Teraz jest 27 wrz 2024, 21:27

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 wrz 2012, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
tam ta ra ra tam, moje pytanie:
Który telefon jest lepszy, chodzi mi głownie o wypowiedzi ludzi którzy go mieli, mają, i co ich zraża, ...

Samsung Galaxy S2 vs Sony Xperia S

swoją drogą podobna cena, a jak z wydajnością, który lepszy

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2012, 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
Też miałem taki wybór kiedyś, osobiście polecam gsII z tego względu że xperia ma strasznie skomplikowany i dość głupi system . Czysta osobista opinia.
Co do osiągów technicznych to chyba też gsII wygrywa , choć tego na 100% nie jestem pewien...

Sam teraz mam przed sobą mały dylemacik bo chce sobie nowego fona sprawić i na oku mam albo GsIII albo Iphone 5 , tylko że jeśli okaże sie że ten cały internet 4G (LTE) to ciulówka , to raczej będzie + dla gsIII , aczkolwiek samsungi denerwowały mnie dla tego że wykonanie ich to czysty shit... plastikowa klapka konstrukcja jakaś taka byle jaka , brzydka - bez rewelki , a w sumie to galaxy konkurują na tym samym poziomie co iphony bo mają praktycznie te same parametry i osiągi oraz możliwości. Sęk w tym że iphona trzeba hackować jeśli się go chce używać w 100% podczas gdy galaxy odrazu są otwarte na nas z wszystkimi możliwościami. Problematyczne jest takie wybieranie telefonu patrząc tylko na czyjeś posty i ogladając jego dane techniczne.... Najlepiej byłoby mieć w łapie 2 telefony na raz i pobawić się nimi tak z 2-3 h.

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2012, 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Kukiełka napisał(a):
Też miałem taki wybór kiedyś, osobiście polecam gsII z tego względu że xperia ma strasznie skomplikowany i dość głupi system . Czysta osobista opinia.
Co do osiągów technicznych to chyba też gsII wygrywa , choć tego na 100% nie jestem pewien...

Sam teraz mam przed sobą mały dylemacik bo chce sobie nowego fona sprawić i na oku mam albo GsIII albo Iphone 5 , tylko że jeśli okaże sie że ten cały internet 4G (LTE) to ciulówka , to raczej będzie + dla gsIII , aczkolwiek samsungi denerwowały mnie dla tego że wykonanie ich to czysty shit... plastikowa klapka konstrukcja jakaś taka byle jaka , brzydka - bez rewelki , a w sumie to galaxy konkurują na tym samym poziomie co iphony bo mają praktycznie te same parametry i osiągi oraz możliwości. Sęk w tym że iphona trzeba hackować jeśli się go chce używać w 100% podczas gdy galaxy odrazu są otwarte na nas z wszystkimi możliwościami. Problematyczne jest takie wybieranie telefonu patrząc tylko na czyjeś posty i ogladając jego dane techniczne.... Najlepiej byłoby mieć w łapie 2 telefony na raz i pobawić się nimi tak z 2-3 h.

Obrazek

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2012, 20:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Tak, a teraz z serii "Głupie pytania i kretyńskie odpowiedzi"

[xD]

1. Zakładamy że uciekamy z Ziemi, i lecimy na Marsa (prędkość ucieczki ~4km/s, prędkość orbitalna ~2km/s), mamy ze sobą jakąś snajperkę lub coś co ma wysoką prędkość wylotową, jak wiadomo aby lecieć na marsa trzeba się ustawić zgodnie z jego orbitą i wziąć poprawkę na wszystkie inne zmienne - czyli lecimy po elipsie, gdzieś w połowie drogi, gdzie oddziaływanie grawitacyjne planet będzie najmniejsze, bierzemy i strzelamy przed siebie. Tutaj nasuwa się pytanie czy pocisk od tego momentu poleci po linii prostej czy też będzie robił łuk i jednak poleci po elipsie, zresztą jak wszystko w kosmosie, tam to linia prosta raczej jest nieosiągalna (chyba). Oczywiście zakładamy że broń odpali.

2. Jaka jest minimalna temperatura w której CPU, GPU, ... przestają pracować, nie mówimy tutaj o temp -273*C
Maksymalna to 100*C dla CPU i jakieś 120*C GPU

3. OVERCOOL <sweet>

4. Obrazek
Przejściówka z PGA na LGA, w sam raz dla mnie, mam AM3, a teraz mogę mieć bezproblemowo jakiegoś intela na mojej cudownej płycie

[/xD]

Co do punktu nr.4 jaja se robię, BTW: kto to przeczyta bez mojej pomocy ten jest mistrzem - powiem tyle macie formę dowolną,, tymczasem: trolling mode enabled

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2012, 10:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
1. Wowo , no naprawde dział odpowiedni przypisałeś do tego pytania :D hahaha,
Może jakbyśmy znali jakichś pracowników NASA to byśmy się o tym dowiedzieli ale myślę że tutaj Siła Koriolisa miałaby coś z tym wspólnego i pocisk raczej nie spadałby prosto przed siebie bowiem wchodząc w atmosferę ( o ile taka miałaby być) zacząłby wychamowywać i poddawać się sile koriolisa- a w sumie nie mam potwierdzenia na to co mówie ;p takie spekulacje

2. Z tym pytaniem to ja myślę odpowiedź znajedziesz jeśli wyślesz swojego PCta z dobrym czujnikiem temperatury w środek Uranu :P

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2012, 21:08 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
WoWo_Soldier, jeśli pocisk zostałby wystrzelony z niesamowicie dużą prędkością początkową i był w stanie utrzymać ją aż do dotarcia do planety to leciałby po linii prostej, tyle, że nawet światło się zakrzywia przez grawitacje słońca i planet. Tak więc pocisk by zaczął w końcu skręcać po złapaniu w pole grawitacyjne marsa, ponieważ nie osiągnąłby prędkości c+ :)

2. dokładnej temp. nie znam i pewnie zależy od architektury i innych właściwości procesora, ale wiem, iż im niższa temp. tym procesor musi więcej błędów w obliczeniach naprawiać = podkręcanie w coraz niższej temp. w pewnym momencie przestaje mieć sens, gdyż nadwyżka możliwości zostaje zjedzona przez naprawę błędów :P

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2004, 22:14
Posty: 505
Lokalizacja: Manchester
Za malo danych do przeprowadzenia takiego obliczenia.
Ale wydaje mi sie ze chcesz stwierdzic czy w teoretycznej prozni cos wystrzelonego bedzie juz podrozowac do kooonca swoich dni....
W teori- tak.
W praktyce- procz ''sil'' grawitacji Ziemi i Marsa, jest jeszcze ''sila'' grawitacji naszej kochanej gwiazdy ktora trzyma wszystko na miejscu.
Teoretyzujac twoj pocisk zachowalby sie jak zwykly kosmiczny smiec i zaczalby orbitowac w kolo najblizszego obiektu z najsilniejsza grawitacja.


Co do temperatury a procka.

Ciezko przy tak delikatnym sprzecie zrobic eksperyment, ale wplyw spadku temperatury bedzie w skutkach taki sam jak jego wzrost.
Dojdzie do wypaczenia elementu przewodzacego i znacznego obnizenia wlasciwosci nosnych dla ladunku elektrycznego.
Ale jaka to bedzie temperatura?
Napisz do Intela :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2012, 04:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2005, 20:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Łódź
Ok to ja mam pytanie z dziedziny fizyki, hydrostatyki, hydrodynamiki* które zrodziło się w mej głowie w czasie nauki do kolosa (wiadomo myśli się o wszystkim tylko nie o materiale do nauczenia).
Jako że sam zawsze byłem na bakier z nauką fizyki to nie mam pojęcia czy jest to możliwe (ewentualnie jak obliczyć zmienne, które umożliwiały by zachodzenie takiego zjawiska):
Czy możliwe jest wybudowanie sobie czegoś na wzór źródła artezyjskiego (w skrócie: źródło gdzie wypływ wody jest powodowany przez ciśnienie wyższe niż atmosferyczne ---> ciśnienie hydrostatyczne wywierane przez wodę spływającą z wyższych partii terenu dzięki któremu woda blokowana np przez skały nieprzepuszczalne jest w stanie wznosić się i wypływać na powierzchnię).
Mianowicie chodzi mi o taki plan:
1. Zbiornik z wodą do wytwarzania ciśnienia (o jakiejś tam V)
2. Połączenie np rura/wąż ogrodowy lub cokolwiek innego o niezbyt dużej średnicy (im większa średnica tym wyższe potrzebne ciśnienie potrzebne do wypchania słupa wody - przynajmniej tak na mój rozum)
3. Zakończenie rury (teoretyczne źródło) - i tu jest problem chodzi o to że zakończenie tej rury znajdowało by się wyżej aniżeli zwierciadło wody w zbiorniku nr 1. Systemy artezyjskie działają trochę w inny sposób:
Obrazek
Jak widać na obrazku poziom wód wywierających napór znajduje się powyżej poziomu równowagi (przerywana linia).
4. Spływ powierzchniowy (mini strumyk) prowadzący wodę ze źródła z powrotem do zbiornika nr 1

Na mój chłopski rozum jest to niewykonalne aby działało to bez udziału dodatkowych sił. Woda prawdopodobnie podpłynie maksymalnie do poziomu zwierciadła wody w zbiorniku i ni ch.. wyżej. Jednakże może jest na sali osoba która nie spała na lekcjach fizyki w liceum i ogarnie o co mi chodzi.
Dziękuje za uwagę i proszę się nie śmiać :D
* - niepotrzebne skreślić

PS: pozwolę dopisać sobie swoje przemyślenia. Tak żeby łatwiej było odpowiedzieć na pytanie bez czytania monologu powyżej.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2012, 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
Datz fizyka :D też to kiedyś rozkminiałem , bo niedaleko od tego pomysłu do perpetum mobile, ale niestety... ciśnienie w magiczny sposób sie zeruje

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2012, 14:53 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Tak woda wypłynie maksymalnie do wysokości lustra wody.

Na zbiornik z wodą będą działać te same siły co na rurkę = będą się równoważyć przy wysokości rurki równej wysokości wody w zbiorniku.
Co studiujesz? :)

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 paź 2012, 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2004, 22:14
Posty: 505
Lokalizacja: Manchester
Jakbys zrobil ''wieze" cisnien, lub/i wodospadzik napelniajacy zbiornik "A" to by chyba zadzialalo :P
Ale co tam chemik moze o tym wiedziec trolololo xD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 paź 2012, 19:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
1. Jak jest zbudowany odkurzacz?
2. A silnik odrzutowy?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 paź 2012, 22:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 17:45
Posty: 585
Lokalizacja: 52.211975N ,21.020908E
Zasadniczo odkurzacz składa się z pojemnika na kusz, zespołu filtrów oraz wentylatora/turbiny napędzanej silnikiem elektrycznym. Różnią się tylko sposobem wyłapywania cząstek.
Silnik odrzutowy

_________________
United Legions


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2012, 18:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2004, 22:14
Posty: 505
Lokalizacja: Manchester
silnik odrzutowy to w prostych slowach duuuuuzo rureczek do ktorych wiatraczek wtlacza powietrze ( spreza je ) po to zeby zostalo podpalone ( wraz z mieszanka ) i zrobilo buuuuummm - i tak oto powstaje odrzut.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2012, 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Pytanie na kolację:
Co oznacza BSoD o sygnaturze 9F
Jest to związane z problemem software czy hardware?
Nie chce mi się szukać xD

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 73  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL