Teraz jest 9 paź 2024, 10:31

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 mar 2010, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2010, 14:39
Posty: 10
Jak to jest z lunetami? Skąd mam wiedzieć jak celować na różne odległości? Są jakieś zasady celowania w zależności od odległości mojego celu?
PS mam BFa na PS3, ale chyba model celowania niczym się nieróżni?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
PanTomasz napisał(a):
Jak to jest z lunetami? Skąd mam wiedzieć jak celować na różne odległości? Są jakieś zasady celowania w zależności od odległości mojego celu?
PS mam BFa na PS3, ale chyba model celowania niczym się nieróżni?


Kwestia wyczucia. Ja zawsze celuję trochę nad głową (ale nie za dużo). Też nie zawsze się trafi ale jak przeciwnik nie biega to w 90 % trafiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 17:47 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2010, 14:39
Posty: 10
No robię tak samo, ale przy większych odległościach już z tym wyczuciem trudniej
Po coś muszą być te poziome i pionowe kreski przy celowaniu
Zauważyłem że pocisk razem z odległością spada, więc przy znacznych odległościach muszę oddać minimum 2 strzały jak mam dobry dzień: pierwszy aby wiedzieć jakie "poprawki" muszę wprowadzić aby trafić w głowę, w która zanim trafię gościu już skuma że ktoś do niego strzela i da dyla, w realu w celowaniu z lunet pomagają właśnie te kreski (nie wiem jak to się fachowo nazywa) które pozwalają określić odległość celu, mogli by się pokusić o taką odrobinę realizmu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 18:48 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2010, 16:05
Posty: 33
Zależy od statystyk broni i odległości od celu. Jeśli broń ma "celność" na max jak w przypadku GOL Magnum, to nie trzeba podnosić celownika wysoko na małe/średnie odległości. Na duże odległości trzeba podnieść nawet z 2 - 3 cm (Port Arica/Pustynia Atakama). Trzeba też brać pod uwagę wagę naboju bo strzelając nabojami 0.50cal (dużymi znaczy się xD) z M95 pocisk szybciej opada niż u innych broni (nie wiem czy mi się to wydaje, czy zrobili aż taki postęp w realiźmie). Luneta x12 też ma znaczenie, bo mając większe przybliżenie nie celujemy wysoko jak w przypadku zwykłej początkowej lunety. Kropki zwą się Mildots. Jedna kreska czy kropka to bodajże 200 metrów, druga 400 itd. Są gdzieś na necie w języku angielskim zasady strzelania na duże odległości to poszukaj sobie (dałbym ci link ale zapomniałem gdzie czytałem o tym ;/ ). No i podczas strzelania lepiej jest kucać, bo jak stałem i strzelałem to nie trafiałem tam gdzie chciałem.

EDIT

Aha i po każdym strzale trzymaj dalej przycisk strzału żeby zobaczyć gdzie trafiłeś. ;)

_________________
Obrazek
One Rule One Shot One Kill


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 19:02 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2010, 14:39
Posty: 10
A swoją drogą, jaki karabin polecacie? Mam odblokowanych parę snajperek, około 4, a najlepiej gra mi się M24, może jest coś o czym nie wiem o innych karabinach?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 19:06 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2010, 16:05
Posty: 33
GOL Magnum jest jak dla mnie najlepszą snajperką. Szybko się przeładowuje, ma największą celność ze wszystkich snajperek i większe obrażenia od M24 (chyba).
Tyle że jest dla bardziej zaawansowanych bo nie ma mildot'ów xD

_________________
Obrazek
One Rule One Shot One Kill


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 19:58 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2010, 17:57
Posty: 30
Każdy karabin snajperski całkiem inaczej strzela, dlatego twórcy gry dali teraz do informacji celność broni. Wiadomo im wyższa celność tym nie trzeba aż tak wysoko celować. Kiedyś pisałem w innym temacie o lunecie x12, ja nie używam tej lunety, a i tak można łatwo mogę ściągnąć kolesia z 300 metrów, wolę bardziej więcej amunicji. A co do kucania, to nie zauważyłem różnicy między staniem a kucaniem strzelając "daleko". Gdybym miał polecić snajperki to SV-98 i GOL Sniper Magnum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 20:00 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
A macie jakieś sposoby na strzelanie ze snajperek z bliskich odległości bez przybliżenia? Bo snajperki coś nie mają celowników pokazanych beż przybliżenia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 20:05 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2010, 17:57
Posty: 30
Exoriou możesz bardziej to wyjaśnić/ rozwinąć? :) Chodzi o celowanie bez przyrządów optycznych tak (bez naciskania PPM)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
Tak.
Ale pewnie wszystko zależy wtedy od 'wyczucia'.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 19:47
Posty: 828
Lokalizacja: Siedlce
exoriou napisał(a):
Tak.
Ale pewnie wszystko zależy wtedy od 'wyczucia'.

Trzeba ćwiczyć ;)

PS. Namaluj sobie kropkę na środku monitora :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 23:11 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2007, 17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Polska
miedzy kucaniem a staniem nie ma roznicy. jakby nie patrzec tutaj mozna trafiac z wyskoku ludzi, wiec pozycje strzeleckie nie odgrywaja az tak wielkiej roli. Co do spadnaia, zauwazyłem mały szkopuł, mianowicie jak strzelasz pod kątem z góry -> na dół na duże odległości trzeba podnosić broń bardziej niż na równym terenie. Natomiast strzelając z dołu na górę, nawet z potencjalnie dużych odległości celuję centralnie w głowę i trafiam. Nie wiem czy to tylko moje wrażenia, ale może tak jest. Co do snajperek, co kto lubi. GOL to kosa jakby nie patrzeć, zwłaszcza na hc. Co kto lubi ta naprawde. Jak komuś nie przeszkadza potrzeba 2-4 trafień śmiga z półautomatami, jak ktoś nie lubi poprawiać gra m95 i strzela raz na pol godziny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 23:29 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2010, 13:17
Posty: 6
Gram kierując się tekstem One Shot One Kill ;], wolę raz ale celnie. Nie tylko lepiej się przy tym uczę, ale też lepiej mi się gra.
Pomimo odblokowania sobie już ze 3-4 karabinów latam z początkowym...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 23:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2007, 15:01
Posty: 146
Lokalizacja: Silesia -> Żory
Rian napisał(a):
Gram kierując się tekstem One Shot One Kill ;], wolę raz ale celnie. Nie tylko lepiej się przy tym uczę, ale też lepiej mi się gra.
Pomimo odblokowania sobie już ze 3-4 karabinów latam z początkowym...


Tak one shot one kill , powiedz to tym co z m95 kampią po krzakach oni też 1 strzałem zabijają tyle że mogą trafić cię w stopę i zginiesz. Widocznie oni nie potrafią hsów strzelać trudno ... temat rzeka

_________________
"Spadochroniarstwo uczy nas być silnym, a tylko takich potrzebuje nasza ojczyzna."
Gen. Stanisław F. Sosabowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2010, 23:59 
Offline

Dołączył(a): 6 mar 2010, 23:20
Posty: 1
z m95 nie mozna zabic z 100% hp na jednego shoota, normalnie ta bron zadaje 97% obrazen a z magnum ammo 99%. Aczkolwiek jest duza szansa na to ze ktos jest minimalnie ranny wtedy odrazu detka. Poza tym m95 jest strasznie wolna, imo gol i m24 bija ja na glowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL