Teraz jest 24 wrz 2024, 22:29

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2012, 22:24 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2011, 00:49
Posty: 150
IMO osoby używające rpg jako głównej broni to lamki ale raczej nie masz szans zrobić ograniczenia. Na cq metro only możesz wywalać za każdy kill, ale na innych mapach z pojazdami tego nie wprowadzisz. Nie napisałeś na ile ticketów jest ustawiony serwer, ale to w sumie mało ważne - lav, amtrac - jedną rakietą można wbić 6 killi. Rozwalisz dwa pełne lavy i już możesz przekroczyć limit, a używasz rpg "zgodnie z zasadami". Jak ustawisz dość wysoki limit to raczej mało kto strzelający do piechoty go przekroczy. Reasumując, najlepiej zapomnij o limicie i przyzwyczaj się do rpg spamerów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
Jedyne wyjście to tylko komunikat z pobożną prośbą "no RPG on infantry". Albo bez pojazdów i każdy skuteczny atak z zakazanej broni daje autokill. Albo... pomieszać dwa powyższe, to może ktoś uwierzy, gdy użyje wyrzutni na piechocie to w każdym przypadku bedzie miał autokill.

Moje 3 grosze:
Pierwszy grosz - jeśli ktoś chce mieć wszystkie bronie zbalansowane przeciw piechocie oraz nie lubi min to niech pogra sobie w quake live (tam co prawda miny są ale pikają i błyskają :lol: ) to jest Battlefield for God sake.

Drugi grosz - Jestem noobem i słabo mi idzie w BFa. Serio, próbuję trochę wszystkiego, więc jestem do niczego. Jak uda mi się zdobyć na Suchoju k/d jakieś 10/6, to za chwilę na deathmatchu zawalę sobie staty na 15/30. Używam najczęściej pojazdów więc zazwyczaj biorę inżyniera. Więc jestem kimś o kim się mówi w tym temacie czyli noobem z rpg-iem. I co ja mogę powiedzieć na temat "świętej trójcy"? - kupa, słabostka, dno mojej listy broni na battlelogu. Najskuteczniejszą bronią w moich rękach jest AEK-971 z tłumikiem (oprócz suchoja). Jakoś nie widzę aby wszyscy chodzili z granatnikami na serwerach gdzie to jest dozwolone, nie wiem o co tyle szumu :?

Trzeci grosz - Chyba jednak wiem o co tyle szumu. RPG ma największy efekt psychologiczny z dostępnych rodzajów broni ręcznej. Słabszy kampiący gracz sobie pomyślil pomyśleć "Jakie ja mam szanse z karabinem przeciw gościowi z wyrzutnią, zabił mnie jednym strzałem mimo, iż schowałem się za ...... doniczką" :omg:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 01:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
Na początek troszku dla objaśnienia

Teoria:
Używanie RPG/SMAW przeciwko piechocie – wszystkie popularne granatniki posiadają opcjonalnie głowice HE/Frag, czyli raczej tylko przeciwpancerne toto nie jest.

Praktyka :
- Taktyka piechoty IDF stosowana w walkach miejskich
Dodatkowe elementy oporządzenia operatorów AT (sakwy, tornistry) raczej nie służą do przenoszenia gumek i mazaków (są tam czasem chińskie „kredki” :twisted: ) , a o fakcie posiadania przez „Hamas” czy „Hezbollah” broni pancernej nie słyszałem.
- Somalia – spam RPG w „Blackhawk Down” nie był tylko tworem bujnej wyobraźni scenarzystów.
- Oman – ulubioną „zabawką” teamów antysnajperskich SAS był … Carl Gustav.

Itd. Czyli z d.. w grze się to nie wzięło...

BF:
Balans opiera się na niewyszukanej zasadzie „papier, kamień, nożyce”, czyli nie ma broni posiadającej same plusy, a dodatki mają maksymalnie wyrównać szanse wszystkich klas. Usunięcie lub ograniczenie jakiejkolwiek broni powoduje właśnie jego zachwianie najczęściej premiując „jedynie słuszną klasę i zestaw”.
M 320 ma dość szerokie zastosowanie, dym zabija pewniej niż shotgun, takie użycie w sytuacjach „awaryjnych” jest najlepszym wyjściem. Zresztą na czym polega problem z M-ką ? Chyba fakt że wkład HE uniemożliwia obronę obiektu przez duża liczbę „łosi” leżących plackiem na apteczkach i precyzyjnie likwiduje „gaymory”. No i co w powyższym przypadku ma się lepiej do balansu i reala ?
Gdy głównym powodem niezadowolenia z M 320 jest strzelba - to co zrobić z MASS ? :shock:

Odnośnie szans mechanika na średnich i dalekich dystansach było nie raz, więc nie będę powielał.

@HamsterOne
Jak noob do nooba :)
Efekt psycho czy raczej nieznajomość naturalnych słabych i mocnych stron oponenta? Dlatego warto jednak pograć wszystkimi klasami w różnych trybach. No i mniej kampić :lol:

@Autor tematu
Każdy zgon z M 320, czy rozmaitych RPG traktowany jest jak spam. Ginący (w tym niżej podpisany :wink: )są zawsze niezadowoleni. Więc zostaje całkowity zakaz, lub brak zakazu. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2004, 22:14
Posty: 505
Lokalizacja: Manchester
Z czasem gry staja sie latwiejsze i gracze mniej wymagajacy, a w tych czasach to juz totalne noobki.

RPG jest integralna czescia tej gry.
Nie podoba sie?
Wracajcie do swojego CS'a.....

PS
Dostalem chyba z milion razy z RPG i jakos nie placze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2009, 15:04
Posty: 332
Lokalizacja: Kutno
ja nie wiem jaki macie problem chcecie dostawac z rpg/ strzelac z rpg grajcie na takich serwerach gdzie nie jest to zabronione ale pozwolcie tez innym grac bez waszych wspanialych rpg - TEZ MAJA DO TEGO PRAWO!!!

_________________
Obrazek www.polishhussars.pl
szukaj serwera BF3 - [PH] Polish Hussars .pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Moim zdaniem RPG i SMAW jest tylko dokuczliwy na Metrze powyżej 32 graczy. Na mniejszych serwerach używanie tego trochę traci sens i nie jest tak nagminne i co za tym idzie tak uciążliwe. Natomiast przy 62 graczach Metro wygląda jak by ktoś podpalił fabrykę fajerwerków.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2011, 09:17
Posty: 260
Głos z krzaka napisał(a):
Efekt psycho czy raczej nieznajomość naturalnych słabych i mocnych stron oponenta? Dlatego warto jednak pograć wszystkimi klasami w różnych trybach. No i mniej kampić :lol:
No właśnie za dużo tych wszystkich na raz, chyba powinienem po kolei ogarniać. Z tym, że pewnie za dużo czasu spędzam w powietrzu. Jak muszę się katapultować, to od razu mi ciśnienie skacze.

Faktycznie granatniki mogą psuć zabawę tylko w przypadku opisanym przez sidh77


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 00:01 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
Nie wiem po co te wszystkie zakazy. Komuś się nie podoba, że dostaje z emki to niech w następnej rundzie weźmie szturmowca z tubą i robi to samo. Przecież wszyscy mają dostęp do tego samego arsenału broni, wszyscy mają identyczne szanse więc o co chodzi? Taka jest gra i takie w niej występuje uzbrojenie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
fido2801 napisał(a):
Przecież wszyscy mają dostęp do tego samego arsenału broni, wszyscy mają identyczne szanse więc o co chodzi?

Pomińmy to że nie da się idealnie zbalansować wszystkich broni i niektóre są wyraźnie lepsze od innych.
Na dodatek ta "emka" wymaga uciupania sporej ilości punktów co dla nowego gracza może być szokiem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:45 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
Mofixil napisał(a):
Pomińmy to że nie da się idealnie zbalansować wszystkich broni i niektóre są wyraźnie lepsze od innych.

Co nie zmienia faktu, że każdy ma do nich taki sam dostęp.

Mofixil napisał(a):
Na dodatek ta "emka" wymaga uciupania sporej ilości punktów co dla nowego gracza może być szokiem.

To normalne, że jeśli ktoś gra dłużej to czerpie z tego tytułu jakieś profity. Natomiast ktoś kupując grę i odpalając ją po raz pierwszy, ma identyczną sytuację jak ktoś kto kupił ją i odpalił po raz pierwszy 3 miesiące temu. KAŻDY ma równe szanse.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 01:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Ale w końcu zostaną sami wymiatacze z odblokowanym wszystkim co się da i nowicjusze będą musieli zjeść zęby by przez to przejść (Patrz ja w BF2142).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 02:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2011, 01:16
Posty: 61
fido2801 napisał(a):
Nie wiem po co te wszystkie zakazy. Komuś się nie podoba, że dostaje z emki to niech w następnej rundzie weźmie szturmowca z tubą i robi to samo. Przecież wszyscy mają dostęp do tego samego arsenału broni, wszyscy mają identyczne szanse więc o co chodzi? Taka jest gra i takie w niej występuje uzbrojenie.


To w takim razie niech wszyscy wezmą technika lub szturmowca i spamują rpg/ "tubą" bo zabicie czegokolwiek staję się o wiele prostsze - to wątpię czy "wsparcie" lub "snajperzy" mieli by szanse w ogóle wyjść z bazy. Poza tym ich podstawowe strzelby są op - jak umiemy ich używać.(no tak ale po co ich używać jak granatnik mamy!)
Szczerze mówiąc używanie tych wszelkiego rodzaju granatników na piechotę jest noskillowe. Ja osobiście używam ich do rozwalania budynków, co nieraz zdarzy się że po drugiej stronie znajdzie się jakiś piechur i rozumiem jakie to jest irytujące. Wyjątkiem może być jakaś duża grupa przeciwników których obszedłeś, a w magazynku podstawowej giwery "null" :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 09:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2009, 15:04
Posty: 332
Lokalizacja: Kutno
fido2801 napisał(a):
Nie wiem po co te wszystkie zakazy. Komuś się nie podoba, że dostaje z emki to niech w następnej rundzie weźmie szturmowca z tubą i robi to samo. Przecież wszyscy mają dostęp do tego samego arsenału broni, wszyscy mają identyczne szanse więc o co chodzi? Taka jest gra i takie w niej występuje uzbrojenie.


komus sie nie podoba to nie gra na serwerach z zakazami
a mi nie podoba sie uzywanie granatnika / rpg i nie bede uzywal bo dla mnie to noobskie
prosta sprawa nie umie ktos strzelac/zabic z normalnej broni wybiera granatnik/rpg

_________________
Obrazek www.polishhussars.pl
szukaj serwera BF3 - [PH] Polish Hussars .pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 09:41 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
http://www.youtube.com/watch?v=6Rj1R2fO ... 097iU4fNw0
polecam komentarz (podpowiedz: Swordsman ironizuje i obnaza latwizne na jaka poszli tworcy, a z zh1nt0 i jego 'skilla' [jak i wielu nasladowcow] robi sobie jaja)

dla zwolennikow rpg/samw polecam wpisac w wyszukiwarke:
'1 player start: only rpg/smaw on inf + 320 + usas + mortar + clay ONLY 50000 tickets, high points + kamping mile (bardzo) widziany'Obrazek
+ oczywiscie METRO 24/7

pozdrawiam rpg snajperow

i btw: mam 'na koncie' ca 2400 zniszczonych pojazdow i ca 400 fragow na smaw/rpg/jev, kolesie majacy po 500-600 fragow na rpg/smaw/jev najczesciej, maja okolo 150-200 zniszczonych pojazdow... i bajki o tym, ze to bron jak kazda nie trafiaja do mnie

tak jak to napisal marioseda
marioseda napisał(a):
a mi nie podoba sie uzywanie granatnika / rpg i nie bede uzywal bo dla mnie to noobskie
prosta sprawa nie umie ktos strzelac/zabic z normalnej broni wybiera granatnik/rpg
i zwykle lamerstow i K/Deciarstwo - mnie to nie kreci...


socki napisał(a):
Słowem wstępu. Przyszło mi administrować serwerem. Jedną z zasad na nim panujących jest zakaz "nadużywania" wymienionych w tytule posta broni (oczywiście mówimy tu tylko o ataku na piechociarzy). Ktoś zapyta: co to jest nadużywanie. Odpowiem prosto - używanie broni o takim kalibrze, niewspółmiernie do sytuacji ;). Nie będę ich zabraniał całkowicie, bo to nie ma w ogóle sensu. Po to te bronie są aby ich używać. Czasem trzeba otworzyć jakąś puszkę, albo dobrać się do kampera. Problemem jest to, że serwer, o którym mówię jest mały. Ma zaledwie 16 slotów i wszelkie "nadużycia" zaczynają być bardzo męczące/irytujące/wkurzające. Męczące jest także ciągłe upominanie graczy o istniejącej zasadzie i o tym, że poprzedni frag łatwiej byłoby z noża zdobyć niż walić z RPG.
Postanowiłem sobie jakoś z tym poradzić. Mam techniczną możliwość zliczenia sumy zabójstw tymi zabawkami w trakcie rundy, dla każdego gracza. (dla ciekawskich prococon frostbite + plugin insane limits). I w zależności od tej liczby podjąć pewne działania. I tutaj koledzy i być może :) koleżanki mam do was pytanie. Biorąc pod uwagę, że serwer ma 16 slotów, jaka mogłaby być to liczba? Czy uważacie, że można mniej więcej stwierdzić, że konkretna liczba zabić z danej broni to już przesada i nadużycie? A może w ogóle to całe rozwiązanie jest do bani?

a) w zaleznosci od mapy (z pojazadami IMO: no limits)
b) bez pojazdow (tudziez tryb INF ONLY), IMO: 2, max 3 fragi z 'broni masowego razenia' i kick - wieksza ilosc dopuszczalnych fragow na serwie na runde to pozwolenie na lamerstwo z pewnym ograniczeniem


wszystko zalezy od ilosci pojazdow na serwie i od tego jak chcecie grac

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2010, 12:10
Posty: 111
Dla dalszego wyjaśnienia
Czyj serwer - tego zasady, czyli moje małpy, mój cyrk i nikomu nic do tego. Gra się wg reguł gospodarza (nawet tych durnych), lub wychodzi. :twisted:
Wyjątek może stanowić przypadek gdy reguły są tak kretyńskie, że świadomie staramy się o bana by tam już więcej nie trafić. :lol:

@Marioseda
Nikt na waszmości wolność nie nastaje, to tylko odpowiedź na transfer „idei” w drugą stronę uskuteczniany przez niektórych z klanu „fuj RPG be”. Którego elementy parę postów niżej występują. :twisted:
Z poszanowania dla odmienności na serwerach ... „ograniczonych” staram się nie bywać . :wink:

Pisałem już przy obronie snajperów - można być super noobem z apteczką czy LMG. Nie ma co tragizować, poza
Metrem nie spotkałem się nigdy z naprawdę masowym spamem z granatników.
Jak pisałem wcześniej - dla niektórych [url]każdy[/url] zgon z "noobskich broni" to spam. Może liczą że przy spotkaniu 1vs1 mechanik najpierw odda strzał ostrzegawczy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL