Teraz jest 25 wrz 2024, 08:26

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lis 2011, 13:28 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2011, 19:41
Posty: 12
Największą zaleta BF2 i BF3 jest DOKŁĄDNIE TO iż istnieje cały wachlarz możliwości stylów + możliwe tryby i "modyfikacje" serwerowe + RÓŻNORODNE mapy.
Pole walki drogi MrSanchez to nie są walki uliczne przy śmietnikach i mnie przyciągnęło do BF właśnie to że jest przestrzeń oraz możliwości nie tylko wykorzystania tejże ale i pokonania.
Wcale mnie nie dziwi sarkanie na przestrzeń, większość woli od razu i szybko jak na ringu bokserskim.
Tylko...co to w ogóle ma wspólnego z walką w kontekście BF czy innego "symulatora pola walki" (jeśli już nad interpretować)? Kompletnie nic.
Niemniej są mapy małe, i jest też sam BF:BC...więc skąd ta żałość nad przestrzenią ?
Ja nie grywam na liliputach bez pojazdów, w związku z tym wyszukiwałem sobie odpowiednie mapy.
Uważam że to właśnie przestrzeń generuje myślenie i właściwe wykorzystanie tego co jeździ i lata i nie sprowadza walki do klasycznego szybkiego mordobicia jak w Unrealu czy innym pykaczu SF.
I jeszcze taka kwestia : jeśli twórcy robią teren to robią go w określonym celu, i tym celem na pewno nie jest obrazkowy efekt wizualny aby miło się grało w "atmosferze".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 02:38
Posty: 126
Lokalizacja: wawa
Lekko zaprzecze Twojemu Cerebus tokowi myślenia,BF3 nie ma żadnego wsparcia jeżeli chodzi o "mody" wiec nie bedzie takiej możliwości aby powstalo arcydziełko takie jak FH2 na tym silniku.
Jeżeli chodzi o style(nie mylić ze stylizacją) to raczej ja go w tej grze nie widzę:),owszem są tryby "podbój" oraz inne duperele ale jak w każdym shooterze sprowadza się do jednego "przejąć punkty kontrolne" i pokonac przeciwnika(wygrać rundę) co w przypadku serwerów publicznych jest prawie niemożliwe :).Co do przestrzeni jaka jest na tych mapach to teoretycznie nie służy ona niczemu oprócz tego że samoloty mogą zawracać.Można stanąć na wzgórzu czołgiem i ostrzeliwać punkty kontrolne z nadzieją że coś się trafi :) ale bez amunicji odlamkowej to piechota jest bezpieczna.
Mordobicia jako takiego tu nie ma jest za to parcie na "unlocki" aby jak najszybciej dorwać sie do czegoś co da mi przewage nad przeciwnikiem(celowniki,pierdółki,podpórki).
Nie ma najmniejszego znaczenia czy mapa jest rozlegla(Caspian) czy też zamknięta (Metro) i tak trzeba dostać sie do flagi.Wszystko można zrobić z buta jako infantry i dość skutecznie chować sie w gruzach budynków przez dłuugi czas (ani śmigło ani czołg nie jest w stanie Cię stamtąd wykurzyć tylko piechota).Wiec rozległe mapy służą tylko jako dojazdówki dla wszelakiego sprzętu jeżdżącego i na koniec nastepuje fala rur witających tankistę:) przy fladze.
I teraz delikatnie można powiedziec że ten kto kupi BF3 za tydzień,dwa czy za miesiac ma przesrane.Wchodząc jako golas na mapę i nieważne jakiego masz skilla leżysz i kwiczysz bo dostajesz od każdego co ma już kilka gadżetów odblokowane.Dotyczy to tak samo piechoty jak i sprzętu jeżdżącego lub latajacego.Teoretycznie to mogą powstac serwery na tzw stats padding aby dwie strony nabijały sobie punkty aby odblokować flary w śmigle,rakiety w samolocie czy też celowniki w giwerach czemu sie wcale nie będę dziwił.
Ktoś tu narzekal na granaty i kiepską rozgrywkę infantry w BF2 na Karki,hmm otóż trafiał kolega na beznadziejnych graczy co potrafią tylko rzucac i ginąć bo akurat Karki byla dość specyficzna taktycznie mapa(ale to już inny temat).
Ogólnie sumując te moje wypociny :) grafika owszem wysoki poziom bo to przecież nowy silnik itp. ale gdyby do tej gry,przy jej produkcji zatrudniono Panów od Forgotten Hope 2 to byłby naprawdę ponadczasowy Battlefield tym bardziej że twórcy trójeczki garściami zaczerpneli parę świetnych pomysłów z w/w modaPozdrawiam


Ostatnio edytowano 3 lis 2011, 17:43 przez stg.Olo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
stg.Olo napisał(a):
I teraz delikatnie można powiedziec że ten kto kupi BF3 za tydzień,dwa czy za miesiac ma przesrane.Wchodząc jako golas na mapę i nieważne jakiego masz skilla leżysz i kwiczysz bo dostajesz od każdego co ma już kilka gadżetów odblokowane.

Fakt, z tym się zgodzę.
"Golas" jest prawdziwy golas i będzie miał bardzo ciężko nadgonić to, co inni już mają. Obarczone to będzie sporą ilością zgonów.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 18:12 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lis 2003, 12:50
Posty: 2116
Lokalizacja: Bartoszyce i Poznań
A ja mam powoli dość tej gry. Dużo kamperów i cziterów - leżysz i się nie ruszasz to masz wyniki. Odblokowań do broni jest dużo ale tylko na papierze. Fizycznie to mało co zmieniają te unlocki. Śmieszne jest to że na hardcore na mapie pojawiają się zaznaczeni wrogowie jeśli tylko ktoś ich zobaczy lub sami strzelą. Czy pojazdy mają jakieś hitpointy? bo wg mnie nie ma różnicy czy strzelam w bok czy tył zawsze jest taki sam efekt.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wojtas napisał(a):
Śmieszne jest to że na hardcore na mapie pojawiają się zaznaczeni wrogowie jeśli tylko ktoś ich zobaczy lub sami strzelą.

Tak było w BF2 i to jest moim zdaniem ok. To praktycznie jedyne wyjście, żeby strzelić gościa z moździerzem, bo najczęściej kampi na końcu mapy i jedyne co, to drugi moździerz go może trafić.
Podobnie ma się sprawa z kampiącymi snajperami.
Ja jestem bardzo za tą opcją nawet na HC. Opcja jest dostępna tylko na minimapie.
Wojtas napisał(a):
Czy pojazdy mają jakieś hitpointy? bo wg mnie nie ma różnicy czy strzelam w bok czy tył zawsze jest taki sam efekt.

Jest różnica.
Jak strzelisz od tyłu, to wystarczą 2 RPG do rozwalenia czołgu. Z przodu... To se można strzelać.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 18:58 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
ja tam z rpega czy smawa, po 3 raze wale do zwyklego vodnika, a czolgi to po minach mozna dobic rpegiem czy smawem...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2011, 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011, 22:40
Posty: 35
2 miny niszczą czołg instant. Po jednej nie ma co zostawiać, dostajesz tylko za unieruchomienie takiego czołgu czy ploty. A tak spawnujesz się, rzucasz po drodze po dwie miny (6 mam z perkiem ładunki) i zapominasz. Efekt murowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 00:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Trzask napisał(a):
...(6 mam z perkiem ładunki)...

Możesz mi napisać, gdzie odblokować ten perk?

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 06:25 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2011, 10:20
Posty: 73
z lvlem dostajesz materialy wybuchowe (wieksza ilosc rakiet, oraz min)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 07:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011, 22:40
Posty: 35
Wierzbin napisał(a):
Trzask napisał(a):
...(6 mam z perkiem ładunki)...

Możesz mi napisać, gdzie odblokować ten perk?



http://battlefield.wikia.com/wiki/EXPL

Na pewnej polskiej stronie BF3 jest opis
EXPL - The Explosives Specialization gives you twice as many explosives. This does not include grenades, only gadget explosives.
Specjalizacja indywidualna do odblokowaniu po osiągnięciu rangi 10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 10:07 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2004, 04:45
Posty: 1597
Lokalizacja: IRL
witam, nie bylo mnie tu jakis czas (odkad wyszlo imho g****ne BFBC1&2) ale wraz z wydaniem BF3 powrocilem :twisted:
BF3 jest niesamowita, jest dokladnie tym czego oczekiwalem po nastepcy BF2. Poprostu ciezko oderwac sie od grania, tak bardzo wciaga :D Wyglada super, szczegolnie na ustawieniach Ultra choc duzo plynniej dziala na High a i tak wyglada elegancko.

Mam nadzieje ze jest tu jeszcze troche starej ekipy pamietajacej 1942 8) do zobaczenia na serverach!!!

Pozdrawiam :)

_________________
Obrazek
Obrazek
http://www.teamofaces.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
skypan napisał(a):
Jest to ostatni BF, który kupiłem. Nie będę się powtarzał po moich przedmówcach bo szkoda czasu. Totalna kupa. Trzeba szukać innego tytułu.

Twinn napisał(a):
BF3 jest niesamowita, jest dokladnie tym czego oczekiwalem po nastepcy BF2. Poprostu ciezko oderwac sie od grania, tak bardzo wciaga :D Wyglada super...

Taki właśnie jest BF3 na dzień dzisiejszy.
Znienawidzony, a jednocześnie uwielbiany. :omg:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 10:39 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2004, 04:45
Posty: 1597
Lokalizacja: IRL
gram w serie BF od poczatku (1942 ftw :D ) i mam wszystkie czesci oprocz BC1&2 (ktore byly porazka) i zdecydowanie BF3 ma wsobie to "cos" co przyciagalo mnie do porzednich czesci!! :) Juz dzis wiem ze spedze dlugie godziny z BF3, a malkontenci zawsze sie znajda...

_________________
Obrazek
Obrazek
http://www.teamofaces.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 11:43 
Offline

Dołączył(a): 3 sty 2011, 19:00
Posty: 10
ja mam mieszane uczucia co do tej gry.. :cry: gra mnie nie powaliła tak jak reklamowali.. duzo kamperów.. lezy w krzakach z snajpera i sciaga ludzi.. :/ bez sensu.. wedlug mnie Ea powinno zablokowac kladzenie sie.. ciezko odorznic czy to wrog czy z druzyny..nie jedena mialem sytauacje ze patrze na kolsia a on na mnie i nie wiem czy strzelac czy nie :D od 1 do 10 gra dostaje ode mnie 8..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2011, 12:15 
Offline

Dołączył(a): 8 sie 2009, 10:58
Posty: 159
dresik19861 napisał(a):
ja mam mieszane uczucia co do tej gry.. :cry: gra mnie nie powaliła tak jak reklamowali.. duzo kamperów.. lezy w krzakach z snajpera i sciaga ludzi.. :/ bez sensu.. wedlug mnie Ea powinno zablokowac kladzenie sie.. ciezko odorznic czy to wrog czy z druzyny..nie jedena mialem sytauacje ze patrze na kolsia a on na mnie i nie wiem czy strzelac czy nie :D od 1 do 10 gra dostaje ode mnie 8..


Brak lezenia to jest jeden z najbardziej chorych pomyslow, jakie mozna zaproponowac. Lepszy jest juz nawet medyk z RKMem :D Rozwiazaniem na snajperow jest wprowadzenie limitow klas (np. 4 snajperow na strone w rushu), co swietnie sprawdzalo sie na serwerach G4G w BC2. Moze teraz bedzie podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL