Teraz jest 29 wrz 2024, 19:36

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 paź 2011, 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2002, 10:24
Posty: 723
Lokalizacja: Ruda Śląska
elcidx napisał(a):
Jeśli nie wyskakuje Ci po wyłączeniu gry komunikat o treści "System windows zmienił schemat kolorów na podstawowy..." to nie masz się czym martwić.
U mnie taki komunikat pokazywał się przy okazji gry w Metro 2033, ale ta gra po prostu lubi dużo pamięci ram :)


Mam 8GB i mam ten komunikat co jakis czas, wiec to nie jest w cale identyfikator ze cos jest nie tak i ze to wina ramu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2011, 10:27 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
Ten komunikat wyskakuje wtedy, gdy system posiada zbyt małe zasoby systemowe, aby mógł normalnie funkcjonować, czyli z aero etc.
Zmiana na klasyczny powoduje zwiększenie zasobów dla systemu. U mknie w przypadku metra było za mało ramu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2011, 10:36 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2011, 18:17
Posty: 404
U mnie tak robi jak uruchamiam stare gry w zgodnosci z winXP ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2011, 02:04 
Offline

Dołączył(a): 6 sie 2010, 01:19
Posty: 13
U mnie jest troche inaczej, moze to problem z okienkami?
Jak zagram kilka rund to zaczyna sie czkawka :? . To znaczy slysze dzwieki po dwa razy i klatkuje jak bym to odpalil na Rivce128 :twisted: .
Tylko restart gry pomaga.
Czy ktos cos wie na ten temat?
Gram na:
Phenom II X2 550 3.1GHz (poczta leci X4)
4x2GB Crucial DDR2
OCZ VERTEX2 111GB
Gigabyte GA-MA770-UD3
AMD Radeon HD 6870 1GB (byl HD 4890 1GB i dalo sie grac ;) )
...aha dodam ze zasilke tez wymienilem z OCZ 450W na OCZ 650W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2011, 04:13 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
Dzisiaj z tego co wiem wyszły nowe sterowniki do grafiki od ATI, więc możesz ich spróbować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 01:05 
Offline

Dołączył(a): 17 gru 2010, 00:48
Posty: 5
z przykroscia to stwierdzam 4GB ramu to za malo panowie i panie. mam amd buldozera 8 rdzeni dokladnie fx 8120 4gb ramu i gtx 465 i dysk nie SSD i niestety origin, battlelog, sama gra i do tego przeciez antywir i inne aplikacje niezbedne zżerają 3,8 GB ramu i niestety nie da sie grac gdy taka wartosc zuzycia ramu sie pojawi, widac tylko pokaz slajdow, wieczne przyciny i nic wiecej, nie wpsominajac o pieknym ratio typu 0 zabic 20 zgonow :) kazdemu kto chce sie cieszyc z gry i krzesac skilla polecam 8gb ramu
PS gram na ULTRA i full AA w 1440x900
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 01:16 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 14:05
Posty: 141
@up

Taaaaaaaaa o.O lol....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 02:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:14
Posty: 35
Lokalizacja: Coventry/Sosnowiec
Mam 4 GB ramu, i2500K, 5850 (gram na auto), dysk m4 128GB, monitor full hd, Zawsze jestem pierwszy lub jeden z pierwszych na serwerze, odliczanie >25s. IMHO uwazam, ze glowny powod tego to SSD, a nie pamiec. Choc, nie powiem, ze nie kusi mnie by kupic 8gb i sprawdzic czy bedzie roznica.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 11:37 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
mam 8gb ram od pewnego czasu - i juz w bc2 zauwazylem szybsze ladownaie sie map, niz u kumpli z ktorymi grywam...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 18:46
Posty: 989
Lokalizacja: \/\//\\/\//\
W bc2 a w Bf3?

_________________
"Kłótnia na forum jest jak uczestnictwo w
Paraolimpiadzie - Może i wygrałeś, co nadal
nie zmienia faktu, że jesteś niedorozwinięty. "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 14:59 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
Po przeczytaniu masy wątków na polskich jak i zagranicznych forach. Muszę stwierdzić, że ram raczej nie ma wiele wspólnego z długim wczytywaniem mapa, oczywiście co niektórzy mogą zobaczyć różnicę po dołożeniu ramu, lecz to nie jest reguła.
Najbardziej wymownym przykładem jest: pewien gracz ma identyczny komputer co jego dziewczyna, sam składał oba te komputery, u niego ładuję się strasznie powoli, u niej mapa wczytuje się od razu.
A wniosek z tego taki, że DICE spartoliło sprawę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 15:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
elcidx napisał(a):
u niego ładuję się strasznie powoli, u niej mapa wczytuje się od razu

Bo ona może siedzieć tylko na necie (FF, GG, itd) a on może co chwila coś instalować wywalać i ma, co ma.
Głowice w dysku później latają jak szalone.

Wypowiem się i ja
Mam zwykły HDD (talerzówka jak by ktoś nie dowierzał) i 12GB Ram, początkowo pierwsza runda po wejściu na serwer wczytuje mi się ok 3-4min, później każda następna czy to ta sama czy inna wczytuje mi się 5-10s, po zmianie serwera też każda 5-10s
Jedynie muszę długo czekać za pierwszym razem po uruchomieniu kompa, więc nie jest tak źle.

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lis 2011, 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
WoWo_Soldier napisał(a):
Mam zwykły HDD (talerzówka jak by ktoś nie dowierzał) i 12GB Ram, początkowo pierwsza runda po wejściu na serwer wczytuje mi się ok 3-4min, później każda następna czy to ta sama czy inna wczytuje mi się 5-10s, po zmianie serwera też każda 5-10s

Mam 4GB RAM i SSD i pierwsza runda ładuje mi się 20 s. (10 s obrazek loading, 10s czarny ekran i mogę dołączać do składu).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011, 10:50
Posty: 4
aNDY^aND napisał(a):
WoWo_Soldier napisał(a):
Mam zwykły HDD (talerzówka jak by ktoś nie dowierzał) i 12GB Ram, początkowo pierwsza runda po wejściu na serwer wczytuje mi się ok 3-4min, później każda następna czy to ta sama czy inna wczytuje mi się 5-10s, po zmianie serwera też każda 5-10s

Mam 4GB RAM i SSD i pierwsza runda ładuje mi się 20 s. (10 s obrazek loading, 10s czarny ekran i mogę dołączać do składu).


Witam,

Wczoraj dołożyłem ramu z 4GB na 12GB i jest różnica. Podobnie jak koledze powyżej WoWo_Soldier pierwsza runda ładuje się wciąż trochę (ale nie kilka minut, raczej pół minuty) a każda następna bez względu czy już była mapa grana w danej sesji czy nie już tylko kilka sekund i mam ponad 20s odliczania przed grą (można sobie dostosować klasę, przemyśleć taktykę).

Wcześniej na 4GB pierwsze ładowanie bardzo długo, w minutach, potem każde pierwsze ładowanie danej mapy na tyle długo, że jak wszedłem do gry, to już w bazie byłem sam, wszystkie czołgi itp już dawno w boju. Następne ładowanie tej samej mapy już było szybsze, tak że zdążałem na start rozgrywki, ale kolejna mapa znów długo.

Potwierdza to fakt, że przydaje się więcej RAM niż 4GB - wtedy część danych siedzi w pamięci podręcznej dysku i nie zaczytuje się za każdym razem na nowo, możliwe też, że część rzeczy nie jest usuwane z pamięci zaalokowanej przez grę.

Mam też wrażenie, że gra zyskała na płynności. Co prawda generalnie nie miałem z tym problemu, ale jednak się czasem zdarzał fragment mapy/rozgrywki gdzie mi przycięło, a to czasem oznaczało utratę fraga.

BTW, mój konfig:
{GPU GTX570 MSI TwinFrozrII (750MHz Core, RAM 1280MB GDDR5 4000MHz)| CPU i7 2600K @4,6GHz| 12GB RAM DDR3 2ch 1600MHz CL9| HDD Samsung Spinpoint F3 1TB (max 120 MB/s)| PSU Chieftec 650W| Win7 64b Home Premium}

W BF3 gram na ustawieniach Wysokie + AAx4 - ale po dodaniu ramu muszę sprawdzić czy nie będzie dobrze też na Ultra :)

_________________
Obrazek
GTX570 750MHz,RAM1280MB GDDR5 4GHz| i7 2600K@4,6GHz| 12GB DDR3 2ch 1,6GHz CL9| HDD Samsung F3 1TB| PSU Chieftec 650W| Win7 64b


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
jumperPL456 napisał(a):
aNDY^aND napisał(a):
WoWo_Soldier napisał(a):
Mam zwykły HDD (talerzówka jak by ktoś nie dowierzał) i 12GB Ram, początkowo pierwsza runda po wejściu na serwer wczytuje mi się ok 3-4min, później każda następna czy to ta sama czy inna wczytuje mi się 5-10s, po zmianie serwera też każda 5-10s

Mam 4GB RAM i SSD i pierwsza runda ładuje mi się 20 s. (10 s obrazek loading, 10s czarny ekran i mogę dołączać do składu).


Witam,

Wczoraj dołożyłem ramu z 4GB na 12GB i jest różnica. Podobnie jak koledze powyżej WoWo_Soldier pierwsza runda ładuje się wciąż trochę (ale nie kilka minut, raczej pół minuty) a każda następna bez względu czy już była mapa grana w danej sesji czy nie już tylko kilka sekund i mam ponad 20s odliczania przed grą (można sobie dostosować klasę, przemyśleć taktykę).

Wcześniej na 4GB pierwsze ładowanie bardzo długo, w minutach, potem każde pierwsze ładowanie danej mapy na tyle długo, że jak wszedłem do gry, to już w bazie byłem sam, wszystkie czołgi itp już dawno w boju. Następne ładowanie tej samej mapy już było szybsze, tak że zdążałem na start rozgrywki, ale kolejna mapa znów długo.

Potwierdzam :)
Też już zdążyłem dołożyć RAMu, i teraz pierwsza runda ładuje się 15s a kolejne 5s - czasem muszę odczekać dwa razy razy odliczanie przed rundą czekając na reszte graczy :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL