Teraz jest 9 paź 2024, 14:30

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2010, 00:18 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 00:10
Posty: 3
Witam, mam problem z bf bad company 2 - mam bardzo malo fpsow, nie wiem czy to wina kompa moze cos innego...
konfiguracja kompa:
intel core 2 duo t5800 2ghz
2gb ram
geforce 9600m gt
dodam ze jest to laptop
win xp sv3

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do karty, zmienilem direxcta(czy jak to sie tam pisze ;l) na 9, rozdzielczosc na 800 x 600, wszystkie detale najnizsze i mam zajebisty wynik w postaci 5 - 15 (15 to juz prawdziwy luksus:D) fpsow. Wczesniej bylo podobnie a nawet tak samo.
Jak myslicie wina kompa czy czego innego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 00:51 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2010, 20:24
Posty: 40
Nie dziw się że jest ich mało. Na tym sprzęcie nie pograsz sobie komfortowo.

_________________
Call of Duty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 01:00 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 6 mar 2010, 21:38
Posty: 131
Tym bardziej że to laptop.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 01:14 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 00:10
Posty: 3
Szkoda :< Dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 01:25 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2004, 11:12
Posty: 3384
Na moim T8100, 9300M i 3 GB Ramu działa BC2 spokojnie na 800x600 :)

Zainstalowałem, sprawdziłem i przekonałem się z ciekawości :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 02:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
bicus napisał(a):
intel core 2 duo t5800 2ghz
2gb ram
geforce 9600m gt
dodam ze jest to laptop

Procek nie jest specjalnie szybki, gorzej z grafą - ta jest na poziomie takiego mocniejszego 8500GT.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 03:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2006, 12:48
Posty: 20
Możesz sporo zwiększyć płynność instalując najnowsze sterowniki oraz Windows'a 7 .. Bad Company 2 kocha siódemkę :D przynajmniej u mnie..
Mój sprzęt:
C2D 2x2.2
GF 8600GT
2 gb ram
win 7 32bit

na XP gra chodziła strasznie (grałem na low) podczas eksplozji zacinało się niemiłosiernie i nic zrobić nie mogłem puki się nie uspokoiło.. zainstalowałem WIN7 i normalnie jakby nowy komp.. gram na takich ustawieniach:
1280x1024
tekstury - high
cienie - średnie
efekty - high
filtry na 1
synchronizacja i ta druga opcja wyłączona

śmiga mi elegancko, zero zacięć aż sam jestem zaskoczony świetną optymalizacją gry, śliczna grafika, genialne efekty a na moim staruszku da się grać ^^ oby więcej takich gier :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 08:55 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
Jak rozumiem, kolega bicus sprawdzał najnowsze sterowniki do karty graficznej, które dają lekkiego boosta z fpsami?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 10:26 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2010, 10:41
Posty: 1
Elo mam identyczną konfiguracje co kolega bicus tyle że win7 64 bit gra na rozdzielczość natywnej 1366x768 reszta na low i off działa 20-25 do 40 rzadko 60 fps-ów co dziwne ustawienia zmienione na medium wiele nie zmieniają , na high spada na 5-10 klatek wydaje mi się że to ewidentnie procesor, grafika ma zapas do medium ale gpu nie wydala :( niestety to laptop i wymiana proca nie wchodzi w grę :( jako ciekawostkę mogę powiedzieć że przed wydaniem patcha do bety który poprawiał wydajność gry (nie pamiętam nr-u ) gra przy 16 osobach działała dobrze niestety po wgraniu patcha niezależnie od ilości osób gra zalicza te skoki wydajności.
Mi się pomysły skończyły drażni mnie to że gra na stronie do sprawdzania czy pójdzie pokazywała że jestem dobrze powyżej minimum, a w rzeczywistości jest inaczej :( mój lapek win ma średnią notę wydajności 5,1 gra według tej skali ma minimalne 4,1, a rekomendowane 4,9 sorry ale jeżeli ktoś według tej skali wydał pieniądze to może się mocno załamać gra mimo ustawienia wszystkiego na minimum działa 20-25 do 40 rzadko 60 fps-ów.
Koniec Bełkotu :)

No a na koniec to witam wszystkich serdecznie właśnie straciłem dziewictwo na tym forum :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 10:38 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Ja na lapku mam procek T7500 2,2 GHz 4MB cache L3, Geoforce 8600M GS 2 GB Ramu i nie da się na tym grać ...
Nawet jak ręcznie poustawiałem wszystko na LOW.

W notebookach karty graficzne są mocno wykastrowane i nie na każdym lapku działają tak samo.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 10:59 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2010, 00:10
Posty: 3
DeathName napisał(a):
Jak rozumiem, kolega bicus sprawdzał najnowsze sterowniki do karty graficznej, które dają lekkiego boosta z fpsami?

Tak. Sprobuje z windowsem 7 juz od jakiegos czasu sie na niego czaje...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
zaq81 napisał(a):
drażni mnie to że gra na stronie do sprawdzania czy pójdzie pokazywała że jestem dobrze powyżej minimum, a w rzeczywistości jest inaczej :(


Bo te stronki do sprawdzania czy gra "pójdzie" to można o kant D.. potłuc. Żaden tego typ wynalazek nie powie czy gra będzie dobrze chodzić.

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2006, 12:48
Posty: 20
Tak więc najlepiej przed każdym zakupem, gdy nie jesteśmy zbyt pewni czy nasz sprzęt sobie poradzi z daną grą najlepiej przetestować ją na demie lub becie (szkoda że już tak mało ich wychodzi i zaczynamy kupować gry w ciemno :\ )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2009, 14:15
Posty: 82
Cytuj:
Tak więc najlepiej przed każdym zakupem, gdy nie jesteśmy zbyt pewni czy nasz sprzęt sobie poradzi z daną grą najlepiej przetestować ją na demie lub becie (szkoda że już tak mało ich wychodzi i zaczynamy kupować gry w ciemno :\ )

I tym zmuszają nas do piractwa ^^
Co do tematu również polecam 7, ogromna różnica w porównaniu do XP. W bete na XP grałem na low 1280x1024 i przy wybuchu ściny. Średnio koło 20-30 fpsów. Przeszedłem na 7 i grałem na teksturach i szczegółach na high reszta na low i nawet przy wybuchach miałem płynność. Teraz w pełnej wersji gram na tych samych ustawieniach i jest tak samo jak w becie. Żadnych różnic nie zauważyłem. A teraz czeka mnie wymiana grafy to myślę, że high pociągnę spokojnie :P

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL