Teraz jest 6 paź 2024, 16:33

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2010, 17:03 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2005, 04:41
Posty: 170
Lokalizacja: wawa
Severius5 napisał(a):
Okruch napisał(a):
smieszy mnie podejscie niektyrch osob :wink: jak recon, to napewno noob...

ale jak recon ratuje takiemu dupsko, spotujac, i odstrzelajac zblizajace sie zagrozenie czy oslaniajac uzbrojony compoint to nawet "dzieki" nie ma :stupid:

Przez cała grę tylko 2 razy spotkałem takich. Inni olewali to, że mają bronić/atakować i woleli grać dla fragów... W trybie hc to już masakra jak Ci 5 snajperów ciągle zabijają.


Teraz odkrywam tajniki machania gustawem i at4 na arica, moze ktoregos razu zlapiemy sie i zobaczysz jak milo czerwono robi sie w przeciwnej druzynie jak mykam reconem :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 01:04 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2010, 05:44
Posty: 24
Severius5 napisał(a):
Przez cała grę tylko 2 razy spotkałem takich. Inni olewali to, że mają bronić/atakować i woleli grać dla fragów... W trybie hc to już masakra jak Ci 5 snajperów ciągle zabijają.


No wlasnie, ktos tych snajperow musi zabijac - w 80%-ach zabijaja ich inni snajperzy, wiec z reguly jest tak ze koncentruja sie oni na sobie - i to jest pol biedy. Gorzej dla jednej ze stron jesli jedni tylko szukaja snajperow z przeciwnych teamow, a ci drudzy pomagaja zespolowi (np.ostrzeliwujac m-comy,czolgi czy zdejmujac typow atakujacych baze).

Swoja droga czolgi to moj ulubiony przeciwnik :D, jak tylko widze ze staje od razu leci mortar, czasem to az szkoda ze nie mozna jednego za drugim puscic :mrgreen:

Najgorzej zniszczyc heli - gram M95 i zeby dostac 30pktow za uszkodzenie trzeba walnac 5 razy wzmocniona amunicja, niestety nigdy nie wiem ile razy trzeba trafic zeby calkowicie zniszczyc.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 02:05 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2005, 04:41
Posty: 170
Lokalizacja: wawa
"Swoja droga czolgi to moj ulubiony przeciwnik" uwazam tak samo... wlasnie dlatego zaczolem biegac mechanikiem :mrgreen: przed mortarem moze zwiac, przed at4 juz niebardzo... zauwazylem tez smieszna rzecz... kazdy mechanik z gustawem!! jak widza ze jako jedyny trafiam do czolgow cofajacych sie, po respawnie nagle sami kozystaja z tego, zostawiajac piechote w spokoju (swoja droga, upierdliwy jest at4 vs. piechota... ile razy trafilem pod kopyta 3kolesiom a tu nic :stupid: )

co do m95 vs. heli - nielatwiej celowac w pilota? :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 05:40 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2010, 05:44
Posty: 24
Okruch napisał(a):
przed mortarem moze zwiac


No wlasnie ze bardzo zadko komukolwiek sie to udaje - w 95% jak juz dostane info ze pojazd uszkodzony to nie ma sily zeby kolo mi zwial :mrgreen:. Generalnie jest tak ze ten ostrzal nie wali w jeden tylko punkt tylko pare pociskow z tylu, pare z przodu i kierowca panikuje i jest 130+ punkcikow :twisted:

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 10:50 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2010, 13:56
Posty: 22
W Porcie Arica na snajperów mam jeden sposób. Mianowicie wyrzutnia stacjonarna, celne to jest a taki snajper nie będzie się tego spodziewał. Do tego dochodzi niszczenie czołgów. Idealna broń ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 11:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 wrz 2008, 16:26
Posty: 82
Moim zdaniem po to jest snajper, żeby "snajperować". Jaki sens ma biegnięcie ze snajperką na kogoś z automatem ? To w ogóle niech może klase "zwiad" w następnym patchu usuną i zmienią nazwe gry na Battlefield Assault Company ;/. Jak ktoś chce kooperacji i denerwują go wolni strzelcy to do klanu albo niech się umówi z kolegami.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
to ja ci powiem dlaczego snajperzy tak drażnią, przynajmniej mnie jak idę sam na server bez znajomych, robie sobie team , albo dołączam dochodzi 2 takich "rkonów" i kampią nie snajpią jak napisałeś na respie całą mapę, a nas dwójka biega jak durnie próbując ugrać rush. I co się dzieje umieram ja i on .. resp oczywiście poza polem walki przy kampiącym snajperze i dawaj teraz z buta przez całą mapę... raz drugi, trzeci... ile można!!?
gram częściej na HC więc FF jest włączone, gram często medykiem, więc co robię z takim panem?
Ano zabijam go biorę jego broń wystrzelam mu amunicje, zostawiam pistolet żeby nie był goły zamieniam broń reanimuję i idę dalej, po kilku takich operacjach przeważnie zrozumieją ... choć nie wszyscy.
Mam w teamie 2 snajperów i uwierz mi że tak koszą że asfalt może pozazdrościć, a na pewno na respie go nie spotkasz, więc ja cię proszę z tym "snajpieniem"...
Grać snajperem to trzeba umieć, a założyć słomianą pelerynkę i kampić większość czasu i nazywać siebie snajperem, to chyba jakaś pomyłka.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
xagon napisał(a):
gram częściej na HC więc FF jest włączone, gram często medykiem, więc co robię z takim panem?
Ano zabijam go biorę jego broń wystrzelam mu amunicje, zostawiam pistolet żeby nie był goły zamieniam broń reanimuję i idę dalej, po kilku takich operacjach przeważnie zrozumieją ... choć nie wszyscy.

No właśnie ja nie za bardzo rozumiem. Nie rozumiem jak jesteś w stanie kogoś zabić, zabrać jego broń, wystrzelać komuś całą amunicję, zabrać swoją broń i zdążyć go reanimować. Albo jesteś mega szybki albo piszesz bajki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
myślałem że to jest oczywiste skoro napisałem że za drugim, trzecim moim zgonem gdy kampi wciąż na respie, więc nie trudno się domyślić że za dużo kulek mu nie zostało, to po pierwsze, po drugie to co za problem reanimować go i zabijać 2-3 razy zauważ że po reanimacji gość pojawia się przed tobą odwrócony plecami do Ciebie, więc jaki problem, no i jeszcze na HC masz całe 12-13 sek na tą operacje.
Zresztą po co te bezpodstawne oskarżenia? wejdź spróbuj zobaczysz jakie to proste.
Chcę jeszcze podkreślić żebyście nie myśleli że jest to normą i koszę w ten sposób każdego snipa dla zabawy.
Zrobiłem tak kilka razy, bo już miałem na kolesia takie nerwy że myślałem że biurko pogryzę.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, 21:03 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/%5BYossarian%5D <- ucze sie snajperki/tak jak pislalem wczesniej/, i tak jak pisalem wczesniej nikt nigdy nie strzelil mi strzalka w nos, lub pisal do mnie o kampieniu lub mowil do mnie o tym. Snajper jest super klasa w obronie jak i ataku, trzeba tylko wykorzystac /umiejetnie/ mozliwosci uzbrojenia, ubioru i sytuacji na polu walki.
Dzisiaj wracam po tygodniowej przerwie do gry->i ciagle widze akcje typu tk... grac trzeba umic, lub zmienic server... :reg:

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2010, 02:54 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2005, 04:41
Posty: 170
Lokalizacja: wawa
@xagon - i cale szczescie, ze na prywatnych serwerach takich jak ty banuja za teamkill :mrgreen:
a jedna osobe zachowujaca sie, w sposob ktory opisales juz nauczylem "manier" - polowalem na niego, az mu sie znudzilo.

skoro nie rozumiesz do czego sluzy klasa "recon", wybieraj serwery na ktorych ich nie ma - sam nielubie camperow, ale jak jest ich w danej druzynie za wiele, zmieniam strone i robimy piekny baserape-wszyscy sa szczesliwi, bo w kolejnej rundzie staraja sie "odkuc" i graja innymi klasami.

a nastepnym razem, jak skasuje cie koles stacjonarnym ckm`em, albo tow`em lub poraz kolejny nikt niebronil uzbrojonego com`a - pomysl ze szkoda ze nie bylo Recona ktory wpakowal komus cos w czerem, zanim skasowal ciebie.... :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2009, 15:04
Posty: 332
Lokalizacja: Kutno
xagon napisał(a):
myślałem że to jest oczywiste skoro napisałem że za drugim, trzecim moim zgonem gdy kampi wciąż na respie, więc nie trudno się domyślić że za dużo kulek mu nie zostało, to po pierwsze, po drugie to co za problem reanimować go i zabijać 2-3 razy zauważ że po reanimacji gość pojawia się przed tobą odwrócony plecami do Ciebie, więc jaki problem, no i jeszcze na HC masz całe 12-13 sek na tą operacje.
Zresztą po co te bezpodstawne oskarżenia? wejdź spróbuj zobaczysz jakie to proste.
Chcę jeszcze podkreślić żebyście nie myśleli że jest to normą i koszę w ten sposób każdego snipa dla zabawy.
Zrobiłem tak kilka razy, bo już miałem na kolesia takie nerwy że myślałem że biurko pogryzę.


to nie dosc ze jestem piiip i zabijasz swoich to jestes na tyle tepy ze mu nawet amo nie rzuciles chociaz juz na nim sie respiles
to jestes naprawde mega pr0

_________________
Obrazek www.polishhussars.pl
szukaj serwera BF3 - [PH] Polish Hussars .pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 13:10 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2010, 11:38
Posty: 181
Lokalizacja: Serwery HC
Widzę że część osób bardzo znienawidziło tą klasę graczy a na polu walki sami padają jak muchy gdy trafi na team przeciwnych snajperów.
Są mapy w których snajper jest nieodzowny a nawet i 2 w teamie bo grupa nie jest wstanie ani odpowiednio przeprowadzić obrony ani ataku.
Ostatnio sporo pograłem "futrzakiem" poznaje miejsca do obrony, ataku na mapach i stwierdzam że to naprawdę fajna oraz pożyteczna "zabawa". Nie patrzę czy jestem pierwszy czy ostatni w statach, nie pcham sie na siłę do najlepszych drużyn, nie zmieniam strony jeśli nasi przegrywają a zajmuje sie tym co wg mnie powinien robić snajper i zdaje sobie sprawę że zwycięstwa nie będą nam przypisywane momo że nasza cięzka robota przyczyniła sie do przechylenia szali. Tego "markowcy" nie widza bo są zajęci swoimi szarżami :( a szkoda.

Jak ja widzę grę przez was znienawidzoną klasą:


Po pierwsze dobrze usytuowany snajper który nie oszczędza klawisza "Q" jest w stanie bardzo podkolorować mapę gdy wrogowie biegają notorycznie z markami nad głową a nasi "podopieczni" wycinają ich jak oflagowane żaglowce. Wróg gdy trafi na takiego snajpera nie jest w stanie ani przeprowadzić odpowiedniego ataku ani obrony. Nie należę do grupy snajperów którzy czają sie tylko na łatwe fragi i pociskam Q jak najczęściej. Wyskakuje paru wrogów i zaraz się pięknie świeca w moim celowniku to czy ubije jednego czy dwóch jest mało ważne ale grupa moja ma pięknie ich oznaczonych i może odpowiednio skorygować atak/obronę. Ostatnio juz się tak przyzwyczaiłem w spamowaniu Q że nawet jeden cej który pojawia się w mojej lunecie jest oznaczony, "taki mały mój bonus dla wroga jego zgonem :)
( niestety czasem to nie działa jeśli prowadzę walkę na wielkie odległości by zająć się stadem przeciwnych snajperów którzy notorycznie wycinają naszych)

Kolejny sprawa to używanie nalotów: "otwieranie" budynków, niwelowanie przeszkód terenowych, ogrodzeń, drzew, niszczenie pojazdów i najważniejsze obrona lub osłona grupy, zatrzymywanie ataków lub rozbijanie obrony wroga.


Czujniki ruchu / ładunku wybuchowe są nieodzowne przy atakach i obronie, nie będę opisywał w jakich sytuacjach je powinien snajper używać bo wachlarz jest naprawdę ogromny. Przytoczę tylko sytuacje z wczoraj.
Arica w trybie gorączka, strona atakująca, pod koniec fazy pierwszej: załapałem się na podwózkę w czołgu, w połowie drogi do przeciwnej bazy kontem oka zobaczyłem poprzeczna smugę i Abrams jadący przed nami eksplodował. Wyskoczyłem z czołgu rzuciłem czujnik ruchu, zapalił sie znacznik po naszej lewej stronie za wrakiem autobusu. Mój kierowca co później stwierdziłem tez wyskoczył, pobiegł w prawo zachodząc od tyłu przeciwnika który został prze zemnie wystawionego jak na patelni.


BFBC2 nie polega tylko i wyłącznie na zbieraniu "punktów" polega na MYŚLENIU czy gramy snajperem czy innymi "imba klasami" wg których snajperzy to jedno wielkie "zło" i trzeba ich tępić, zakładać znaczniki.

A teraz trochę pojedziemy sobie po tych co znacznikami chcą tępić / uczyć rozumu snajperów.

A) Dobry snajper ma w głębokim poważaniu te znaczniki bo odległość jaka go dzieli od przeciwnika jest na tyle duża że "biegająca wyrzutnie rakiet' nie jest w stanie tego zobaczyć Czasem nawet przeciwny snajper tego nie widzi poza jakimś tam "uwypukleniem" miedzy odległymi pixelami.

B) Strzelanie ze znaczników w każdego snajpera jakiego zobaczymy to idiotyzm, bezmyślność czy debilizm tych co sobie postanowili że będą imba bo przeczytali ten temat i teraz zamiast zająć się przeciwnikiem biegają za własnymi snajperami chcą ich nauczyć co robić by chyba przegrać.


C) Jakie kryteria przyjmujecie przed wyborem który snajper jest dobry czy zły ? wg rolla, spoglądacie mu głęboko w oczy czy biegacie za nim podczas walki i patrzycie na jego staty, co robi i kogo zabija ????? czy walicie na pale we wszystkich nie mając zielonego pojęcie co robią?

Dostałem raz z takiego znacznika właśnie na Arica w trybie gorączki zaraz po wejściu do gry na stronie atakującej.
Dlaczego? bo śmiałem się zalogować snajperem? czy że zacząłem biec nie w tą stronę co inni?
Na tej mapie czasem mogę być ostrzelany xx znacznikami i niewiele to zmieni ale denerwuje mnie jako gracza bezmyślność innych.
Ja się cieszę jeśli mój główny cel czyli snajperzy przeciwnika to lamy bo mam łatwy cel czy są oznaczeni czy nie ale jeśli snajperzy zajmą się strzelaniem ze znaczników do tych graczy ( własnej) drużyny co lamia i nie robią tego co w/g nas snajperów powinni robić to zacznie sie dopiero "piekło".
Ciekawe jak taki szturmowiec, medyk czy mechanik będzie biegał po polu walki ze znacznikiem w głowie?, jak długo będą żyć? czy ułatwi to naszej drużynie zwycięstwo?, NIE, tak samo jak strata czasu na zaznaczanie snajperów, nie myślicie o tym co jest waszym zadaniem a na siłę chcecie uczyć innych graczy.

Może teraz zrobimy tak:

*Wszyscy snajperzy biora pistolety ze znacznikami i jeśli skończy nam się amunicja i po poproszeniu o paczuszkę takowej nie dostaniemy od szturmowca to strzelamy w niego ze znacznika?

*Jesli zobaczymy inżyniera co zamiast zająć się strzelaniem do czołgów strzela z rpg do drzew z myślą o bonusie w postaci latających butów czy czają się na krańcach map i strzelają na oślep to im też mamy zakładać znaczniki?

*Lekarza co są tak zajęci wypluwaniem kilogramów ołowiu ze swoich CKM że nie mają czasu podesłać apteczki też dajemy znacznik?

*Kierowcom co nie zatrzymają się by nas podwiesić też znacznik ?

*A na koniec pozakładamy wszystkim naszym graczom znaczniki co podczas ataków nie informują innych w postaci markowania "Q" wrogów a liczą na łatwe punkty po czym giną, nasi nie wiedzą czy wróg się zbliżą a wróg przebija się niezauważony.

NIE bo dojdziemy do paranoi i zamiast walczyć z wrogiem będziemy walczyć między sobą, nie nauczymy wszystkich grać tak jak byśmy chcieli a jeśli chcecie naprawdę pograć to raczej obserwujcie kto jest dobrym graczem i z nim grajcie.


zróbmy jeszcze tematy:

"COP" dla szturmowca, lekarza, inżyniera. i wszyscy będziecie szczęśliwi ale martwi:P

Ja proponuje temat "Jak pomóc snajperom"

Byśmy mieli amunicję, nie biegali przez naście minut zalani krwią gdzie nawet przez lunetę już słabo widać.
Snajper bez amunicji i zalany krwią to już sie tylko modli by go ktoś dobił poza jego kryjówka i by jak najszybciej niezauważony ponownie trafić na swoje miejsce. Bieganie snajpera z kryjówki do pozostałych graczy "czasem to jest ponad pół mapy" i żebranie o amunicje to jedna wielka porażka.


Na koniec motto: "szanuj snajpera swego bo możesz mieć gorszego"

_________________
Pozdrawiam
Ramka Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 13:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
"Bieganie snajpera z kryjówki do pozostałych graczy "czasem to jest ponad pół mapy" i żebranie o amunicje to jedna wielka porażka."
Ale bieganie od snajpera na którym się respimy przez pół mapy do pola bitwy jest dla Ciebie jak najbardziej w porządku?

@marioseda oprócz cytowania posta spróbuj go jeszcze przeczytać, a nie będziesz wypisywał takich pierdół.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 13:24 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
O wlasnie! Kolega Ramka ma cholerna racje!
pewnie gdybym pozostal /jak na poczatku mojego bc2/ mechem lub medykiem mialbym wysoki rank i 150pkt/per min->ale w tej klasie nie o to chodzi->obserwuj i informuj, kryj swoich ogniem mortara<-i zyj jak najdluzej dla swojego team. Oczywiscie jak obok mnie trafia meda->lece i zaminiam klases zeby go odratowac->najczescie sniper ktory go trafia trafia mnie<-ale staram sie go najpierw unieszkodliwic->i szybciutko ratowac kumpla ;)

anegdota z gry: gralismy z kumplem razem na valdezie ->on med ja recon-> walnal go sniper->snajpera do piachu, i dawaj reanimacja->wrocil, ale tak bylo jeszcze 4 razy->sniper go do piachu a ja bez mojej m24 nic nie widze->po 5 reanimacji, kumpel pisze:sry bylem afk... nie uzywalismy ts'a ;)

Dobry sniper to b. wazne uzupenienie KAZDEGO skladu, na kazdej mapie!

ps raz bylem w sytuacji: 0 kompletnie 0 ammo, i 3 asfaltow w skladzie<-wszyscy respawn na mnie...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL