Teraz jest 7 paź 2024, 00:47

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2010, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 04:19
Posty: 251
głupi pomysł z tym programikiem ,,,, ja bym odradzał , bo dla PB może on sie kwalifikować jako "MD5Tools" a za to grozi ban


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 22:14 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 28 sie 2007, 11:23
Posty: 165
O ile dobrze pamiętam to "MD5Tools" sa to programy w lokalizacji BF-a niezgodne z lokalizacja na servie czy coś w tym typie... i nadal nie łapię waszego toku rozumowania - że za włączoną np: klawe ekranową w tle (jest w każdej W7) dostaniecie bana od PB.

PS.. tak jak mówiłem... jak krowie na r....
Cytuj:
The MD5Tool is a component of PunkBuster which gives a game server administrator the ability to check files in a player's game directory against a list of signatures, for the purpose of finding any improper files that a player may use for cheating purposes. In a default PunkBuster installation, using the MD5Tool is optional; unless commands for the tool are explicitly given, it will not be used automatically. The tool uses the MD5 hash algorithm to create digital signatures for files.


Jeśli PB skanuje / udostępnia do skanu coś innego poza BF-dir możecie śmiało pozwać firmę na grube $$$... ja bym sobie nie pozwolił grzebać w prywatnych danych.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
matzo napisał(a):
Jeśli PB skanuje / udostępnia do skanu coś innego poza BF-dir możecie śmiało pozwać firmę na grube $$$... ja bym sobie nie pozwolił grzebać w prywatnych danych.

ROTFL :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 23:13 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, 11:40
Posty: 1026
Lokalizacja: no route to host...
matzo, jeszcze raz powoli, bo widze, ze sie nie rozumiemy na bardzo elementarnym poziomie.
Tak, PB ma zapisane hashe md5 plikow, badz ich fragmentow (pamietne antykonfigowe akcje w BF2 na niektorych serwerach) i w trakcie gry sprawdza zgodnosc tych hashy z tym co dany gracz ma u siebie w folderze, co zapobiega ingerencji w pliki gry, np podmiane tekstur postaci na jaskrawo zolte. AFAIK, za md5tools leca glownie kicki, a nie bany.

Oprocz tego PB skanuje uruchomione procesy oraz pamiec (byc moze cos wiecej, nigdy mnie to jakos nie interesowalo) w poszukiwaniu "program signatures" (jakos polskie tlumaczenia, ktore przychodza mi do glowy nie oddaja sensu). Bo jak wiadomo kazdy program zostawia swoj slad w pamieci/stosie systemowym.

Gdyby PB mialo dostep tylko i wylacznie do folderu z gra to aimbota trzymalbys w innym folderze i PB nic by nie moglo z tym zrobic.

A pozwac nikogo nie mozna, bo zgadzasz sie na to instalujac PB

PB EULA napisał(a):
Licensee further acknowledges and accepts that PunkBuster software may be considered invasive. Licensee understands that PunkBuster software inspects and reports information about the computer on which it is installed to other connected computers and Licensee agrees to allow PunkBuster software to inspect and report such information about the computer on which Licensee installs PunkBuster software. Licensee understands and agrees that the information that may be inspected and reported by PunkBuster software includes, but is not limited to, Licensee's Internet Protocol Address, devices and any files residing on the hard-drive and in the memory of the computer on which PunkBuster software is installed. Licensee acknowledges and agrees that if Licensee does not want Licensor to collect and process such information, Licensee should not use the PunkBuster software. Further, Licensee consents to allow PunkBuster software to transfer actual screenshots taken of Licensee's computer during the operation of PunkBuster software for possible publication. Licensee understands that the purpose and goal of PunkBuster is to ensure a cheat-free environment for all participants in online games. Licensee agrees that the invasive nature of PunkBuster software is necessary to meet this purpose and goal. Licensee agrees that any harm or lack of privacy resulting from the installation and use of PunkBuster software is not as valuable to Licensee as the potential ability to play interactive online games with the benefits afforded by using PunkBuster software.

_________________
ObrazekObrazek
Carno's blog - my part of the web


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 23:18 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2010, 04:19
Posty: 251
Kod:
Real-time scanning of memory by PB Client on players' computers searching for known hacks/cheats


matzo napisał(a):
Jeśli PB skanuje / udostępnia do skanu coś innego poza BF-dir możecie śmiało pozwać firmę na grube $$$... ja bym sobie nie pozwolił grzebać w prywatnych danych.


no niestety skanuje , a my to akceptujemy podczas jego instalacji , wiec sąd na grube $$$$ nie wchodzi w rachube


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 23:24 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 28 sie 2007, 11:23
Posty: 165
Moim zdaniem to ściema, bo żeby sprawdzić co robi każda aplikacja (przeszukiwać wszystkie rejestry wyniku) w tym nadzorować każdy wątek... to BP przywieszał by nam kompa... w końcu można napisać to samo zmieniając 2 linijki.. poza tym jaki sens ma banowanie za posiadanie "klawiatury ekranowej".

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 07:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Carnophage[PL] napisał(a):
"program signatures" (jakos polskie tlumaczenia, ktore przychodza mi do glowy nie oddaja sensu)

Może po prostu "charakterystyczny ciąg bajtów"?

matzo napisał(a):
w końcu można napisać to samo zmieniając 2 linijki..

I dokładnie tak jest robione dla tzw. VIP-hacków

PB rozpoznaje, podobnie jak skaner antywirusowy (nie licząc heurystyki), tylko znane programy do cheatowania (no chyba, że PB posługuje się również heurystyką, czyli analizą sposobu działania programu). Każdy nowy, zmieniony, napisany osobiście cheat nie ma prawa być wykryty, bo PB nie zna (nie ma w swojej bazie danych) jego sygnatury.

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 13:28 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 28 sie 2007, 11:23
Posty: 165
Cytuj:
"program signatures"


To jest chyba coś takiego jak podpis programu (firma/nazwa/kod)... Raczej nie sprawdza pamięci "dokładnie"... bo takie "coś" - prog może buszować w i poza jądrem.

Cytuj:
Signature programs are short programs that people have been using as part of their signature. They are small (2 to 4 lines) programs, that are often rather cryptic because they have to save space as much as possible.


Znalazłem jeszcze taką propozycje tłumaczenia... ale zgodnie z tym co pisze było by to po prostu wycinek kodu.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
matzo napisał(a):
takie "coś" - prog może buszować w i poza jądrem.

Co?! :roll:

Programy są uruchamiane w pamięci komputera. Każdy z programów ma "handle" (uchwyt) przydzielany przez system operacyjny, czyli bardzo upraszczając adres gdzie został uruchomiony. Nie ma żadnego problemu by sprawdzić kilka bajtów (sygnaturę) tak działającego programu.

matzo napisał(a):
Znalazłem jeszcze taką propozycje tłumaczenia... ale zgodnie z tym co pisze było by to po prostu wycinek kodu.

No właśnie....

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 14:39 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 28 sie 2007, 11:23
Posty: 165
Cytuj:
Co?! :roll:


Program może działać poza jądrem i system może nie mieć z nim nic wspólnego... bo będzie on sobie takim "mini systemem" - patrz wirusy... Chyba każdy miał do czynienia np: ze złośliwym programem, który nie usuwa się nawet po formacie dysku. Dochodzi do tego polimorfizm + np: losowe skoki po funkcjach wewnątrz programu. Podsumowując możliwości nieograniczone.

Twoja teoria sprawdza się w przypadku używania języków pokrewnych C++ / Objektówki ... tam najczęściej kod sprowadzany jest do formy "uniwersalnej" i po kompilacji wykonywany z pomocą systemu... Ja mówię o czystym asmie ... w którym jak trzeba zmienisz sobie np: napięcia na płycie.

_________________
Użytkownik zbanowany


Ostatnio edytowano 26 maja 2010, 15:41 przez matzo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 15:31 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Panowie otworzcie sobie temacik... TUTAJ piszemy o zafajdanych kampiacych i nikomu w zaden sposob nie przydajacych sie snajperach... :wink: oczywiscie, takich jak ja...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, 18:34
Posty: 45
Lokalizacja: Jarosław
http://www.youtube.com/watch?v=BfwzNSV9 ... EVeN1W_u80

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2010, 00:03 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Filmik b. fajnie zgrany! Po MISTRZOWSKU szacunek!!! Sorry, ale w paru miejscach to taki camp, ze kick to minimum..., i jak ktos zauwazyl w jednej z opini, tak to kazdy strzela /nawet ja :lol: /
edit: zadroszcze kolesiow sprzetu pozwalajego mu na plynna gre i nagrywanie... :evil:

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Ostatnio edytowano 27 maja 2010, 12:04 przez [Yossarian], łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2010, 12:01 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
D'ask napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=BfwzNSV9lrQ&playnext_from=TL&videos=SEVeN1W_u80

Jest tu kilka akcji, które pokazują czym jest recon, czyli dywersja za liniami wroga, lub walka w pierwszej linii, a nie tylko siedzenie z tyłu ze snajperką, moździerzem i wyczekiwanie nie wiadomo na co. Swoją drogą świetnie zmontowany filmik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2010, 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
Ja mam pytanko do PRO sniperów, czy strzykawka (specjalizacja, nie pamiętam jak się nazywa) daje też szybsze przeładowanie? Nie chodzi mi o magazynek, tylko strzał za strzałem. Ja jako laik nie widzę różnicy, ale też i nie specjalnie grałem na razie wookimi

ps.Wiem że trochę offtopowo, ale widzę że topic popularny, to może i szybciej odpowiedź uzyskam.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL