrząc z boku odniosłem tylko wrażenie, że i gracze i admini na TDP siebie warci i tyle :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2010, 02:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, 10:50
Posty: 62
WuWu84 napisał(a):
Potwierdzam - drugiego takiego włazidupy jak Grabbi ze świeczką szukać. Nawet jak Cie okradnie, nie można mu zarzucić, że nie jest miły.


Nie rozumiem, co autor miał na myśli i na podstawie czego wyciąga takie wnioski. Chyba że to metafor poetycki jest, a ja nie umiem znaleźć ukrytej tu pointy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2010, 09:10 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 21:49
Posty: 785
Lokalizacja: nadbużańska dzicz
Aoi napisał(a):
WuWu84 napisał(a):
Potwierdzam - drugiego takiego włazidupy jak Grabbi ze świeczką szukać. Nawet jak Cie okradnie, nie można mu zarzucić, że nie jest miły.


Nie rozumiem, co autor miał na myśli i na podstawie czego wyciąga takie wnioski. Chyba że to metafor poetycki jest, a ja nie umiem znaleźć ukrytej tu pointy.

Nic tu nie ma ukrytego. Zasługi Grabbiego i ferajny zarówno z czasów TDP jak i PF były poruszane (i to wielokrotnie) na tym forum. Jeśli nie pamiętasz lub nie znasz tych wydarzeń, napisz do mnie - nie chce mi się publicznie strzępić języka raz jeszcze. Chociaż może publiczne przypomnienie nie będzie złym pomysłem... W każdym razie zupełnie nie jestem zaskoczony zarówno twoim bardzo pozytywnym postrzeganiem jego (co tu dużo mówić) sympatycznej w obyciu osoby, jak i bana dla autora wątku. Coś czuje, że znam Grabbiego nieco dłużej od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2010, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2005, 21:08
Posty: 64
Dlaczego na forum PFC i dlaczego w tak dziwnym miejscu? To wszystko jest napisane w cytowanym moim poście z tegoż forum (w tzw. międzyczasie próbowałem ponownie założyć konto na forum TDP - jak do tej pory, nie zaakceptowali rejestracji, po uprzednim odrzuceniu mojej pierwszej próby). Dziw, że to przeoczyliście, wszak wyjaśniałem "dlaczego" już w pierwszym zdaniu. Co do waszej opinii odnośnie bana - widocznie jestem jakiś naiwny, bo wydawało mi się, że zasady (zwł. te kardynalne) serwera są po to by ich przestrzegać, oraz że TDP to cywilizowany serwer. Faktycznie okazało się, że Grabbi nie jest aż tak zły jak go malują, bo odbanował mnie na forum, natomiast ciągle śmiesznie argumentował decyzję o (krótkim, bądź co bądź) banie tym, że nie chce jakieś tam flamewar z TDP, czyli innymi słowy, że ma głęboko w poważaniu to, jak się traktuje członków społeczności FH (w tym PFC) na innych rzekomo cywilizanych serwerach. Co do dziubka, to nie zauważyłem, by moje zachowanie było bardziej pieniackie od Twojego, chociaż szczerze mówiąc, słabo Cię kojarzę Mr. J. Nigdy nie wdaję się w "polemiki" na czacie bez wyraźnego powodu. A ten "kumpel" (nie żeby jakiś tam dobry znajomy, ot tak luźno rzuciłem) to wspomniany w poście z PFC Rotti, z którym jeszcze dzień przed zbanowaniem, świetnie się razem na serwerze TDP bawiliśmy.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2010, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
Cytuj:
Co do dziubka, to nie zauważyłem, by moje zachowanie było bardziej pieniackie od Twojego, chociaż szczerze mówiąc, słabo Cię kojarzę Mr. J

hmm, do kogo to zdanie jest skierowane?

czyli Twój Pan = dziubbek, no to stary, dla mnie wszystko jasne.

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2010, 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Idąc dalej dziubek=Maciejek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2010, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2005, 21:08
Posty: 64
Co takiego jest już jasne? Od nick'a uzależniasz to, czy ktoś ma rację próbując kulturalnie wyegzekwować przestrzeganie regulaminu danego servera, czy też nie? Gratulacje.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL