Teraz jest 23 wrz 2024, 08:42

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, 15:11
Posty: 23
Witam,
kupiłem procesor AMD 64 x2 2.6 Ghz, wmontowałem go na miejsce. Odpaliłem battlefilda i się tnie (BF był instalowany na starym procesorze). Czy po zmianie procka trzeba zmieniac coś w biosie? Czy jeszcze raz zainstalowac battlefilda na nowym procesorze? Reszta podzespołów spełnia wymagania gry.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Lukajn[PL] napisał(a):
Witam,
Czy po zmianie procka trzeba zmieniac coś w biosie?
Zresetuj go.
Lukajn[PL] napisał(a):
Witam,
kupiłem procesor AMD 64 x2 2.6 Ghz, wmontowałem go na miejsce. Odpaliłem battlefilda i się tnie (BF był instalowany na starym procesorze).
Masz złe taktowanie proca, za wysokie ustawienia grafiki, za wysokie temperatury ew. badziewny zasilacz.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, 15:11
Posty: 23
A jak zresetowac biosa ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 17:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Lukajn[PL] napisał(a):
A jak zresetowac biosa ?
google -> bios reset

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
Zworką , albo po prostu wyciągnąć baterię CMOS z MOBO (nie ciężko znaleźć) na chwilę. Po za tym czy po zmianie procesora nie wypadałoby sformatować partycję z system i postawić Windowsa na nowo? Podczas instalowania Windowsa, nie dostajemy samego systemu operacyjnego, ale też masę sterowników . Tym bardziej jeżeli wcześniej pracowałeś na INTELu i innym MOBO.
Po za tym jaka płyta główna i zasilacz :>?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, 15:11
Posty: 23
płyta główna MSI K9N6GM Series, a baterie wyciągnąc (tą płaską ? ) przy włączonym komputerze ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Bez przesady - komp ma być wyłączony.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
Trójfazowe zasilanie, trochę kiepsko ale powinno dawać radę. Zasilacz jeszcze, jak nie wiesz jaki to zdejmij ściankę obudowy i odczytaj.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2010, 15:11
Posty: 23
aha : ) zasilacz mgb 350S atx


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 31 sty 2011, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
Ot znalazłeś powód Twoich przycinek. Wymieniaj go czym prędzej, to bardzo istotne! Pewnie przez nowy wydajniejszy procesor przestał trzymać poprawnie napięcia, przez co Athlon jest niestabilny. Ba, ten Megabajt może spalić Twoje podzespoły! 350 Watt od Megabajta , masz jaja kolego :D... http://allegro.pl/esc-pl-zasilacz-fortr ... 04778.html nabieraj ;). Jak zasilacze to tylko OCZ, Corsair, Chieftec, Fortron, Be-Quiet itd. żadnych Megabajtów, Modecomów, Colorsitów i innych no-name'ów. Na prawdę wart jest tych 170zł.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 1 lut 2011, 01:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
Możecie mi powiedzieć co niby mial mu dac reset biosa :D ? Albo jeszcze lepiej zmiana windy :D .......... :lol:

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 1 lut 2011, 04:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
W biosie akurat warto pogrzebać, bo jeżeli stary procek działał mu na mniejszym FSB i/lub mnożniku to nowy może mieć po prostu zaniżone taktowanie.
Windowsa prawdopodobnie trzeba byłoby instalować od nowa po zmianie płyty głównej (a konkretnie chipsetu, ale to już zależy od konkretów), przy samym procku nie ma takiej potrzebny.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 1 lut 2011, 12:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
KeFas przy AMD jak ie nie myle ZAWSZE jest FSB ustawione na 200 jest to domyślna wartość której sam z siebie nikt nie zmienia. Reset biosu owszem może robić osoba ale KTORA SIE ZNA na jakiś ustawieniach, a tutaj kolega nie wie nawet jak to zrobić więc zakładam że też i nie wie jak do niego wejść choćby po to aby ustawić zegarek.
Dlaczego nie ma tego robić osoba doświadczona? Bo jak firma w której kupowałeś kompa przykładowo ustawiła stałe wartości dla pamieci bo na auto były jakieś cyrki to po takim resecie właśnie będą takie cyrki ot wsio. Dlatego dla mnie porady typu zresetuj bios osobie nie znającej się na tym można sobie między bajki wsadzić a wspomnienie o zmianie windowsa przy wymianie procesora :roll:

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 1 lut 2011, 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, 19:31
Posty: 327
@JOY
Tak się składa, że reset BIOSu nie wprowadzi mu jakichś rażących zmian, które sprawią że procesor jest niestabilny. Prędzej właśnie poprzez jakieś wcześniejsze zmiany w nim może działać nie tak jak trzeba (Nigdy po resecie nie zmieniam żadnych ustawień w BIOSie, po za O/C i jakoś wszystko działa jak należy. Taktowania mam standardowe, napięcia, Timingi pamięci również. Wszystko działa jak trzeba, więc nie strasz ludzi że to jest jakiś zabieg wymagający Bóg wie jakiego doświadczenia w dziedzinie komputerów). Po za tym podkreśliłem, że formata należy zrobić jeżeli wcześniej pracował na Intelu i innym MOBO, więc ten pomysł nie jest taki głupi. Po za tym nie wiem co wniosłeś do tematu skoro potencjalny winowajca się już znalazł... I w 99% jest nim padakowaty zasilacz.

@Down
Wciąż nie podałeś żadnych konkretów, takie gadanie że "coś" się zmienia co ma wpływ na stabilność, a nawet nie wiesz co <wtf>? Timingi praktycznie nigdy się nie zacieśniają, zawsze dostaje auto, dzielnik zawsze standard. Napięcia zawsze jak należy, szynę fsb i mnożnik daje według specyfikacji procesora. Dalej nie wiem w jaki sposób reset BIOSu może zachwiać kulturę pracy komputera (Oczywiście chodzi mi o takim po resecie). W sumie też możesz mi pokazać jakiś przykład takich wariacji po resecie BIOSu , w końcu nie mam z nim żadnego doświadczenia a takie informację poszerzą moje horyzonty w tej dziedzinie (może być przykład z jakiegoś forum nawet) :).

Ps. Może mówisz jeszcze o czasach Pentium 4 1.6GHz , który był szczytem mocy a konfiguracja BIOSu wielką niewiadomą ;). Nawet nie jestem w 100% pewien czy wtedy wpisywanie odpowiednich wartości w BIOSie było wymagane.

Ps2. Do tego co tu się znać :D ? Wyciąga baterię na 30minut. Lub lepiej zworką CMOS, która łączy normalnie piny 1-2 przestawić na kilka sekund na 2-3 i znowu 1-2.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 1 lut 2011, 19:40 przez Astinz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy procek
PostNapisane: 1 lut 2011, 18:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
@up niestety świadczy to o twojej nieznajomości biosu tyle offtopa. I ODRADZAM osobą które się nie znają w temacie resetowanie ustawień biosa.

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL